Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση

Σε τι ηλικία υπηρετήσατε στις Ε.Δ.?

Το δημοψήφισμα λήγει την Κυρ Σεπ 09, 2018 4:13 pm

18-21 (μετά το σχολείο)
176
62%
22-26 (μεση κατάσταση)
66
23%
27-30 (μετά τις σπουδές)
26
9%
>30
17
6%
 
Σύνολο ψήφων: 285

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Εχει και τα καλα του, απεναντιας, να εισαι παππους του λοχου ή βασικα του στρατοπεδου για να μη πω ολοκληρης της σειρας σου στις ειδ δυναμεις Εικόνα
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Φροντισε μονο να μη σε κλεισουν σε γραφειο οταν θα πας στη μοιρα (πες οτι ΔΕ θες) ; Γιατι θα σε κλεισουν σιγουρα σε γραφειο...
kostasdoc

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kostasdoc »

Σκεφτομαι να μην καταθεσω το επικυρωμενο αντιγραφο του πτυχιου μου στο στρατολογικο και απλα να παρουσιαστω. Κατι τετοιο θα βοηθουσε η ειναι βλακεια να το κανω; Ευχαριστω Για τις αμεσες απαντησεις σας στην προηγουμενη ερωτηση μου
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Θα βοηθουσε αλλα θα σε ξαναρωτισουν πρωτη μερα που θα παρουσιαστεις και ξανα σε καθε μεταθεση (στη μοιρα κτλ). Οποτε δηλωσε το αφοβα. Μπορεις να αρνηθεις ή απλα να πεις δε θελω, γιατι να αρνηθεις δε γινεται. Στη μοιρα ο γραφεας (φανταρος) Ειχε ερθει να μου πει να παω στο 1ο γραφειο να τον αντικαταστησω. Ευτυχως (!) εφυγα ΛΥΒ και μετα ξεχαστηκε και την πηρε ενας νεος τη θεση Εικόνα. Αν ειναι να πας ειδ δυναμεις δεν αξιζει να εισαι κλεισμενος σε γραφειο.2 βασικοι λογοι: Αποκοπτεσαι απο τις σειρες και νοιωθεις/εχεις αλλη μεταχειριση και γενικα δε νοιωθεις, Που δε λεει, και 2ο εισαι ολη μερα αναμεσα σε μονιμαδες και επισης δεν περναει ο χρονος γρηγορα. Για να μη πω οτι δε γυμναζεσαι και μπορει να σου φανει και καπως αμα ξαφνικα σε στειλουν σε καμια σοβαρη ασκηση...

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

kostasdoc έγραψε:Γεια χαρα σε ολους. Τελειωσα ιατρικη και το τελευταιο που θελω να κανω ειναι να μοιραζω ασπιρινες και ντεπον στα στρατιωτικα ιατρεια η κανα λασιξ σε υπερτασικους ταξιαρχους. Ειμαι 32 και ηταν ονειρο μου να υπηρετησω την πατριδα απο τις ειδικες δυναμεις. Το θεωρω μεγιστη τιμη και προνομιο. Η φυσικη μου κατασταση ειναι καλη και η διψα μου ατελειωτη. Ενδιαφερομαι για Λ. Ο. Κ Και δεν εχω κανενα προβλημα να με τρεχει ο 22αρης που "παλιωσε" και επηξε στην εκπαιδευση. Σκεφτομαι να παρουσιαστω τον νοεμβριο η το αργοτερο τον φεβρουαριο. Παρακαλω πολυ, οποιος γνωριζει ας μου απαντησει αν η ηλικια μου ειναι προβλημα. Ευχαριστω εκ των προτερων

ΕΛΛΑΣ Η ΤΕΦΡΑ
Μη λετε ρε βλακειες στο παιδι. Ειχαμε ενα γιατρο στη Ι' και εκανα παρεα μαζι του. Μου ειπε λοιπον οτι παρουσιαστηκε Αρτα; Που παρουσιαζεστε οι Γιατροι και εκει δηλωσε οτι θελει να υπηρετησει ειδικες δυναμεις. Οποτε μετα την βασικη πηρε φυλο πορειας για Ι'ΜΑΚ χωρις ΠΕΝ χωρις τιποτα. Εκει επειδη γουσταρε και το δηλωσε στον Δοικα, εκανε ολες τις ασκησεις μαζι με την υπολοιπη μοιρα. Οποτε τιμητικα του εγραψε ο δοικας 2ρη ειδικοτητα Κ/Δ. Ενας αλλος γιατρος που μας ηρθε σπαζονταν και μονο που του εδωσαν να βαλει πρασινο μπερε και καταδρομοσημα χαρην ομοιομορφιας, αυτος καθοταν και εβλεπε μονο και φυσικα στο φακελο πηρε 2ρη ειδικοτητα @ρδχιδια

Ξεχασα να γραψω οτι δεν θα παψεις να εισαι ο γιατρος της Μοιρας και οτι δεν θα αποφυγεις τα οποια καθηκοντα απορεουν απο αυτο. Θα εισαι στο στρατιοτικο ιατρειο της Μοιρας και θα ασχολησε και με τα ιατρικα προβληματα του καθενος που θα ερχετε εκει.

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 297ΙΜΑΚ την Τετ Σεπ 01, 2010 6:23 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Οπα ρε σειρα. Βασικα καλα τα λες. Αμα δηλωσει πτυχιο εφυγε Αρτα με τη μια. Αλλα απο κει μπορει να παει ειδ δυναμεις και να κανει τις ασκησεις σαν γιατρος μοναδας. Αλλα δεν ειναι το ιδιο απο την αποψη του να νοιωσει ειδ δυναμεις και σ'αυτο δε θα διαφωνησει πιστευω ο 297. Απο την αλλη αμα κανει τις ασκησεις. Τι σημασια εχει θα μου πεις; Και εγω εχω συναντησει γιατρους που γουσταραν και αλλους που σπαζονταν. Θυμαμαι γιατρο που δε μιλιοταν επειδη εκανε πορεια βολη με τον ιατρικο σακο μαζι μας για κανα 2 στεκ αλλα μετα τον ανεβασαν στην καναδεζα και αντικατασταθηκε απο τον μονιμο υπιατρο... Σπασιμο να δεις. Ηθελε οπωσδηποτε να βγαλει την 50αρα! Ο γιατρος ειναι σαν δοκιμος στη μοναδα. Φευγεις μεσημερι... Και πρεπει να εισαι μεσα και το απογεμα μονο αν εχει απογευματινη γυμναστικη ή νυχτερινες ασκησεις... Πουδρα δηλαδη Εικόνα Στη μοιρα θυμαμαι στην απογευμταινη αναφορα ο ΑΥΔΜ παρακαλουσε το γιατρο να 'ρθει μαζι μας για τρεξιμο... Οποτε και γυμναστικη μπορεις να κανεις κι απ'ολα. Οποτε κατα βαση δε θα χασεις πολλα απο ειδ δυναμεις αν μπεις μεσα σαν γιατρος... Ειχαμε ομως και γιατρο ο οποιος ΔΕΝ κατεθεσαι το πτυχιο (μπηκε πριν ορκομωσια σχολης του Μεσα) και ηταν κανονικα μαζι μας μεχρι πριν τα ΠΕΝ... Πορωμενος μεχρι που ξενερωσε και εφυγε και αντι να τον στειλουν Αρτα του 'ρθε μεταθεση ΤΘ Αυλωνα! ... Γι'αυτο καλα θα κανεις να δηλωσεις το χαρτι σου οπωσδηποτε... Εικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Στη ουσια το μονο που θα χασει ειναι οι υπηρεσιες (το τζαμπα ξενυχτι και την επειρια του να εισαι με 3 βια 4 ωρες υπνο καθε μερα), οι αγγαρειες στο λοχο αλλα απο την αλλη θα εισαι υπευθυνος για την καθαριοτητα στο ιαρτειο και τι υλικο που θα χρεωθεις οποτε εδω ειναι μια η αλλη,

και Φυσικα δεν θα πας φυλακια, στα οποια ομως πηγαιναμε για να κοιμηθουμε λιγο περισσοτερο, αλλα εσενα ουτως η αλλως υπνος δε θα σου λειψει...

Βαγγελης

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Βαγγελης »

Παιδια ειμαι 17 χρονων φετος τελειωνω το λυκειο απο τι ηλικια μπορω να παω λοκ δαιχονται 18αρηδες?
Κωστας

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κωστας »

Θελω πολυ να μπω στη ΜΙΚ... Τελςιωσα αλεξιπτωτα και ειμαι 32... τι μπορω να κανω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τίποτα απολύτως. Δυστυχώς δεν γίνεται αδερφέ.
ΜηχανολόγοςΜηχανικός

Όριο ηλικίας στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜηχανολόγοςΜηχανικός »

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω παρακαλώ ποιο είναι το μεγαλυτεμε οριο ηλικιας που μπορείς να περάσεις στις ειδικές δυνάμεις ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες