ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

illy έγραψε: Σε ευχαριστω πολυΕικόνα τελικα αν εχετε γραψει καλα κ αν εχετε καθαρο φακελο θα σας κρατησουν ή θελει κ εδω βυσμα; ΕικόναΕικόνα ειναι 70% στρατιωτικα θεματα κ 30% η ειδικοτητα εστι; ποσες ερωτησεις ηταν κ ποσες επρεπε να εχεις σωστες;
κοιταξανε τα προσοντα μας αυτα τα 7 χρονια, περασαμε ανωτατη υγειονομικη επιτροπη στο ΓΝΑ και δωσαμε και τα γραπτα. Το βυσμα δεν παιζει κανενα ρολο στη μονιμοποιηση. Αν ο ατομικος φακελος σου ειναι καθαρος απο ποινες και πειθαρχικα παραπτωματα ή δεν ειναι κατι πολυ σοβαρο (πχ αεροδικεια, πολλες μερες φυλακη)τοτε δεν εχεις καποιο προβλημα. Στην αντιθετη περιπτωση ισως χρειαστει το βυσμα. Οι ερωτησεις οντως ηταν 70-30 και στο συνολο 50.35 ειδικοτητας και 15 γενικου περιεχομενου. Επιλεχθηκαν απο ενα συνολο 400 ερωτησεων. Μπορουσες να κανεις μεχρι 15 λαθη
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

illy έγραψε: Βελερεφοντη ειναι αληθεια πως απο τωρα ξερουν ποια ατομα θα μπουν τωρα που θα "βγει" η προκηρυξη; διοτι αν για τον στρατο ξηρας ηθελε πολυμπριζο, για την αεροπορια θελει ολοκληρη ηλεκτρικη εγκατασταση... Κατι αλλο: στην αεροπορια τι υπηρεσιες κανετε;
οχι αυτο δεν αληθευει. Μην ακους το ραδιο αρβυλα. Οι υπηρεσιες πανε αναλογως τα χρονια υπηρεσιας το βαθμο που φερεις και τη μοναδα που υπηρετεις. Το ειδος ποικηλει απο σκοπος (συνηθες) ΑΚΠ (συνηθες) ΟΜΑΕ(συνηθες) ΑΚΦΦ(σπανιο). Ο αριθμος απο 3 εως 12 παλι αναλογως του βαθμου των χρονων υπηρεσιας και της μοναδας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από illy »

Bελερεφόντης έγραψε:ΑΚΠ (συνηθες) ΟΜΑΕ(συνηθες) ΑΚΦΦ(σπανιο). Ο αριθμος απο 3 εως 12 παλι αναλογως του βαθμου των χρονων υπηρεσιας και της μοναδας
εχετε κ σκοπιες; νομιζα πως μονο στον Σ. Ξ. , ολα τα αλλα τι ειναι; ΕικόναΕικόνα Συγνωμη που ρωταω αλλα ειμαι περισσοτερο εξοικειωμενη με τους ορους του στρατου... Παντως ειναι αληθεια οτι πιο δυσκολα μπαινεις στην αεροπορια, αυτο το ξερω κ για την απλη θητεια πως χρειαζεται μεσον! Μάλιστα, αρα δεν εχει καμια διαφορα με το συστημα του στρατου, αλλαζει μονο ο φορεας... Ευχαριστω πολυ! Εικόνα

Grecia
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Δευ Ιουν 09, 2008 4:27 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Grecia »

Καλως ηρθες! ... Κ εγω με την σειρα μου θα σου ευχηθω καλα αποτελεσματα... Κ οτι επιθυμεις! !Εικόνα ... 7 χρονια δεν νομιζω να ειναι μικρη εμπειρια... Εισαι ειπες ΠΑ αρα πολεμικη αεροπορια ετσι; Ειναι πιο καλα απο ΣΞ; Απο τα λεγομενα αλλων... ;
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Grecia έγραψε: Καλως ηρθες! ... Κ εγω με την σειρα μου θα σου ευχηθω καλα αποτελεσματα... Κ οτι επιθυμεις! ![; ) ... 7 χρονια δεν νομιζω να ειναι μικρη εμπειρια... Εισαι ειπες ΠΑ αρα πολεμικη αεροπορια ετσι; Ειναι πιο καλα απο ΣΞ; Απο τα λεγομενα αλλων... ;
σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες, και σε σενα οτι καλυτερο.7 χρονια ειναι λιγα σε χρονια υπηρεσιας αλλα αρκετα εποικοδομητικα. Ναι υπηρετω στην πολεμικη αεροπορια. Λογω της διαφορετικης φυσεως της αποστολης της ΠΑ οντως ειναι λιγο πιο χαλαρα τα πραγματα, αλλα χωρις να θελω να περιαυτολογησω, αν εισσι σωστος επαγγελματιας τοτε εσυ διαμορφωνεις τις συνθηκες εργασιας και αποδοχης απο τους συναδελφους. Απο αποψη μεταθεσεων τωρα σιγουρα ο στρατος δε συγκρινεται με κανενα αλλο σωμα
Anonymous

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Anonymous »

Ti eidikotita eisai; πα;
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

saurakii 4 έγραψε: Ti eidikotita eisai; πα;
αμυνης αεροδρομιων, οι λεγομενοι μπατζηδες
Grecia
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Δευ Ιουν 09, 2008 4:27 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Grecia »

Μμμμ καταλαβα... Πω πω εισαι τυχερουλης! Χαχαχαχαχα...

Grecia
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Δευ Ιουν 09, 2008 4:27 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Grecia »

Που εισαι πολεμικη αεροπορια... Προσπαθω να μπω ΣΞ εδω κ 3 χρονια κ παω για το τεταρτο κ δεν μπορω... Που για αεροπορια! ... Θα μου παρει αλλα 10 χρονια... Χαχαχα
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Grecia έγραψε: Που εισαι πολεμικη αεροπορια... Προσπαθω να μπω ΣΞ εδω κ 3 χρονια κ παω για το τεταρτο κ δεν μπορω... Που για αεροπορια! ... Θα μου παρει αλλα 10 χρονια... Χαχαχα
Ημουν απο τους τυχερους της πρωτης σειρας, οταν ο θεσμος ηταν ακομα σχετικα αγνωστος. Πιστευω οτι αν εδινα τωρα ουτε εγω θα περναγα
Grecia
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Δευ Ιουν 09, 2008 4:27 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Grecia »

Ναι καθε χρονο κ πιο δυσκολα... Απο τοτε που αρχισα να δινω εγω αλλαξαν πολλα απο τα υγειονομικα εως κ τα αθληματα... Εικόνα
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Grecia έγραψε: Ναι καθε χρονο κ πιο δυσκολα... Απο τοτε που αρχισα να δινω εγω αλλαξαν πολλα απο τα υγειονομικα εως κ τα αθληματα... Εικόνα
επισης δεν υπηρχε κατα τη γνωμη μου, το πιο επιδεικτικο της σχσεης εποπ βυσματος. Η συνεντευξη
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Jimmy »

Βελεροφοντη ειναι αληθεια τελικα οτι υπαρχει λουφα στην αεροπορια;

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία

Δημοσίευση από Velerefontis »

Νομιζω φιλε μου οτι αυτος ειναι ενας μυθος που εχει επικρατησει λογω της διαφορετικης φυσεως της αποστολης της πα. Σιγουρα τα λουρια δεν ειναι τοσο σφιχτα οσο στο στρατο, αλλα η αεροπορια οφειλει να ειναι ανα πασα στιγμη σε επιχειρησιακη ετοιμοτητα καθως αποτελει την πρωτη γραμμη αμυνας και ταχειας αντδρασης. Ειδικα ειδικοτητες που σχετιζονται με τα αεροσκαφη και την αντιαεροπορικη αμυνα οφειλουν να διατηρουν υψηλο βαθμο ετοιμοτητας και επαγγελματισμου
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης