398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Nassos »

Ή θα πάρεις ταξί ή θα ζητήσεις από το στρατιωτικό που συνήθως βρίσκεται στο λιμάνι να σε πάνε στη 4η Ίλη/398 ΕΑΡΜΕΘ του Στρατοπέδου της Παγανής και από'κει να έρθουν να σε πάρουν με όχημα της 398 ΕΑΡΜΕΘ Αγίας Παρασκευής.
ηρακλης

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από ηρακλης »

Πιος εισαι ρε φιλαρακη; Ημουν εκει απο 18 σεπτεμ.1991 εως 20 σεμπτεμ.1992 στην 2 ιλη με κορδελα χ' μιμικο απο οπυ οπως τους λεγαμε τοτε τριανταφυλιδη καναπιτσα κακανη... Δεν θυμαμαι καναν αλλον απο 2 ιλη... Θα ηθελα πολυ να τα πουμε οπιος και να εισαι... Εγω βασηκα ημουν εφεδρος εκει

μανος

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από μανος »

Εγω παιδες τελειωσα εκει το 2004 τον φεβρουαριο
ειμασταν η πρωτη σειρα που μπηκε με την νεα τοτε 12μηνη θητεια και δεν υπηρχαν καθολου φανταροι μεσα γιατι ολοι επαιρναν αναβολες για να πανε 12μηνο
ελεεινη κατασταση τοτε
κακες εγκαταστασεις, τρελη εμπλοκη 1-20 μας πηγαινε με 20 μεσα
βγαιναμε και δεν ξαναμπαινε μεσα ανθρωπος, την αλλη μερα το πρωι γυρναγαμε
τσιμπουσαμε την 20αρα φυλακη και δωστου παλι,
ουτως η αλλως δεν την καναμε την φυλακη με 1-20
ειχαμε και εναν πανιβλακα λοχαγο στην τριτη ιλη που νομιζε οτι θα ξαναγιντονταν αρματα τα Μ60 με μαγικες επικλησεις,
κατα τα αλλα...
οποτε βγαιναμε ειχαμε κατι να δουμε στην λεσβο
ειδικα στην ολοημερη εξοδο καμια κυριακη η σαββατο
οσο λιγοτερα εχετε με ντοπιους τοσο καλυτερα
προσοχη στους βρωμοταριφες ειναι πανακριβοι, αν εχετε κανα παπακι η μηχανη το καλυτερο
μα η μεγαλυτερη αποσταση για γρηγορη βολτα στην καλοννη ειναι καμια 10αρια χιλιομετρα
καλη θητεια σε οποιον παει

Νικος

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Νικος »

Χάλια είναι εκει μέσα, ειδικά αυτός ο απαράδεκτος Διοικητής, Φ******* μας μαλώνει γιατι είπαμε στους ψυχολόγους για τους κοριούς που γεμίσαμε απο τις παλιοαγελάδες που μας έφερε μέσα στο στρατόπεδο. Προσπαθούσε να μας πείσει ότι δεν πρέπει να ψεκάσουμε και ότι είμαστε βρωμιάριδες! Καλά τι σόι είναι αυτός δεν του έχει τραβήξει κανείς το αυτί; Πάρε στο σπίτι σου τους κοριούς ρε! Τόσα βγάζεις απο τα παλιοτόστ που μας πουλάς!
398Τθ

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από 398Τθ »

Αυτος ο Φου. Ας μεγάλο αρχ... Δι πάντα μεσα στην κακια σου χαλουσε την ψυχολογια πραγματικα απανθρωπος ευχομαι να μην τον δω ποτε μπροστα μου γιατι αμα τον δω θα τον σαπισω στο ξυλο
nasoseki

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από nasoseki »

253 98'β εσο Εινε πανεμορφα, υσιχα και με καλους ηλαρχους να πας![αν]! Μπορεις. Εικόνα

TASOS

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από TASOS »

Πω. Πω ρε παιδιά! Τι μου θυμήσατε τωρα. Υπηρετησα εκεί το 91! Δύσκολη μονάδα, λίγο απομονωμένη και για έξοδο μόνο εκεί στο χωριό και αν είμασταν τυχερόι στη Καλλονή. Περάσαμε ωραία πάντως! Διοικητής τότε ο Αντώνης Καραγιώργος! Φοβερός ανθρωπός και κρατούσε επαφές με αρκετούς φαντάρους όταν απολυόμασταν!
τασος

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από τασος »

Φίλε λίγο αργά το βλέπω... Υπηρέτησα εκεί Μαίος 91-Μαίος 92! ... Όχι πενταετης... Απλά φαντάρος, ημουν ΚΕΠΥΚ με διοικητη τον Αντωνη Καραγιωργο.
TASOS

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από TASOS »

... Και εγώ ΚΕΠΥΚ την ιδια περίοδο (09/91-06/92) ! Σε ξέρω; Από Αθήνα είμαι!
γιαννης 97ε

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από γιαννης 97ε »

Παιδια εγω υπηρετησα το 1998.. Περασα τελεια! Ηταν ολοι #@^&@! Τα ατομα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να αποφεύγετε να δημοσιεύετε ονόματα Διοικητών, Λοχαγών και γενικότερα Στελεχών των Ενόπλων Δυνάμεων για λόγους ασφαλείας.Αντίστοιχα μηνύματα θα επεξεργάζονται ή θα διαγράφονται άμεσα και χωρίς προειδοποίηση!

Δημοσθένης Κορδός

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Δημοσθένης Κορδός »

Εγώ πήγα εκεί Ιανουάριο 1993 και απολύθηκα Δεκέμβριο 1993 απο εκεί (4 ΙΛΗ). Πολύ δύσκολα περάσαμε... !Το στρατόπεδο λειτουργεί ακόμη;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από Nassos »

Η 4η Ίλη λειτουργεί στη Παγανή, εκεί που ήταν η 98 ΕΑΡΜΕΘ (συνγχωνεύτηκαν το 2005 νομίζω).

Κατά τα άλλα το Στρατόπεδο της Αγίας Παρασκευής παραμένει ώς έχει.
Άβαταρ μέλους
323 lele
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 31, 2014 1:37 am
Επικοινωνία:

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από 323 lele »

Για την 398 ΕΑΡΜΕΘ που υπηρέτησα σχετικά πρόσφατα έχω να πω τα εξής. Πρώτο και Βασικό ο κύριος Φού... Σ έφυγε, δεύτερον αποφύγετε την ίλη διοικήσεως και να προσέχεται τον ΕΜΘ Επιλοχια Κατη... Η μεγάλο αρχίδι!
325 Σειρά

398 ΕΑΡΜΕΘ - Αγια Παρασκευή Λέσβου

Δημοσίευση από 325 Σειρά »

Πλέον το στρατόπεδο είναι μια χαρά και από Διοικητή (Πετρ... ) και στην Ίλη Διοικήσεως όλα καλά εφόσον οι παλιοί που περιγράφονται ότι δημιουργούσαν καταστάσεις έχουν φύγει μακριά! Φυσικά μιλάμε για παραμεθώριο σε χωριό (οπότε και η έξοδος δεν είναι σαν της Αθήνας) όπως επίσης αποτελείται σχετικά από λίγα άτομα (φαντάρους) οπότε κατά καιρούς πέφτει εμπλοκή (σπάνια όμως με περιοδικότητα ανά 2 μήνες περίπου από δική μου εμπειρία περίπου όταν φεύγει το "σχολείο" ή πέφτουν πολλές άδεις φαντάρων ή μη μαζί). Ειδικά στη Ίλη Διοικήσεως όπου και υπηρέτησα με Υπίλαρχο (τότε αν θυμάμαι καλά) τον Βέρ... Έχω να πω πως είναι από τους πιο σωστούς (αυτός και όλοι από τη σειρά του) αρκεί να μη είσαι και συ αρχ... Αν είσαι θα σε πη... Αν δεν είσαι θα περάσεις καλά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες