Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από H4nnibal »

Δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό που κάνω, αλλα όλα τα φόρουμ που μιλάνε για προκυρήξεις όταν κάνω account δεν μου στέλνουνε response στο e-mail μου για να το ενεργοπηοιηω.
Γιαυτό λοιπον και εγώ, έκανα ένα θέμα εδώ!Εικόνα
Όσα παιδάκια λοιπον έχουν κάτι ακούσει, όσον αφορά τα αποτελέσματα της προκήρηξης του διαγωνισμού Δόκιμων Λιμενοφυλάκων 2007 ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΩ ΤΑ ΛΥΣΑΚΑ ΜΟΥ!Εικόνα
Elisabeth
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 8:28 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Elisabeth »

Πάρε τηλέφωνο στο Υπουργείο Ναυτιλίας. Λογικά θα μπορούν να σε βοηθήσουν.

H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από H4nnibal »

lol, κατι μας είπες... Εικόνα
Elisabeth
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2008 8:28 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Elisabeth »

Δε φταίει κανένας άλλος. Εγώ φταίω που ήμουν η μόνη που σου απάντησε και προσπάθησε να σε βοηθήσει.

DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από DM90 »

Elisabeth έγραψε:Δε φταίει κανένας άλλος. Εγώ φταίω που ήμουν η μόνη που σου απάντησε και προσπάθησε να σε βοηθήσει.



άχου το...lol
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά ύπαρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει; Τα s.o.s από τις γραπτές εξετάσεις των λιμενοφυλάκων στο μάθημα Ιστορία -Δίκαιο; Και την ύλη από τη γεωγραφία που τη βρίσκω;
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια υπαρχει και γεωγραφια για λιμενοφυλακες αφου στην υλη που εχω γεωγραφια ειναι μονο αξιωματικους
eleni
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 6:13 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από eleni »

Καλησπέρα! Είμαι καινούριο μέλος του Forum και μπορώ να πω, επιοικώς, οτι δεν ξερω που παν' τα τέσσερα! Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το λιμενικό και ευελπιστώ οτι εδώ θα βρώ έγγυρες απαντήσεις. Λοιπόν:
1) Βγήκε ανακοίνωση για μελλοντικές προσλήψεις λιμενοφυλάκων αλλά δεν έχει βγει ακόμα η προκύρηξη. Έτσι δεν είναι;
2) Πόσους μήνες είναι η εκπαίδευση;
3) Μετά την σχολή τί; Μετάθεση σε παραμεθώριο και αν ναι για πόσο καιρό;
4) Υπάρχουν πολλες μεταθέσεις;
5) Από μισθούς τι γίνεται;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από D.Y.K »

eleni έγραψε:Καλησπέρα! Είμαι καινούριο μέλος του Forum και μπορώ να πω, επιοικώς, οτι δεν ξερω που παν' τα τέσσερα! Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το λιμενικό και ευελπιστώ οτι εδώ θα βρώ έγγυρες απαντήσεις. Λοιπόν:
1) Βγήκε ανακοίνωση για μελλοντικές προσλήψεις λιμενοφυλάκων αλλά δεν έχει βγει ακόμα η προκύρηξη. Έτσι δεν είναι;
2) Πόσους μήνες είναι η εκπαίδευση;
3) Μετά την σχολή τί; Μετάθεση σε παραμεθώριο και αν ναι για πόσο καιρό;
4) Υπάρχουν πολλες μεταθέσεις;
5) Από μισθούς τι γίνεται;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων Εικόνα
Ριξε και μια ματια στην επισημη ιστοσελιδα του υπουργειου εμπορικης ναυτιλιας www.yen.gr

Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Anonymous »

Οι εξετασεις αφορουν πιο πολυ δοκιμασιες και δεν εχει γραπτα. Βασικη προυπόθεση ειναι να εχεις τελειωσει ειδικες δυναμεις.
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε ποιες εξετασεις εννοεις; Αφου για να προσλιφθεις πρεπει να γραψεις στα γραπτα καλα...
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Anonymous »

Ελένη η εκπαίδευση κανονικά είναι 6μηνη αλλά φέτος για πρώτη φορά λόγω αυξημένων αναγκών θα είναι τρίμηνη και πιθανότατα αυτό θα διατηρηθεί κιόλας!
Μετά την σχολή παίρνεις άμεσα την μετάθεσή σου συνήθως παραμεθώριο σε κάποιο νησί, πλέον, με τα στρατόπεδα λαθρομεταναστών το πλεόν πιθανόν είναι να μετατεθείς κάπου εκεί...
Από μισθδοσία. Ξεκινας μετά την εκπαίδευση με 800 περίπου και μπαίνουν και προσαυξήσεις λόγω παραμεθωριου, εκτός έδρας κτλ, κτλ, κτλ... Εικόνα
geust
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2009 8:52 pm
Τοποθεσία: Argentina
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από geust »

olga έγραψε:Ελένη η εκπαίδευση κανονικά είναι 6μηνη αλλά φέτος για πρώτη φορά λόγω αυξημένων αναγκών θα είναι τρίμηνη και πιθανότατα αυτό θα διατηρηθεί κιόλας!
Μετά την σχολή παίρνεις άμεσα την μετάθεσή σου συνήθως παραμεθώριο σε κάποιο νησί, πλέον, με τα στρατόπεδα λαθρομεταναστών το πλεόν πιθανόν είναι να μετατεθείς κάπου εκεί...
Από μισθδοσία. Ξεκινας μετά την εκπαίδευση με 800 περίπου και μπαίνουν και προσαυξήσεις λόγω παραμεθωριου, εκτός έδρας κτλ, κτλ, κτλ... Εικόνα
Καλησπερα... Φιλη μου ολγα δεν ξερω εαν η εκπαιδευση ειναι τριμηνη γιατι το ελεγαν και σε εμας περυσι ετσι αλλα τελικα καναμε 6 και κατι μηνες... Κανεις δεν γνωριζει τι θα γινει απο τωρα... Οσο για το μισθο θα διαφωνισω ειναι πολυ πιο κατω δυστυχως...800 με 850 φτανεις μαζι με την προσαυξηση παραμεθωριου... Ως νεος αγγαμος
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμα λιγο ασχετος επι του θεματος για αυτο θα ηθελα να σας ρωτισο πως μπενω στο λιμενικο; Μεσω πανελλινιων;
Anonymous

Λιμενικό Σώμα - Λιμενοφύλακες

Δημοσίευση από Anonymous »

stelios έγραψε:Ειμα λιγο ασχετος επι του θεματος για αυτο θα ηθελα να σας ρωτισο πως μπενω στο λιμενικο; Μεσω πανελλινιων;
Oχι φιλε μου. Πρεπει να βγει προκυρηξη πρωτα. Επισης θα πρεπει να εχεις τελειωσει με το στρατό.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης