Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Rania_23 »

illy έγραψε:
Velerefontis έγραψε:Οχι Illy.Kαι να σου πω την αληθεια 8 χρονια, δεν εχω δει ουτε μια γυναικα πυροσβεστη
Ωραια, ευχαριστω πολυ Φοντη μου... Διοτι αν ειναι να δηλωσουμε ειδικοτητες που ξερεις οτι δεν υπαρχουν γυναικες τοτε εισαι απο την αρχη εκτος! ΕυχαριστωωωωωωωωΕικόναΕικόνα



Καλημερα. Δηλαδη εγω που δηλωσα πυροσβεστης;
Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα. Μηπως θα μπορουσατε Να με βοηθησετε στο τι ειδικοτητα να βαλω στην αεροπορια και στο ναυτικο; Μια σχετικα καλη. Εχω απολυτυριο λυκειο. Ευχαριστω εκ των προτερων.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στον Ναυτικό μην μπείς ΚΑΝ στον κόπο να κάνεις τα χαρτιά σου γιατί θα το μετανοιώσεις πολύ ! Στην αεροπορία δήλωσε αυτήν του Στρατολόγου ή του Πυροσβέστη ή της Αμύνης Αεροδρομίων!
Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Γιατι μου λες οχι για το ναυτικο; Σε ευχαριστω πολυ για την αεροπορια. Αλλα σκεφτηκα οτι πυροσβεστης θα εχει μεγαλη ζητηση. Η ενθικης αμυνης εχει σχετικα δυσκολουτσικα αθληματα. Και του στρατολογιου δεν την ειχα σκεφτει. Ευχαριστω ολυ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιατί έχει μόνο ταξίδια και πάρα πολύ δουλειά και κουραστική ! Σχεδόν όλες οι ειδικότητες του Ναυτικού έτσι είναι! Εμένα ήδη έχουν παραιτηθεί 3 φίλοι μου (2005) . Πολύ δύσκολα ! Άν νομίζεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις (που δέν νομίζω) τότε επιχειρησέ το)

Mirodin
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 4:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Mirodin »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Το έστειλες χωρίς μετάφραση;
Παλι καλα μου το ειπαν εγκαιρα και δεν τα εστειλα ακομα. Τα πηγα σε εναν δικηγορο να μου τα μεταφρασει και αν ολα πανε καλα, τη δευτερα θα τα στειλω και ο θεος βοηθος.

Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια. αλλα γιατι εισαι σιγουρος πως δεν θα τα καταφερω.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιατί ελάχιστοι τα καταφέρνουν και πίστεψέ με (χωρίς κανένα ίχνος φαλλοκρατισμού) όλοι αυτοί είναι άντρες ! Είναι πολύ δύσκολα, μην το σκεφτείς κάν ! Γνώμη μου ΠΑΝΤΑ που νομίζω όμως πως θα συμφωνήσουν μαζί μου και οι εμπειρότεροι !
Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Γνωμη νου και ειναι σεβαστη. Μπορεις τωρα να μου πει λιγα πραγματα για την ειδικοτητα αμυνας αεροδρομιων;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες, μπορείς να ρωτήσεις όμως τον Velerefontis που είναι στέλεχος της Πολεμικής Αεροπορίας.
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Velerefontis »

Η ειδικοτητα του αμυνης αεροδρομιων ή << μπατζης>> - απο το παλιο αρκτικολεξο ΜΠΑ,(ΜΟΙΡΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΩΝ) -εχει σχεση με την επιγεια και αντιαεροπορικη αμυνα μιας μοναδας της αεροποριας (οχι απαραιτητα αεροδρομιο). Στην 124 ΠΒΕ παραμενεις για αλλους τρεις μηνες μετα τη βασικη εκπαιδευση και εκπαιδευεσαι στους τομεις της τοπικης αμυνας και στην παθητικη και ενεργητικη αεραμυνα. Μαθαινεις το χειρισμο των φορητων οπλων της ΠΑ και εκπαιδευεσαι στο διδυμο πυροβολο α/α RHEINMETALL, το μικροτερου βεληνεκους α/α οπλο της αεραμυνας. Μετα την τριπολη τοποθετεισαι σε μοναδες της αεροποριας. Συνηθως οι αντρες αμυνης και ειδικα οταν ειναι ακομα σμηνιτες εποπ εκτελουν την υπηρεσια του σκοπου. Σπανιως του υπαξιωματικου αλλαγης και αρκετα συχνα την υπηρεσια του μελους της ομαε (ομαδα αμεσης επεμβασης). Οσο περνανε τα χρονια και με την προαγωγη σε υποσμηνια και αργοτερα σε σμηνια εκτελεις υπηρεσιες υπαξιωματικου. Δηλαδη ΑΚΠ (ΑΡΧΙΦΥΛΑΚΑΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΠΥΛΗΣ) Ε/ΟΜΑΕ (ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΟΜΑΕ) ΑΚΦΦ (ΑΡΧΙΦΥΛΑΚΑΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΦΥΛΑΚΙΟΥ ΦΡΟΥΡΑΣ) ΒΑΥΜ (ΒΟΗΘΟΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΥ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΜΟΙΡΑΣ). Μπορεις επισης να εκπαιδευτεις σε Ο/Σ μεγαλου ή μικρου βεληνεκους, οπως ΒΕΛΟΣ,CROTALLE,PATRIOT,S-300 καθως και σε φορητα συστηματα οπως το STINGER.Mε αυτη την ειδικοτητα μπορεις να πας σε οποιαδηποτε μοναδα της ΠΑ, απο το μουσειο αεροποριας μεχρι το Α/Α Καρπαθου. Αυτο οπως καταλαβαινεις ειναι καλο και κακο. Τελος η ειδικοτητα στην προκυρηξη αναγραφεται οπως το υπεθεσες. Αμυνης αεροδρομιων. Αν χρειαστεις καποια διευκρινηση ή δεν εγινα σαφης σε κατι ρωτα με
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ευχαριστω πολυ. Δηλαδη ειναι καλη ειδικοτητα για γυναικα; Εσυ ποια θα μου προτινεσ;
kathy22
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Δεκ 17, 2008 10:52 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από kathy22 »

Καλησπέρα μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει μερικές πληροφορίες για την ειδικότητα επιχειρήσεων/επικοινωνιών/σηματωρός του ναυτικού;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Χωρίς παρεξήγηση αλλά είσαι ενήμερη για το που κάνεις τα χαρτιά σου ή απλά τα κάνεις λόγω ανεργίας;(Υπάρχει λόγος που ρωτάω)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης