Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από POLITHS »

Αλέξης έγραψε:Πολίτης οκ τότε παρεξήγηση... Δεν έχω κάτι με τους ΕΠΟΠ απλά με εκνευρίζει κάτι που διάβασα για 1300 ευρώ απ τη στιγμή που απόφοιτος της ΣΜΥ παίρνει με το ζόρι 900-το πολύ 1000 ευρώ...
φιλε μου ολοι ξερουμε οτι οι μισθοι μας βγαινουν με βαση το βασικο του ανθυπολοχαγου και τα ετη υπηρεσιας απο εκει και περα οπου ανηκει ο καθενας παιρνει και αυτα που του αναλογουν εαν εγω παρω 1300 εσυ θα παρεις 1400 και Αξκος 1500 αυτο ειναι το δικαιο οποιος λεει το αντιθετο απλα δεν εχει ιδεα το συμπερασμα ειναι οτι ειμαστε οι πιο κακοπληρωμενοι δημοσιοι λειτουργοι με βαση της ωρες που αφιερωνουμε στην υπηρεσια καθως επισης υπαρχουν και ανισοτητες απο Μεταξυ μας Δηλαδη δεν μπορει ο πεζικαριος επ. Οπ ο τθ επ. Οπ Που ειναι ολη μερα εξω με ασκησεις νυχτερινες και σχοινακια να παιρνει ιδια λεφτα με τον επ. Οπ του τεχνικου που ειναι τεχνητης αρβυλων κοκ δυστυχως αυτη ειναι κατασταση θα επρεπε η μισθοδοσια να βγαινει και αναλογα εκτος των αλλων Και με το που υπηρετει ο καθενας Κατα την γνωμη μου.
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Αλέξης »

Έχεις δίκιο φιλαράκι... Κ εγώ έτσι πιστεύω... Και συγγνώμη για την ''επίθεση'΄ αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι όταν διάβασα κάποιους (ίσως να μην ισχύει) ότι παίρνουν 1000+ πρώτο μισθό και ο λοχίας απο ΣΜΥ παίρνει με το ζόρι τα ίδια λευτά...
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από POLITHS »

Αλέξης έγραψε:Έχεις δίκιο φιλαράκι... Κ εγώ έτσι πιστεύω... Και συγγνώμη για την ''επίθεση'΄ αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι όταν διάβασα κάποιους (ίσως να μην ισχύει) ότι παίρνουν 1000+ πρώτο μισθό και ο λοχίας απο ΣΜΥ παίρνει με το ζόρι τα ίδια λευτά...
συζητηση κανουμε και Ο καθενας γραφει αυτα που νοιωθει και γνωριζει παντως Δεν νομιζω Επ. Οπ πρωτο μισθο να ειχε 1000 ευρω εγω οταν μπηκα ο πρωτος μου μισθος ηταν 764 ευρω και επαιρνα 26 ευρω εκτος εδρας τωρα σειρες μου που ηταν παραμεθωριο εκτος απο αυτα θα επαιρναν και τα παραμεθωριου οποτε κοντα στα 900 ευρω
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Αλέξης »

Μάλιστα... Κ εγώ για τους ΕΠΟΠ έτσι ήξερα αλλά έπεσα απ τα σύννεφα όταν διάβασα κάτι ποσά της τάξης των 1300 ευρώ... Όπως και να χει είτε υπαξιωματικός είτε αξιωματικός είτε ΕΠΟΠ οι μισθοί είναι οι χαμηλότεροι δυνατοί, σε σχέση πάντα με το αντικείμενο εργασίας...
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από POLITHS »

Αλέξης έγραψε:Μάλιστα... Κ εγώ για τους ΕΠΟΠ έτσι ήξερα αλλά έπεσα απ τα σύννεφα όταν διάβασα κάτι ποσά της τάξης των 1300 ευρώ... Όπως και να χει είτε υπαξιωματικός είτε αξιωματικός είτε ΕΠΟΠ οι μισθοί είναι οι χαμηλότεροι δυνατοί, σε σχέση πάντα με το αντικείμενο εργασίας...
δεν υπαρχει περιπτωση φιλε μου το τι γραφει ο καθενας ειναι δικη του υποθεση δεν σημαινει ομως οτι ισχυει κιολας απο εκει και περα ο καθενας κρινει με βαση αυτα που γνωριζει αυτον που γραφει. Τελος θα συμφωνησουμε οτι ειμαστε απο τους πιο κακοπληρωμενυος αρκει να σου πω οτι ενας υπαλληλος νομαρχιας που ειναι ολη μερα στο γραφειο του στην αθηνα Παιρνει 250 ευρω εκτος εδρας οταν καποιος ο οποιος υπηρετει στην χιο στην σαμο Κοκ παιρνει Μεχρι 100 ευρω εκτος εδρας και ειναι ολη μερα εξω, αναλογα με τα χρονια και τον βαθμο του. Καλο μεσημερι
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από Αλέξης »

Αυτά εν ολίγοις... Καλή συνέχεια...
KX

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από KX »

Ειμαι 1 χρονο στην υπηρεσια παιρνω 940 βασικο και 185 εκτος εδρας
καλημερα σας!
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από laios »

KX έγραψε:Ειμαι 1 χρονο στην υπηρεσια παιρνω 940 βασικο και 185 εκτος εδρας
καλημερα σας!
βασικο 940 με ενα χρονο υπηρεσιας ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.940 ευρω πληρωτεο ΜΠΟΡΕΙ. Και τα εκτος εδρας με 1 χρονο υπηρεσιας κυμαινονται απο 26,42, για αυτους που υπηρετουν στην ενδοχωρα, Εως 185 ευρω για αυτους που υπηρετουνε στην παραμεθωριο.
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από POLITHS »

KX έγραψε:Ειμαι 1 χρονο στην υπηρεσια παιρνω 940 βασικο και 185 εκτος εδρας
καλημερα σας!
και εγω ειμαι 6 μηνες και περνω 2000 ευρω βασικο και 487 εκτος εδρας α! Και κατι επιδοματα ξεχασα ολα μαζι 2983 το μηνα... Θα μας τρελανετε τελειως...
ΜΗΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΑ Η ΠΑΤΡΙΣ ΕΣΤΙ
periergos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 5:42 pm
Τοποθεσία: LXIAS
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από periergos »

το θέμα είναι πως είμαι στην υπηρεσια από το 2004 και δεν έχω πάρη μια σοβαρή αύξηση ειμαι πατρεμένος με 2 παιδία kαι περιμενω
seagul28
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2009 8:05 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από seagul28 »

Παιδια εχει δικιο ο ΚΧ. Κι εγω εποπ στρατιωτης εχω σχεδον ενα χρονο, τωρα ειμαι παραμεθωριο και ο μισθος ειναι 940 συν 180 περιπου τα παραμεθωριου, δεν ειναι υπερβολη αλλα τοσα ειναι. Τωρα τι θα γινει στη πορεια κανεις δεν ξερει, μεχρι στιγμης παντως ειναι πολυ καλα, και αν εχεις ενα καλο κουμαντο τα καταφερνεις και περνας και καλα!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από illy »

seagul28 έγραψε:Παιδια εχει δικιο ο ΚΧ. Κι εγω εποπ στρατιωτης εχω σχεδον ενα χρονο, τωρα ειμαι παραμεθωριο και ο μισθος ειναι 940 συν 180 περιπου τα παραμεθωριου, δεν ειναι υπερβολη αλλα τοσα ειναι. Τωρα τι θα γινει στη πορεια κανεις δεν ξερει, μεχρι στιγμης παντως ειναι πολυ καλα, και αν εχεις ενα καλο κουμαντο τα καταφερνεις και περνας και καλα!
ακριβως τοσα ειναι!

Dum spiro spero
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από laios »

seagul28 έγραψε:Παιδια εχει δικιο ο ΚΧ. Κι εγω εποπ στρατιωτης εχω σχεδον ενα χρονο, τωρα ειμαι παραμεθωριο και ο μισθος ειναι 940 συν 180 περιπου τα παραμεθωριου, δεν ειναι υπερβολη αλλα τοσα ειναι. Τωρα τι θα γινει στη πορεια κανεις δεν ξερει, μεχρι στιγμης παντως ειναι πολυ καλα, και αν εχεις ενα καλο κουμαντο τα καταφερνεις και περνας και καλα!
ο ΚΧ εγραψε για ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ 940 ΕΥΡΩ. Αυτο ειναι λαθος και δινεται λαθος εντυπωση. Καλο ειναι να ξεχωριζουμε τις εννοιες, αλλο ειναι βασικος μισθος 940 ευρω και αλλο πληρωτεος 940 ευρω. Στην πρωτη περιπτωση μιλαμε για 1250 ευρω πληρωτεο περιπου και στην δευτερη μιλαμε για 940 ευρω πληρωτεο.
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από POLITHS »

laios έγραψε:
seagul28 έγραψε:Παιδια εχει δικιο ο ΚΧ. Κι εγω εποπ στρατιωτης εχω σχεδον ενα χρονο, τωρα ειμαι παραμεθωριο και ο μισθος ειναι 940 συν 180 περιπου τα παραμεθωριου, δεν ειναι υπερβολη αλλα τοσα ειναι. Τωρα τι θα γινει στη πορεια κανεις δεν ξερει, μεχρι στιγμης παντως ειναι πολυ καλα, και αν εχεις ενα καλο κουμαντο τα καταφερνεις και περνας και καλα!
ο ΚΧ εγραψε για ΒΑΣΙΚΟ ΜΙΣΘΟ 940 ΕΥΡΩ. Αυτο ειναι λαθος και δινεται λαθος εντυπωση. Καλο ειναι να ξεχωριζουμε τις εννοιες, αλλο ειναι βασικος μισθος 940 ευρω και αλλο πληρωτεος 940 ευρω. Στην πρωτη περιπτωση μιλαμε για 1250 ευρω πληρωτεο περιπου και στην δευτερη μιλαμε για 940 ευρω πληρωτεο.
ετσι ακριβως laios αλλο βασικος και αλλο πληρωτεο
ΜΗΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΑ Η ΠΑΤΡΙΣ ΕΣΤΙ
seagul28
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2009 8:05 pm
Επικοινωνία:

Μισθός Επαγγελματία Οπλίτη (ΕΠΟΠ)

Δημοσίευση από seagul28 »

Ωραια για να ειμαστε σωστοι λοιπον εννοω κι εγω 940 καθαρα στο πορτοφολι και 180 τα παραμεθωριου αν και αργουν αυτα κανα 2μηνο. Αναλογα. Σωστη ομως η παρατηρηση
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες