Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
taki_tsan7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2011 4:12 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από taki_tsan7 »

Γεια κ χαρα σας παιδες! Μπαινω με την Α' ΕΣΣΟ 2011 κ θα υπηρετησω 8μηνο οταν πηγα να κοψω την αναβολη μ στην στρατολογια δηλωσα μειωμενη θητεια οπως επισης κ να καταταγω στις ειδικες δυναμεις! Απ' οτι διαβασα στο φορουμ δν παιρνουν 8μηνα στα αλεξιπτωτα, γινεται τωρα να δηλωσω να κανω 9μηνο για να παω; Κ αν ναι πως μπορω κ που;

Συγχαρητηρια για την προσπαθεια που κανετε ειναι αρκετα ενημερωτικο το φορουμ!Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

taki_tsan7 έγραψε:Γεια κ χαρα σας παιδες! Μπαινω με την Α' ΕΣΣΟ 2011 κ θα υπηρετησω 8μηνο οταν πηγα να κοψω την αναβολη μ στην στρατολογια δηλωσα μειωμενη θητεια οπως επισης κ να καταταγω στις ειδικες δυναμεις! Απ' οτι διαβασα στο φορουμ δν παιρνουν 8μηνα στα αλεξιπτωτα, γινεται τωρα να δηλωσω να κανω 9μηνο για να παω; Κ αν ναι πως μπορω κ που;

Συγχαρητηρια για την προσπαθεια που κανετε ειναι αρκετα ενημερωτικο το φορουμ!Εικόνα


1. Δεν γνωρίζουνε ότι δικαιούσαι μειωμένη θητεία
2. Αν θες εσύ δεν κάνεις μειωμένη θητεία είναι δικιά σου επιλογή
taki_tsan7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2011 4:12 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από taki_tsan7 »

Greek_Army έγραψε:
taki_tsan7 έγραψε:Γεια κ χαρα σας παιδες! Μπαινω με την Α' ΕΣΣΟ 2011 κ θα υπηρετησω 8μηνο οταν πηγα να κοψω την αναβολη μ στην στρατολογια δηλωσα μειωμενη θητεια οπως επισης κ να καταταγω στις ειδικες δυναμεις! Απ' οτι διαβασα στο φορουμ δν παιρνουν 8μηνα στα αλεξιπτωτα, γινεται τωρα να δηλωσω να κανω 9μηνο για να παω; Κ αν ναι πως μπορω κ που;

Συγχαρητηρια για την προσπαθεια που κανετε ειναι αρκετα ενημερωτικο το φορουμ!Εικόνα


1. Δεν γνωρίζουνε ότι δικαιούσαι μειωμένη θητεία
2. Αν θες εσύ δεν κάνεις μειωμένη θητεία είναι δικιά σου επιλογή


Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση greek army απλα οπως ειπα το εχω δηλωσει στην στρατολογια, δηλαδη οι επιτροπες που θα περασουμε δεν θα γνωριζουν οτι δικαιουμαστε 8μηνη θητεια; Η' πρεπει να τους το πω κ να κανω καποια (αιτητηση) για αρση του δικαιωματος αυτου;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

taki_tsan7 έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
taki_tsan7 έγραψε:Γεια κ χαρα σας παιδες! Μπαινω με την Α' ΕΣΣΟ 2011 κ θα υπηρετησω 8μηνο οταν πηγα να κοψω την αναβολη μ στην στρατολογια δηλωσα μειωμενη θητεια οπως επισης κ να καταταγω στις ειδικες δυναμεις! Απ' οτι διαβασα στο φορουμ δν παιρνουν 8μηνα στα αλεξιπτωτα, γινεται τωρα να δηλωσω να κανω 9μηνο για να παω; Κ αν ναι πως μπορω κ που;

Συγχαρητηρια για την προσπαθεια που κανετε ειναι αρκετα ενημερωτικο το φορουμ!Εικόνα


1. Δεν γνωρίζουνε ότι δικαιούσαι μειωμένη θητεία
2. Αν θες εσύ δεν κάνεις μειωμένη θητεία είναι δικιά σου επιλογή


Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση greek army απλα οπως ειπα το εχω δηλωσει στην στρατολογια, δηλαδη οι επιτροπες που θα περασουμε δεν θα γνωριζουν οτι δικαιουμαστε 8μηνη θητεια; Η' πρεπει να τους το πω κ να κανω καποια (αιτητηση) για αρση του δικαιωματος αυτου;


Την πρώτη μέρα θα το μάθουνε μόνο που θα περνάνε τα στοιχεία σου στον υπολογιστή. Από εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα.
taki_tsan7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Ιαν 05, 2011 4:12 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από taki_tsan7 »

OΤαν λες ειναι δικο μου θεμα τι εννοεις; Τι πρεπει να κανω δηλαδη ωστε να υπηρετησω 9μηνο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

taki_tsan7 έγραψε:OΤαν λες ειναι δικο μου θεμα τι εννοεις; Τι πρεπει να κανω δηλαδη ωστε να υπηρετησω 9μηνο;


Απλά να μην χρησιμοποιήσεις το δικαίωμα της μειωμένης θητείας
Πανος

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Πανος »

Καλημερα, Παρουσιαζομαι Μεσολογγι αλλα θα με ενδιαφερε να παω ειδικες δυναμεις (Μεγαλη τιμη για τον καθενα να παρει τον πρασινο) ... Εχω διαβασει οτι θα περασει κλιμακιο κ. Τ. Λ και τα αθληματα τα εχω ανετα. Το μονο που θελω να μαθω ειναι  αν δεχονται 8μηνα στις ε. Δ;(επειδη ειμαι απο πολυτεκνη οικογενεια  εχω 8μηνη θητεια και οχι 9μηνη)

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πανος έγραψε:Καλημερα, Παρουσιαζομαι Μεσολογγι αλλα θα με ενδιαφερε να παω ειδικες δυναμεις (Μεγαλη τιμη για τον καθενα να παρει τον πρασινο) ... Εχω διαβασει οτι θα περασει κλιμακιο κ. Τ. Λ και τα αθληματα τα εχω ανετα. Το μονο που θελω να μαθω ειναι Αν δεχονται 8μηνα στις ε. Δ;(επειδη ειμαι απο πολυτεκνη οικογενεια Εχω 8μηνη θητεια και οχι 9μηνη)



Μόνο στα αλεξίπτωτα δεν μπορείς να πας
Θάνος

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Θάνος »

Καλησπέρα σας... Θέλω να κάνω μια ερώτηση... Μόλις σήμερα το πρωί πήγα και δήλωσα για περιοδεύων... Δήλωσα πεζικο, ειδικές δυνάμεις ως καταδρομέας... Δεν υπήρξε κανενα πρόβλημα με τα χαρτιά κτλπ... Όμως πληροφορήθηκα το απόγευμα πως καθώς είμαι τρίτεκνος και ειμαι ο πρωτότοκος (και θεωρούμαι ως προστάτης οικογενείας) δεν μπορώ να μπω ειδικές δυνάμεις γιατί η θητεία μου ειναι 8μηνη αντι για 9μηνη που θέλουν οι ειδικές δυνάμεις... Μπορείτε να μου πείτε αν όντως ισχύει αυτό; Και αν όντως δεν μπορούν να με πάρουν για αυτόν τον λόγο;
ΝΙΚΟΣ

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να μπω τον αυγουστο και επειδη κανω 6μηνη θητεια και θελω πολυ να παω ειδικες δυναμεις (καταδρομεας) πρεπει να δηλωσω κανονικη θητεια η μπορω και με 6μηνη να μπω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚΟΣ έγραψε:Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να μπω τον αυγουστο και επειδη κανω 6μηνη θητεια και θελω πολυ να παω ειδικες δυναμεις (καταδρομεας) πρεπει να δηλωσω κανονικη θητεια η μπορω και με 6μηνη να μπω


Δεν μπορείς με 6μηνη θητεία
ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΛΕΥΤΕΡΗΣ »

Καλησπερα και σε αυτη τη συζητηση, θα καταταγω τον Αυγουστο στις ειδικες δυναμεις και απο οσο διαβασα πιο πανω μπορω να υπηρετησω 8μηνο πλην Αλεξιπτωτα. Ειμαι οπως γραφεται στο δικαιωμα μειωμενης 8μηνης ο μονος αδερφος απο 3 ζωντα τεκνα και συγκεκριμενα εχω 2 αδερφες (μεγαλυτερες και παντρεμενες), γνωριζει καποιος με βεβαιοτητα αν ισχυει στηνπεριπτωση μου;

Ευχαριστω!

ΛΕΥΤΕΡΗΣ

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΛΕΥΤΕΡΗΣ »

Καταλαβα ισχυει το απολυτο του λογου ασχετος λεπτομεριων οποτε και δικαιουμαι! Θα το καταθεσω στη στρατολογια! Σε ευχαριστω πολυ!
Μαίρη

Μειωμένη θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μαίρη »

Γεια σας! Και χρόνια πολλά συγνώμη για την ενόχληση θέλω να ρωτήσω κάτι άμα εισαι 8μινι της μπορείς να πας ειδ δύναμης ; Άμα δεν μπορεί να μείνει μπορεί με βυσμα να μείνει πες τ μ θέλω ν μάθω κ αν ισχύει ο ένας χρόνος που λένε
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες