Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
delian

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από delian »

Παιδιά μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Στο site http://www.stratologia.gr/epop.htm , σχεδόν στην αρχή έχει έναν πίνακα. Εκεί αναφέρει συγκεκριμένες ειδικότητες. Τι είναι αυτές οι ειδικότητες; Αυτές για τις οποίες πρέπει να έχει κανείς πτυχίο πριν κάνει την αίτηση; Λίγο παράξενη ερώτηση. Απλά δεν κατάλαβα ακριβώς. Ευχαριστώ.

DIMITRIS
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 26, 2008 11:48 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από DIMITRIS »

ρε παιδια βλεπω πολλους που λετε οτι θελει μεσο μηπως και η ειδικοτητα που βαζετε ειναι λιγο περιεργη η παντου θελει μεσο. μηπως ξερετε ποσες ειδικοτες μπορεις να δηλωσεις.
ΟΝΕΙΛ

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από ΟΝΕΙΛ »

συνηθως δηλωνεις μια θεση μονο αλλα κατι ειπανε απο την επομενη προκυρηξη μπορεις ολες.. δεν ξερω αν αληθευει.

Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Πρεπει να εχεις καποια ειδηκοτητα για να μπεις επ. Οπ; Εγω για παραδειγμα εχω τελειωσει ψυκτικος σε τεχνικο σχολειο και το απολυτιριο γραφει 13 πεζει μεγαλο ρολο αυτο;
Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

δηλαδη αν δν εχεις καποια ειδικοτητα που δν θελουνε δν σε περνουν;
Apap
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Τρί Αύγ 05, 2008 3:46 am
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Apap »

Αυτό δεν το ξέρω...
Ρώτα στο στρατολογικό σου γραφείο
Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Αν τελειωσες τον πρωτο κυκλο του τεε παιρνεις 100 μορια. Αν τελειωσες και τον δευτερο παιρνεις 200 μορια ασχετα με την ειδικοτητα που εχεις. Οταν βγει η προκυρηξη θα λεει διπλα απο καθε ειδικοτητα τι χαρτια χρειαζονται. Οχι δεν μπορεις να δηλωσεις οποια ειδικοτητα θελεις ουτε την ειδικοτητα που ειχες στο λυκειο γιατι πρεπει να εχεις αδεια εξασκησεως επαγγελματος και δυο χρονια προυπηρεσια. Μπορεις να δηλωσεις υπηρετης οπλων που ειναι και οι περισσοτεροι υπηρετης α/τ οπλων, ειδικες δυναμεις και αλλα λιγα ακομη. Δεν τα θυμαμαι

Wiseco2000
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Παρ Μαρ 28, 2008 2:26 am
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Wiseco2000 »

Γιατι να μην μπορει;
Εγω τωρα βλεπω την προκυρηξη (στη σελιδα 26 του παραρτηματος Α) και συγκεκριμενα γραφει για το Οικονομικο 30 θεσεις με γραμματικες γνωσεις απο ΤΕΙ Διοικησης Επιχειρισεων ή Λογιστικης... και παει λεγοντας
Επισης σελιδα 1 απο το παραρτημα Γ κριτηριο 3 λεει το εξης :
Σπουδαστες ΑΕΙ-ΤΕΙ περατωσαντες τουλαχιστον το πρωτο ετος :350 μορια

Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα πρεπει να εχει πάρει το πτυχιο για να δηλώσει στην συγκεκριμενη ειδικοτητα. Απλα αν εχει τελειωσει το πρωτο ετος θα παρει 350 μορια.

Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Στην αιτηση τι ειναι καλυτερο νσ δηλωσει κανεις, ειδικοτητα με πολλες θεσεις ή μια οποιαδηποτε ειδικοτητα του αρεσει;

DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από DM90 »

όποιος θέλει να δεί τις ειδικότητες των ΕΠΟΠ ας ρίξει και μια ματία εδώ : http://www.army.gr/structure/eg/epop_kathikonta.php
Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα. Εχω κανει τα χαρτια μου για την προκ. Εποπ2008 για θεση οικονομικο. Ειμαι πτυχιουχος με πολλα προσονατ κ κρηθηκα καταλληλη. Θα ηθελα να μου απαντησει καποιος υπευθηνα αν υπαρχει περιπτωση να με βαλουν σε αλλη ειδικοτητα γιατι αν ειναι ετσι δεν θα με ενδιαφερει να συνεχισω την διαδικασια. Ευχαριστω εκ των προτερων.
zzzzzz
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από zzzzzz »

δεν υπαρχει κανενας που να μπορει να σου απαντησει με 100% οτι θα σε παρουν σε αυτη την ειδικοτητα γιατι πολυ απλα κανενας μα κανενας δεν το ξερει... εχεις πολλες πιθανοτητες αυτο ειναι σιγουρο αλλα ο μονος τροπος για να μαθεις σε ποια ειδικοτητα θα σε παρουν ειναι να συνεχισεις τη διαδικασια και θα φανει στο αποτελεσμα... και δεν θελεις μετα δεν παρουσιαζεσαι απλα, κανεις δεν θα σε αναγκασει...
απο τωρα παντως κανενας δεν μπορει να ξερει σιγουρα. αλλωστε μετα απο καθε φαση θα υπαρχουν νεα δεδομενα αφου καποιοι θα αποκλειονται των διαδικασιων και η αναλογια ζητησης-θεσεων ανα ειδικοτητα θα αλλαζει.
Anonymous

Γενικές πληροφορίες για ειδικότητες

Δημοσίευση από Anonymous »

ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Δηλαδη θα ξερω πριν την καταταξη τον Ιανουαριο σε τι ειδηκοτητα εχω επειλεγει και αν θελω δεν παρουσιαζομαι χωρις επιπτώσεις;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες