Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση

Είσαι τρελλός;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Μαρ 06, 2020 12:17 am

Σου αλλάζουν τα φώτα;
40
9%
Είναι χαλαρά;
53
12%
Πρεπει να είσαι στα α@@@ια σου για να αντέξεις;
286
62%
Πρέπει να είσαι γεννημένο κομάντο;
80
17%
 
Σύνολο ψήφων: 459

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άγνωστος

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Άγνωστος »

Καλησπερα μονο μια ερωτηση που δε μου απαντάει κανεις. Ειμαι ο μονος γιος στην οικογενεια και εχω 4 αδερφες και τη μανα μου η οποια δεν εχει διαζύγιο μονο χαρτιά οτι ειναι σε διάσταση με το πατερα μου αρα τωρα εγω 1 ειμαι προστατης ή πρεπει να παρει διαζυγιο για να ειμαι 2 αν ειμαι προστατης ειμαι 6μηνός και αν ειμαι 6 μηνος μπορω να παω ΛΟΚ γιατι απο μικρος ηθελα να παω και κατι ξερολες ακυροι μου ειπαν οτι οι 6μηνοι δε μπορουν να πανε ειδικες δυναμεις μονο, μονο οι 9μηνοι πανε για πεοτε ρε παιδια γιατι σε λιγο καιρο παρουσιαζομαι. ευχαριστω εκ των προτερων
Στονεοπου

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Στονεοπου »

Ισχύει ότι πάνε μόνο οι 8 ή 9 μηνός. Μας ενημέρωσε η αστρολογία πριν λίγες μέρες στο κέντρο που είμαι. Εσύ όμως δεν δικαιούσαι κάτι μόνο αν βγει το διαζύγιο θα μπορείς να πάρεις μειωμένη θητεία. Επίσης μπορείς να δηλώσεις ότι δεν επιθυμείς να πάρεις μειωμένη θητεία. Για μένα πάντως να κάνεις το 6μηνο αν το δικαιουσαι μεχρι τπτε. είναι μεγάλη παπατζα ο στρατός και σε τέτοια φάση που βρίσκεσαι στην οικογένεια σου οι αδερφές σ8υ θα σε χρειάζονται εκεί .
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Άγνωστος έγραψε:Καλησπερα μονο μια ερωτηση που δε μου απαντάει κανεις. Ειμαι ο μονος γιος στην οικογενεια και εχω 4 αδερφες και τη μανα μου η οποια δεν εχει διαζύγιο μονο χαρτιά οτι ειναι σε διάσταση με το πατερα μου αρα τωρα εγω 1 ειμαι προστατης ή πρεπει να παρει διαζυγιο για να ειμαι 2 αν ειμαι προστατης ειμαι 6μηνός και αν ειμαι 6 μηνος μπορω να παω ΛΟΚ γιατι απο μικρος ηθελα να παω και κατι ξερολες ακυροι μου ειπαν οτι οι 6μηνοι δε μπορουν να πανε ειδικες δυναμεις μονο, μονο οι 9μηνοι πανε για πεοτε ρε παιδια γιατι σε λιγο καιρο παρουσιαζομαι. Ευχαριστω εκ των προτερων


Για το πρώτο που ρωτάς απευθύνσου σε δικηγόρο καλύτερα. Το άλλο, αν και είναι ήδη απαντημένο: Η τελευταία σειρά που μπορούσε να κάνει μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις ήταν η 318 (2012 Α' ΕΣΣΟ) από εκεί και πέρα όσοι ήμασταν τρίτεκνοι ή πολύτεκνοι υπογράφαμε χαρτί ότι απαλλασόμαστε από το δικαίωμα μειωμένης θητείας διότι επρόκειτο να υπηρετήσουμε στις Ε. Δ.
Mihalis

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Mihalis »

Γεια σας 14 μαρτιου παρουσιαζομαι κω στο λινοποτι ! Ειμαι 23 χρονων και οταν ειμουν 18 ειχα επιλεξει ειδικες δυναμεις ! Αξιζει να παω ειδικες δυναμεις; Η θα φαω μονο καψονι και θα ειναι τα ιδια σκατα?
Άβαταρ μέλους
AESSO2019
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Δεκ 25, 2018 9:12 pm
Τοποθεσία: Loxagos
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από AESSO2019 »

Παιδιά καλησπέρα μπαίνω με την Α ΕΣΣΟ 2019 έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις.. Ας μου πει κάποιος που απολύεται πρόσφατα τι παίζει.. έχω ακούσει ότι μέχρι και την τελευταία μέρα σου κάνουν καψωνια και όσο και να παλιωνεις είναι το ίδιο. Έχω αρχίσει και αγχώνομαι

Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Vasss »

Χαλάρωσε φίλε μου. Δεν θα σου κάνουν βασανιστήρια.ΕικόναΣίγουρα η αυστηρότητα και η πειθαρχεία είναι μεγαλύτερες σε σχέση με τα υπόλοιπα σώματα του στρατού, αλλά δεν είναι κάτι εξωφρενικό. Όποιος το θέλει, μπορεί να το κάνει.

Επίσης, είναι αλήθεια πως δεν "παλιώνεις" με την έννοια του όρου που ισχύει αλλού. Αλλά, αν είσαι υπεύθυνος, σε αντιμετωπίζουν αλλιώς τα στελέχη, όσο σε γνωρίζουν.

Όσο για τα καψώνια μέχρι τελευταία ημέρα, θυμάμαι πως ένα άτομο που απολύθηκε στις 10 το πρωί, στις 8 έπαιρνε κάμψεις με τον υπόλοιπο λόχο.So what;Εικόνα

Μια εμπειρία διαφορετική είναι οι ειδικές δυνάμεις, από την οποία, κατά τη γνώμη μου, θα αποκομίσεις πολλά οφέλη, για την υπόλοιπη ζωή σου.

Καλά Χριστούγεννα, και καλή θητεία...

Αλέξανδρος

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει... Ισχύει ότι πιο παλιά οι ειδικές δυνάμεις ήταν πιο σκληρές και ότι τώρα εν έτει 2020 έχουν μαλακώσει τα πράγματα και είναι κάπως πιο χαλαρά τα πράγματα;

Ευχαριστώ!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες