Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση

Είσαι τρελλός;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Μαρ 06, 2020 12:17 am

Σου αλλάζουν τα φώτα;
40
9%
Είναι χαλαρά;
53
12%
Πρεπει να είσαι στα α@@@ια σου για να αντέξεις;
286
62%
Πρέπει να είσαι γεννημένο κομάντο;
80
17%
 
Σύνολο ψήφων: 459

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από kampf »

Το 5% και αμα αξιζουν να ειναι στις Ειδικες Δυναμεις
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
speedster 1323

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από speedster 1323 »

kampf έγραψε:Το 5% και αμα αξιζουν να ειναι στις Ειδικες Δυναμεις
Εισαι λιγο υπερβολικος, τα παιδια που μπορουν να κανουν πραγματα ειναι σε μεγαλυτερο ποσοστο θελω να πιστευω, γιατι αν ισχυει αυτο που λες την κατσαμε την βαρκα.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από dimitris mak »

Για εμενα το χειροτερο απο τις ειδικες δυναμεις ειναι τα μορια που δεινουν! Γεμηζουν με πολυ ακυρο κοσμο τις ειδικες δυναμεις! Αυτοι στην ουσια χαλανε τις ειδικες δυναμεις.
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από kampf »

dimitris mak έγραψε:Για εμενα το χειροτερο απο τις ειδικες δυναμεις ειναι τα μορια που δεινουν! Γεμηζουν με πολυ ακυρο κοσμο τις ειδικες δυναμεις! Αυτοι στην ουσια χαλανε τις ειδικες δυναμεις.


Αμα δεν εδιναν τα μορια δεν θα παταγε σχεδον κανενας και τοτε ποιος θα φυλουσε και θα συντηρουσε τα στρατοπεδα;
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
speedster 1323

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από speedster 1323 »

kampf έγραψε:
dimitris mak έγραψε:Για εμενα το χειροτερο απο τις ειδικες δυναμεις ειναι τα μορια που δεινουν! Γεμηζουν με πολυ ακυρο κοσμο τις ειδικες δυναμεις! Αυτοι στην ουσια χαλανε τις ειδικες δυναμεις.


Αμα δεν εδιναν τα μορια δεν θα παταγε σχεδον κανενας και τοτε ποιος θα φυλουσε και θα συντηρουσε τα στρατοπεδα;
Ωραιες ειδ. Δυναμεις... Εικόνα Δεν τα κλεινουν τα μπορντελα λεω εγω να μην προσβαλουν κ τα παλια καταδρομια... Που ουτως η αλλως δεν ειναι ειδ. Δυναμεις αλλα επιλεκτο πεζικο.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από dimitris mak »

Μην το λες! Υπαρχουν πολλα παιδια που πηγαινουν για την εμπηρια και επειδη πιστευουν σε καποιες αξιες και ιδανικα! Εγω ειδικες πηγαινω γ'αυτο το λογο... Και μακαρι να βγει προκυρηξη εποπ να μπω στις εδ σαν στελεχος.
speedster 1323

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από speedster 1323 »

dimitris mak έγραψε:Μην το λες! Υπαρχουν πολλα παιδια που πηγαινουν για την εμπηρια και επειδη πιστευουν σε καποιες αξιες και ιδανικα! Εγω ειδικες πηγαινω γ'αυτο το λογο... Και μακαρι να βγει προκυρηξη εποπ να μπω στις εδ σαν στελεχος.
Μα αυτο ειναι το θεμα οτι πλεον δεν παιρνεις εμμπειριες απλα συντηρεις ενα στρατοπεδο... Εικόνα Αν ειναι πηγαινε αλλεξιπτωτα μηπως κ σου μεινει το αλμα σαν εμπειρια... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από dimitris mak »

Αλεξιπτωτα θελω να παω! Δοκιμος αξιωματικος!Εικόνα περνας και σβεκ με στελεχη απο σμυ και ευελπιδων και περνας και σβεα! Δυναμη ειναι οι δοκιμοι αλεξιπτωτιστες!



Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Κι εγω για τα μορια παω κυριως αλλα και σαν εμπειρια που το ηθελα απο μικρος
faoust21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2011 8:10 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από faoust21 »

Εχω δυο πηγες για τις ΕΔ. Τον κολλητο που τελειωσε ΣΜΥ και πηγε λοχιας στις ΕΔ μεχρι που περασε Ευελπιδων και ξαναπηγε ως ευελπις και εναν φιλο που υπηρετησε στις ειδικες δυναμεις της ΕΛΔΥΚ σαν φανταρος. Και οι δυο μου λενε οτι ειναι τρελη *****, ειδικα στην Κυπρο. Κυριως αυτο που μου ειπαν οτι πρεπει να αντεχεις στην αυπνια, εγω που δεν αντεχω χωρις 8-10ωρες υπνο την μερα, θα εφευγα το πρωτο λεπτο. Κατα τα αλλα πολυ καλο φαγητο, πολυ προσοχη με ασθενειες/χτυπηματα/ιατρικα κτλπ, πολυ καθαριοτητα στους λοχους και στην κυπρο επαιζε αρκετο ξυλο απο εποπ σε φανταρους.

γενικα αν εισαι ενας φυσιολογικος ανθρωπος με iq και αυτοσεβασμο μην πας. Εγω μετα βιας κρατιομουν στο πεζικο να μην βρισω τους εποπ και τους αξιωματικους που εκαναν βλακειες και μας αναγκαζαν να κανουμε δυο τρεις την ιδια δουλεια επειδη αυτοι ηταν καθυστερημενοι. Στις ΕΔ νομιζω οτι στην 2-3η "νιλα" θα εριχνα παναγιες (αθεος και αθυροστομος) και θα ετρωγα 20μερες φυλακη το λιγοτερο.
KICKBOXING
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Αύγ 29, 2011 4:33 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από KICKBOXING »

Καλησπερα και συγχαρητηρια για την υπεροχη δουλεια σας... Ειμαι ομογενεις απο βορεια ηπειρο και προσφατα επιτελους αποκτησα την ελληνικη ιθαγενεια που θα επρεπαι να την ειχαμε αποκτηση εδω και πολυ καιρο γιατι η βορεια ηπειρο ειναι ελληνικη (ασχετα που μερικοι την θεωρουνε αλβανικη αυτοι δεν εχουν επαφη με την ιστορια) και οπως καταλαβαινετε οπως καθε ελληνας πολιτης πρεπει να φορεσουμε το χακι... Πηγα στο ρουφ και εφτια3α τα χαρτια μου και μου ειπε πως μπορω να κανω τριμηνη θητεια... Αρνηθηκα και δηλωσα πως θελω να υπηρετησω κανονικα γιατι νιωθω και ειμαι ελληνας και μην ξεχναμαι πως η βορεια ηπειρο ηταν και θα ειναι ελληνικη... Μου ειπαν ενταξει δεν θα εχεις κανενα προβλημα μπορεις να υπηρετησεις κανονικα... Δηλωσα ειδικες δυναμεις και μου ειπαν εισαι ο μοναδικος απο βορεια ηπειρο μεχρι σημερα που θελει να υπηρετησει κανονικα και που θελει να παει ειδικες δυναμεις... Μια ερωτηση θελω να κανω πιστευετε πως θα εχω καποιο προβλημα απο κανενα κομπλεξικο; Απο θεμα γυμναστικης δεν εχω κανενα προβλημα... Ποια ειναι η γνωμη σας;
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Μπραβο ρε φιλε! ... Σιγουρα θα Υπάρχει Καποιος Κομπλεξικός Αλλα γραφτον στα @@ σου και Συνέχισε :)

και Πάλι Μπραβο :)

KICKBOXING
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Αύγ 29, 2011 4:33 pm
Επικοινωνία:

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από KICKBOXING »

Το μονο σιγουρο ειναι πως θα τον γραψω αρκει να μην προσβαλει την οικογενεια μου μονο αυτο δεν αντεχω... απλα θελω υπηρετησω κανονικα ως ελληνας πολιτης σε ενα απο τα ποιο δυσκολα σωματα δεν θελω οθτε στην λουφα να την ωγαλω ουτε μειωμενη θητεια απλα ισα μεταχειρηση με ολους τους υπολοιπους φανταρους και ας μην ξεχναμαι και το συνθημα που ανατριχιαζω οταν το ακουω ¨¨εχΩ μια αδελφη, κουκλιτσα αληθινη
τη λεν βορεια ηπειρο, τη αγαπΩ πολυ
την εχουνε αυτοι, αυτοι οι αλβανοι
ματΩ νουν, μαχαιρΩ νουν τη δολια μου αδελφη
εκει στα ορεινα προβαλει η κορυτσα
τη βλεπει και σπαραζει η δολια μου καρδια
ετσι μια αυγη χΩ ρις διαταγη
θα παΩ να λευτερΩ σΩ την ηπειρο αυτη
θα μπΩ στην κορυτσα θα μπΩ στην πρεμετη
θα παΩ και θα στησΩ σημαια ελληνικη
και αν τυχει σκοτωθω στο πολεμο αυτο
να γραψετε με το αιμα μου Ελλάδα σ΄αγαπω ¨¨
κατσος21

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από κατσος21 »

Γεια σε ολους. Εφτασε και η δικη μου στιγμη να κανω την θητεια μου. Ειμαι ηδη κατεταγμενος στον στρατο ξηρας και σκεφτομαι να δοκιμασω την τυχη μου στα αλεξιπτωτα. Θελω να μαθω αν μπορω να δηλωσω ειδικες δυναμεις, αν δεχονται ατομα στους αλεξιπτωτιστες και κατα ποσο ισχυουν οι τρομακτικες ιστοριες που ακουγονται (για παραδειγμα εχω ακουσει οτι στους Ο. Υ. Κ τους "πνιγουν" και τους επαναφερουν μετα στην ζωη.) εχω ακουσει πολλα για δυσκολη εκπαιδευση αλλα δεν με ενδιαφερει τοσο η κοπωση και η δυσκολια της εκπαιδευσης οσο το αν θα με πνιξουν. Πιστευω οτι θα ειναι πολυ ωραια και αξια εμπειρια Αλλα ας μην το παρακανουμε. Δηλαδη θελω να πεσω απο αεροπλανο αλλα οχι και χωρις αλεξιπτωτο... Σας παρακαλω οποιος εχει υπηρετισει και ξερει να με βοηθησει
speedster 1323

Πώς είναι στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από speedster 1323 »

κατσος21 έγραψε:Γεια σε ολους. Εφτασε και η δικη μου στιγμη να κανω την θητεια μου. Ειμαι ηδη κατεταγμενος στον στρατο ξηρας και σκεφτομαι να δοκιμασω την τυχη μου στα αλεξιπτωτα. Θελω να μαθω αν μπορω να δηλωσω ειδικες δυναμεις, αν δεχονται ατομα στους αλεξιπτωτιστες και κατα ποσο ισχυουν οι τρομακτικες ιστοριες που ακουγονται (για παραδειγμα εχω ακουσει οτι στους Ο. Υ. Κ τους "πνιγουν" και τους επαναφερουν μετα στην ζωη.) εχω ακουσει πολλα για δυσκολη εκπαιδευση αλλα δεν με ενδιαφερει τοσο η κοπωση και η δυσκολια της εκπαιδευσης οσο το αν θα με πνιξουν. Πιστευω οτι θα ειναι πολυ ωραια και αξια εμπειρια Αλλα ας μην το παρακανουμε. Δηλαδη θελω να πεσω απο αεροπλανο αλλα οχι και χωρις αλεξιπτωτο... Σας παρακαλω οποιος εχει υπηρετισει και ξερει να με βοηθησει
Πηγαινε φιλε κ κανε το καθηκον σου, μην ακους αυτα που σου λενε τα περισσοτερα ειναι ακυρα, εχει το ζορι του αλλα ως εκει. Αν δεν εισαι μαμοθρεφτο μια χαρα θα τα βγαλεις... Καλη επιτυχια.Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες