Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι, ειδικά από Λ/Φ τα λιμεναρχεία είναι υπεράριθμα.
thapas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 5:56 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από thapas »

Δηλαδή ο νόμος ψηφίστηκε ή Επειδή Κάποιος Από Τους επιλαχόντες σημαιοφόρους έπρεπε οπωσδήποτε να Μπει Ή για να τους κλείσουν το στόμα Σχετικά Με το θέμα που είχε δημιουργηθεί με το άτομο που εισήχθηκε στην σχολή το 2011 ενώ Είχε Κοπεί σε ένα μάθημα στις εξετάσεις... Δεν Μπορώ Να Πιστέψω Ότι υπήρξαν ακριβώς 13 κενά σε Αυτούς Και στις άλλες κατηγορίες δεν υπάρχει ούτε ένα... Ξέρω Ότι Σε ορισμένα Νησιά Οι βάρδιες δεν βγαίνουν.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το ότι δεν βγαίνουν οι βάρδιες είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και εγώ γνωρίζω νησί που έχει εν δυνάμει 20 Λ/Φ και η υπηρεσία τους πηγαίνει τέλεια, μην ξεχνάς πως σε λίγο καιρό βγαίνουν οι μεταθέσεις της σειράς του 2009.

Όσο για να τους κλείσουν το στόμα, να ξέρεις ότι έχουνε γίνει πολύ χειρότερα οπότε μην πηγαίνει το μυαλό σου εκεί.
thapas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 5:56 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από thapas »

Τι χειρότερα έγιναν δηλαδήΕικόνα; Σε πόσα Χρόνια να περιμένω να πάρουν κόσμο; Από επιλαχόντες και άμεσα δεν υπάρχει καμία περίπτωση;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Άτομο με Ι5 ψυχολογικό είναι στο Λιμενικό Σώμα, είχε εισαχθεί στην Πυροσβεστική το 2007 και τον είχανε διώξει, μετά από αυτό δήλωσε στο Λιμενικό στην προκήρυξη του 2009, εννοείται ότι η υπηρεσία τον έχει βγάλει άοπλο.
Δυστυχώς όχι.
thapas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 5:56 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από thapas »

Οκ λοιπόν. Κανένα παρατράγουδο για τη 40η σειρά κελευστών Λ/ς που μπήκε με την προκήρυξη Του 2011 είναι γνωστό; Ρωτάω γιατί μπορεί να αποβεί χρήσιμο...
nikosl86
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2011 5:11 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από nikosl86 »

Καλησπερα. Οι γυναικες πανε κανονικα στα πλωτα, δεν εχουν διαφορα με τους ανδρες. Στην τελευταια σειρα πηραν κανονικα ειδικοτητες αρμενιστων και μηχανοδηγων και πηραν τοποθετηση αρκετες για τα πλοια ανοιχτης θαλασσης στον πειραια.

thapas έγραψε:Δηλαδή ο νόμος ψηφίστηκε ή Επειδή Κάποιος Από Τους επιλαχόντες σημαιοφόρους έπρεπε οπωσδήποτε να Μπει Ή για να τους κλείσουν το στόμα Σχετικά Με το θέμα που είχε δημιουργηθεί με το άτομο που εισήχθηκε στην σχολή το 2011 ενώ Είχε Κοπεί σε ένα μάθημα στις εξετάσεις... Δεν Μπορώ Να Πιστέψω Ότι υπήρξαν ακριβώς 13 κενά σε Αυτούς Και στις άλλες κατηγορίες δεν υπάρχει ούτε ένα... Ξέρω Ότι Σε ορισμένα Νησιά Οι βάρδιες δεν βγαίνουν.


επειδη ετυχε να δινω και εγω σε αυτες τις εξετασεις και κοπηκα δυστυχως για ελαχιστο, οπως λες και εσυ υπηρχαν ατομα που ηταν να περασουν χωρις να γραψουν τιποτα. Τωρα οσον αφορα τις κενες θεσεις, μολις βγηκαν τα αποτελεσμα ενας επιλαχων, δεν θελω να πω ονομα, του οποιου ο πατερας ειχε πολιτικο παρελθον γυρισε και μου ειπε με σιγουρια οτι εγω θα περασω. Προκηρυξη να περιμενεις λογικα του χρονου αλλα για τα μισα ατομα απο οσα πηρα το 2011. Καλη τυχη σου ευχομαι!
Άβαταρ μέλους
DELTA
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2013 1:04 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από DELTA »

Μπορει και προς το τελος του ετους
thapas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 28, 2013 5:56 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από thapas »

Ευχαριστω νικο! Δυστυχως μπορει να μην εχω το "οριο της ηλικιας" στην επομενη ειδικα αν βγει το15-16! Για αυτο επιμενω με τους επιλαχοντες, καποιος λογος για δικαστηριο με αφορμη αυτο το νομο;οσον αφορα αυτον τον ενα, που και εγω ειχα γνωρισει, μαλλον αυτος ηταν η αιτια για να βγει η προκυρηξη, να μπουν Και οι πρωτοι 60 σημαιοφοροι, αλλα και οι 13 το 2012 και μακαρι μαζι μ'αυτους να μπουμε και οι υπολοιποι πριν βγαλουν τις καινουριες προκυρηξεις...

costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από costasss »

Greek_Army έγραψε:Όχι, ειδικά από Λ/Φ τα λιμεναρχεία είναι υπεράριθμα.


Είσαι σίγουρος; Που το ξέρεις;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Υπάρχουν πολλά παραδείγματα, μια βόλτα προς Εύβοια μεριά να κάνεις θα το διαπιστώσεις και από μόνος σου, αλλά είπαμε στο Λ/Σ το βύσμα ζει και βασιλεύει, άλλα παιδιά λιώνουν σε παραμεθόριο και άλλοι πάνε σε Πειραιά, Ραφηνά.
costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από costasss »

Greek_Army έγραψε:Υπάρχουν πολλά παραδείγματα, μια βόλτα προς Εύβοια μεριά να κάνεις θα το διαπιστώσεις και από μόνος σου, αλλά είπαμε στο Λ/Σ το βύσμα ζει και βασιλεύει, άλλα παιδιά λιώνουν σε παραμεθόριο και άλλοι πάνε σε Πειραιά, Ραφηνά.


Υπάρχουν ελάχιστες Υπηρεσιες με πληρότητα, ελάχιστες ! Οι περισσότερες εχουν τρομακτικές ελλειψεις, πάνω από 50%!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι λογικό μου ακούγεται, αλλού κάνουν ζωάρα και αλλού πήζουν, να χαρώ εγώ αξιοκρατία, είδανε πολλά τα ματάκια μας στις φετινές μεταθέσεις, άτομα που έπρεπε να συνεχίσουν σε παραμεθόριο είναι στον Πειραιά Εικόνα
costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από costasss »

Greek_Army έγραψε:Ναι λογικό μου ακούγεται, αλλού κάνουν ζωάρα και αλλού πήζουν, να χαρώ εγώ αξιοκρατία, είδανε πολλά τα ματάκια μας στις φετινές μεταθέσεις, άτομα που έπρεπε να συνεχίσουν σε παραμεθόριο είναι στον Πειραιά Εικόνα

Γιατί ανακοινωθηκανε οι μεταθέσεις;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης