Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sotirisd
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 06, 2010 7:02 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από sotirisd »

Δυλαδη δεν μπορει να μου χρισιμευσει για να γινο σε λιγοτερους μηνες πλοιαρχος β και μετα απο 36 που ειναι για να γινω α πλοιαρχος να μου τους κανει 10 τους μηνες γινετε να κανει κατι τετοιο;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από greko_27 »

sotirisd έγραψε:Δυλαδη δεν μπορει να μου χρισιμευσει για να γινο σε λιγοτερους μηνες πλοιαρχος β και μετα απο 36 που ειναι για να γινω α πλοιαρχος να μου τους κανει 10 τους μηνες γινετε να κανει κατι τετοιο;

Αδυνατον αυτα ειναι νομοθετημενα απο νομους που αφορουν την θαλασσια υπηρεσια.Εικόνα
makis

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από makis »

Γκρεκο πως μπορω να γινω υπαξιωματικος η αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο πως μπορω να γινω υπαξιωματικος η αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου;


Tι; Πως;Εικόνα
makis

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από makis »

Γκρεκο εσυ τι ακριβως εισαι στο εμπορικο ναυτικο;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο εσυ τι ακριβως εισαι στο εμπορικο ναυτικο;

Εαν ησουν μελος του φορουμ θα εβλεπες το επαγγελμα μου απο το προφιλ μου. Και το εχω ξαναπει τι ημουν σε προυγουμενα ποστ... Εχω παρει διπλωμα Β' μηχανικου Εμπορικου Ναυτικου και εχω συνολικη θαλασσια υπηρεσια γυρω στα 4 χρονια απο αυτα τα περισσοτερα στα επιβατηγα bluestar ferries και αλλου. Την καριερα μου την ξεκινησα απο τα γκαζαδικα. Αυτη την στιγμη ανηκω στο πολιτικο πρωσωπικο-τεχνικο πρωσωπικο του ΠΝ.
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο θα μου πεις πως μπορω να γινω υπαξιωματικος η αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου;


Δεν υπαρχει υπαξιωματικος εμπορικου ναυτικου, τι ειναι αυτα που λες. Για να γινεις αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου δηλαδη πλοιαρχος ή μηχανικος του εμπορικου ναυτικου το εχουμε ξαναπει και υπερεξαντλησει το θεμα. Δεν θα επαναλαμβανουμε τα ιδια.
makis

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από makis »

Γκρεκο εγω νομιζα οτι αλλο ειναι ο πλοιαρχος και αλλο ο αξιωματικος... Στα καραβια οι αξιωματικοι που ειναι στη γεφυρα ειναι μονο ελληνες;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο εγω νομιζα οτι αλλο ειναι ο πλοιαρχος και αλλο ο αξιωματικος... Στα καραβια οι αξιωματικοι που ειναι στη γεφυρα ειναι μονο ελληνες;


Oχι δυστυχως υπαρχουν και φιλιππινεζοιΕικόνα
makis

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από makis »

Γκρεκο εγω ξερω οτι οι φιλοιπινεζοι ειναι στα μαγειρια. Εχω ενα φιλο που ειναι στις αεν και εκανε το πρωτο εξαμηνο και μου ειπε οτι οι Ναυτες ειναι ξενοι οι αξιωματικοι στη γεφυρα μονο ελληνες
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από greko_27 »

makis έγραψε:Γκρεκο εγω ξερω οτι οι φιλοιπινεζοι ειναι στα μαγειρια. Εχω ενα φιλο που ειναι στις αεν και εκανε το πρωτο εξαμηνο και μου ειπε οτι οι Ναυτες ειναι ξενοι οι αξιωματικοι στη γεφυρα μονο ελληνες

Δεν ειναι υποχρεωτικο να υπαρχουν ελληνες. Υπαρχουν εταιρειες που χρησιμποποιουν και ξενους λογω ελλειψης ελληνικων πληρωματων
sotirisd
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 06, 2010 7:02 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από sotirisd »

Με μεσο ομως γινετε να γινω πλοιαρχος και σε λιγοτερα απο 6 χρονακια, εσυ τι λες δεν ειναι καλο το αξιωμα τοθ αντιναυαρχου η νομιζεις Οτι δεν μπωρει να κανει κατι γιαυτο νομιζω οτι σε 4το πολυ με 5 χρονια θα ειμαι καπετανιος!
....

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από .... »

Υπάρχει ένα βιβλιαράκι που λέγεται ναυτικό φυλλάδιο εκεί περνάει η θαλασσια υπηρεσία που εχής κάνει, τώρα για αντιναύαρχος δεν ξέρω αν μπορείς να γίνεις αλλα για πρωθυπουργός σίγουρα... Έχετε μπερδέψει τι βούρτσα με την... Μου φαίνεται !
dokimos

Εμπορικό Ναυτικό: Γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από dokimos »

βγαλτε πρωτα τη σχολη και μετα κοιτατε να φτασετε πλοιαρχοι... Νομιζεται οτι η σχολη ειναι ευκολη... Απο τους 170 περιπου δευτεροετεις απο την ΑΕΝ Μακεδονιας μονο οι 45 ειχαν το δικαιωμα να μπαρκαρουν... Για να μην πω στον ασπροπυργο... Και ποσοι ψαχνουν ακομα εταιρεια...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες