ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Tελειωσε πρωτα τη σχολή σου και μετα. Επιβάλλεται να εχεις ενα πτυχίο στις μερες μας.
dionisis7
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Σεπ 08, 2008 11:47 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από dionisis7 »

tolis έγραψε:χαιρετω ολο τα παιδια εδω... ρε παιδια ειναι καλυ λυση η αεροπορια; σκεφτομαι να μπω!! αν εχω μονο απολυτηριο λυκειου...12.5 συγκεκριμενα και ecdl ειναι απιτηανο να μπω; παντωσ γενικα ασ μοθ πει καποιοσ αν ειναι καλη λυση η αεροπορια!!



καταρχήν να ξέρεις ότι χωρίς βύσμα δεν έχεις και πολλές ελπίδες να μπείς εποπ... η αεροπορία απ'ότι έχω ακούσει είναι η καλύτερη λύση σε θέμα επόπ από ναυτικό και στρατό ξηράς..
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

επιβαλεται απο ποια αποψη ομως; αν μπω μια φορα σαν εποπ τι να το κανω; απλα δεν ξερω πολλα σχετικα με τις ειδικοτητες εκει μεσα... δηλαδη... αυτες που ειναι με απολυτηριο λυκειου και μονο ειναι καλες; απο ολες τις αποψεις καλες!
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

ΜΑΚΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΠ. ΟΠ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΗΜΟΥΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΠ. ΟΠ ΣΤΗΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΚΑΙ ΔΗΛΩΑΣΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΜΟΥΝ ΣΤΑ ΚΩΛΟΧΩΡΙΑ ΤΟΥΣ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΒΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΝΗΣΙΩΤΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟΥΣ 12 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ 4 ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΜΕΣΑ (ΣΚΟΠΙΕΣ, ΣΚΟΙΝΑΚΙΑ ΜΕΣ ΣΤΟ ΚΡΥΟ, ΑΓΗΜΑΤΑ, ΠΑΡΕΛΑΣΕΙΣ ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΦΩΤΙΕΣ ΕΠΙΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΩΒΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΣΑΣ ΖΩΗ. ΑΥΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΚΕΦΤΗΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ

Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΞΗΡΑΣ. ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Κανενα νεο για την προκυρηξη επ. Οπ αεροποριας;
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από aleka »

σταθησ έγραψε:μακρια παιδια αν νομιζετε οτι επ. Οπ ειναι καλα τι να πω. Ημουν 4 χρονια επ. Οπ στην μυτιληνη και δηλωασα παραιτηση γιατι ετσι οπως πηγαινε μια ζωη θα μουν στα κωλοχωρια τους. Μονο για τους εβριτες και τους νησιωτες ειναι ο στρατος. Και το πιο σημαντικο παιδια ειναι οτι στους 12 μηνες το χρονο τους 4 θα ειστε μεσα (σκοπιες, σκοινακια μες στο κρυο, αγηματα, παρελασεις νυχτερινες φωτιες επιφυλακες και οτι αλλο μπορουν να σκεφτουν για να σας κωβουν την προσωπικη σας ζωη. Αυτα παιδια απο μενα σκεφτητε το παιδιαααα



Μποπεις να μου πεις σε πιο σωμα-οπλο ησουν; Στα μονο που αξιζει να μπεις ως επ. Οπ ειναι το υγ, ο, μς, επ, ολα τα αλλα χωρις να θελω να τα μειωσω δεν αξιζει γιατι εχουν κ δυκολες μεταθεσεις αλλα συνηθως δεν σε βαζουν στην ειδικοτητα που εχεις επιλεξει αλλα κανεις τον χαιμαλη!
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Κανενα νεο για την προκυρηξη κανεις δεν ξερει; /

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Φιλοι και φιλες καλησπερα. Παρακολουθω καιρο το forum και αποφασισα να εγγραφω στην παρεα σας. Ειμαι υπαξ της ΠΑ απο την πρωτη σειρα ΕΠΟΠ του 2002. Υπηρετω σε νησι και πριν λιγες ημερες μαζι με αλλους συναδελφους εδωσα εξετασεις για τη μονιμοποιηση μου. Εγραψα πολυ καλα και περιμενω μεσα στη βδομαδα, πρωτα ο θεος τα ευχαριστα νεα. Θα χαρω να συμμετασχω στις συζητησεις και να λυσω οποιαδηποτε απορια εχετε, αλλα φυσικα να απαντηθουν και δικα μου ερωτηματα. Να ειστε ολοι καλα. Υ. Σ. Παρακαλω τους administrators να τοποθετησουν οπου αυτοι νομιζουν το μηνυμα. Συγγνωμη για την ταλαιπωρια
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Jimmy »

Γεια σου φιλε Βελεροφοντη και καλωσηρθες στο φορουμ!
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Jimmy έγραψε: Γεια σου φιλε Βελεροφοντη και καλωσηρθες στο φορουμ!
σε ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα φιλε Jimmy. Ελπιζω σε εποικοδομιτικες συζητησεις
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από illy »

Καλησπέρα... Εικόνα Καλως ηρθες στο φορυμ! Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα, ευχομαι να πανε ολα οπως επιθυμεις! ! ισως ο yandr απλα να σου αλλαξει τον τιτλο του μηνυματος σου, δεν χρειαζεται να το μεταφερει αλλου διοτι εισαι εντος θεματος στην ενοτητα αυτη... Καταπληκτικο nickname! Εικόνα Ειναι κατι που το εχω πει απειρες φορες και ισως γινομαι γραφικη αλλα ειναι πολυ ελπιδοφορο που υπαρχουν παλια στελεχη τα οποια ειναι τοσο θετικα διακειμενοι προς τους νεους συναδελφους ή στους εν δυναμει συναδελφους και προθυμοι να συζητησουν μαζι μας...
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

illy έγραψε: Καλησπέρα... Εικόνα Καλως ηρθες στο φορυμ! Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα, ευχομαι να πανε ολα οπως επιθυμεις! ! ισως ο yandr απλα να σου αλλαξει τον τιτλο του μηνυματος σου, δεν χρειαζεται να το μεταφερει αλλου διοτι εισαι εντος θεματος στην ενοτητα αυτη... Καταπληκτικο nickname! Εικόνα Ειναι κατι που το εχω πει απειρες φορες και ισως γινομαι γραφικη αλλα ειναι πολυ ελπιδοφορο που υπαρχουν παλια στελεχη τα οποια ειναι τοσο θετικα διακειμενοι προς τους νεους συναδελφους ή στους εν δυναμει συναδελφους και προθυμοι να συζητησουν μαζι μας...
σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου. Ελπιζω να μπορεσω να βοηθησω εν ενεργεια συναδελφους ή υποψηφιους με τη μικρη εμπειρια που εχω αποκτησει αυτα τα 7 χρονια υπηρεσιας. Ευχομαι τα καλυτερα και για εσενα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από illy »

Σε ευχαριστω πολυΕικόνα τελικα αν εχετε γραψει καλα κ αν εχετε καθαρο φακελο θα σας κρατησουν ή θελει κ εδω βυσμα; ΕικόναΕικόνα ειναι 70% στρατιωτικα θεματα κ 30% η ειδικοτητα ετσι; ποσες ερωτησεις ηταν κ ποσες επρεπε να εχεις σωστες;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από illy »

Βελερεφοντη ειναι αληθεια πως απο τωρα ξερουν ποια ατομα θα μπουν τωρα που θα "βγει" η προκηρυξη; διοτι αν για τον στρατο ξηρας ηθελε πολυμπριζο, για την αεροπορια θελει ολοκληρη ηλεκτρικη εγκατασταση... Κατι αλλο: στην αεροπορια τι υπηρεσιες κανετε;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης