Κούρεμα στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΔΕΑ_(ΤΘ)_ΤΑΜΜΥ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Αύγ 24, 2010 4:35 pm
Τοποθεσία: Υπηρεσιοσκυλο
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από ΔΕΑ_(ΤΘ)_ΤΑΜΜΥ »

Περι μαλλιων: Παλι μπαινει ο υποκειμενικος παραγοντας του στρατου. Προσωπικη εμπειρια μου; Κουρεψτε το τοσο κοντο, ωστε να σηκωνεται το μαλλι καρφακι (μικρο ομως ε; . Οχι γουλι, παραμονευει καμπανα, επισης εγω οταν το πηρα γουλι ως ΥΕΑ, ενιωσα σαν Εβραιος σε στρατοπεδο συγκεντρωσης. Γουλι χωρις λογο λοιπον οχι. Επισης μην αρχιζετε τις παπατζες ξυρισμενα πλαινα και στην κορφη το μαλλι ειναι διαδηλωση. Αφηστε στους ΥΕΑ τετοια προνομια.[LOL]
eponitis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Αύγ 23, 2010 9:05 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από eponitis »

Το καλό είναι οτι μερικά στρατόπεδα έχουν κουρείο, οπότε αν δεν είσαι κατάλληλος θα σε στείλει ο διμοιριτης σου για κούρεμα μέσα στο στρατόπεδο δωρεάν. ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eponitis την Τρί Αύγ 24, 2010 5:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Hyper »

eponitis έγραψε:Το καλό είναι οτι μερικά στρατόπεδα έχουν κουρείο, οπότε αν δεν είσαι κατάλληλος θα σε στείλει ο διμοιριτης σου για κούρεμα μέσα στο στρατόπεδο δωρεάν...
Κ θα σε κουρεψουν σαν να μην πωΕικόνααλλα ενταξει τι σημασια εχει στο στρατο εισαι
eponitis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Αύγ 23, 2010 9:05 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από eponitis »

Hyper έγραψε:
eponitis έγραψε:Το καλό είναι οτι μερικά στρατόπεδα έχουν κουρείο, οπότε αν δεν είσαι κατάλληλος θα σε στείλει ο διμοιριτης σου για κούρεμα μέσα στο στρατόπεδο δωρεάν...
Κ θα σε κουρεψουν σαν να μην πωΕικόνααλλα ενταξει τι σημασια εχει στο στρατο εισαι


Μια χαρά με κούρευαν. Και μάλιστα πήγαινα 2 φορές το μήνα.Εικόνα

Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Hyper »

eponitis έγραψε:
Hyper έγραψε:
eponitis έγραψε:Το καλό είναι οτι μερικά στρατόπεδα έχουν κουρείο, οπότε αν δεν είσαι κατάλληλος θα σε στείλει ο διμοιριτης σου για κούρεμα μέσα στο στρατόπεδο δωρεάν...
Κ θα σε κουρεψουν σαν να μην πωΕικόνααλλα ενταξει τι σημασια εχει στο στρατο εισαι


Μια χαρά με κούρευαν. Και μάλιστα πήγαινα 2 φορές το μήνα.Εικόνα

Αναλογα που θα τυχεις, μπορουν να σε κουρεψουν κ καλυτερα απεξω
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από johny.xmarks »

Ρε παιδια οταν λεμε 4 ποντους εννοουμε 4 εκατοστα ετσι;4 εκατοστα ομως δεν ειναι και τοσο κοντο! Εγω οσους βλεπω (youtube και φωτο) απο ειδικες δυναμεις... Τα εχουν 1 ποντο! Ειδικα τα πλαϊνα μαλλια ειναι παρα πολυ κοντα.

Εγω λοιπον μπαινω ειδικες δυναμεις. Ποσο κοντα θα πρεπει να ειναι; Για να μη φαω καμπανα κτλ;

Ειδικα στα πλαϊνα θα ηθελα μαλλι! Εστω 3 ποντους.
... ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φίλε αν νομίζουνε ότι δεν είναι προβλεπόμενο το κουρεμά σου θα σε κουρέψουνε και μέσα. Πάρτα πολύ κοντα. Σε 10 μέρες που θα βγεις θα έχουνε μεγαλώσει μην σκας ...
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από johny.xmarks »

Greek_Army έγραψε:Φίλε αν δεν πιστεύουνε ότι δεν είναι προβλεπόμενο το κουρεμά σου θα σε κουρέψουνε και μέσα. Πάρτα πολύ κοντα. Σε 10 μέρες που θα βγεις θα έχουνε μεγαλώσει μην σκας


Ε το λιγοτερο απο 4 ποντους δεν ειναι προβλεπομενο;Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Και εγώ έτσι είχα παρουσιαστεί. Και τελικά μου τα πήρανε όλα Εικόνα
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από johny.xmarks »

Greek_Army έγραψε:Και εγώ έτσι είχα παρουσιαστεί. Και τελικά μου τα πήρανε όλα Εικόνα


Τοτε τι στο καλο λετε εδω μεσα 4 ποντους και κουραφεξαλα; Εικόνα

Μαλλι ειναι, οχι σκατα! Γιατι το κοβουν τοσο; Μη μας μπαινει στα ματια και δεν στοχευουμε καλα η μηπως μας τα τραβηξει ο εχθρος και πονεσουμε; Εικόνα

ΥΓ. Μαλακια παντως που στα πηραν ετσι αδοξα.Εικόνα
...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

johny.xmarks έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Και εγώ έτσι είχα παρουσιαστεί. Και τελικά μου τα πήρανε όλα Εικόνα


Eεεεε ρε π**στη Δία!Εικόνα Τοτε τι στο καλο λετε εδω μεσα 4 ποντους και κουραφεξαλα; ΕικόναΕικόνα



αυτό που σου είπα έτυχε και έγινε. Δεν το έχω ακούσει από άλλα παιδιά
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Στα Τεθωρακισμένα ήταν γραμμένο ότι πρέπει να κουρευόμαστε στους 4 πόντους κάθε 15 ημέρες. Και εννοείται φαβορίτες κουρεμένες πλήρως.

Το γουλί απαγορευόταν πλήν εξαιρέσεων με βεβαίωση ιατρού.

... ...
MrGeo5
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από MrGeo5 »

Αλήθεια είναι φίλε, καθώς έτυχα περίπτωσης που, αν και όχι ακριβώς γουλί, τιμωρήθηκε με 4ημερη κράτηση για μη προβλεπόμενη κόμμωση.
Άβαταρ μέλους
Nick
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Οκτ 05, 2010 5:57 pm
Τοποθεσία: Άνω Γλυφάδα
Επάγγελμα: Προσωπικό Ιδιωτικής Ασφάλειας
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nick »

Για Ειδικές Δυνάμεις 3 πόντους είναι... Αφήστε το τι βλέπετε, το γουλί θεωρητικά απαγορεύεται! Τώρα για τους Δ. Υ. Κ. Δεν γνωρίζω και δεν νομίζω να τον να τον απασχολεί κάποιον από εδώ αυτό εφόσον δεν υπάρχουν πλέον φαντάροι ΟΥΚαδες
Και αν στη μάχη σκοτωθούν Και στον Άδη κατέβουν Μέσα στα βαθιά σκοτάδια και άλλους Βάτραχους θα βρουν Και θα ανασυγκροτηθούνε Από την Κόλαση θα βγούνε Στην Τουρκία να ξαναμπούνε Ο. Υ. Κ.
Raziel
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 02, 2010 7:37 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Raziel »

Χαιρετώ το φορουμ. Παρουσιάζομαι Υγειονομικό Άρτας στις 17 Νοέμβρη και σήμερα μου ήρθε το χαρτί. Από πίσω που αναφέρει τις οδηγίες, δεν λέει τίποτα για μήκος μαλλιών ή κάτι σχετικό. Για μένα τι ισχύει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες