Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
psofos
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2016 1:30 pm
Επικοινωνία:

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από psofos »

1. Δε χρειαζεται να ερωτηθουν οι μαθητες Τερμ. Γινεται και τωρα με τις ιατρικες, που απλα (αν εισαι απο θετικη) παιρνεις μια βιολογια αντι μαθηματικων και περνας ΜΟΝΟ ιατρικες. Ομως αν παρεις και βιολογια και μαθηματικα (και δωσεις 5 μαθηματα), τοτε εισαι ουσιαστικα σε 2 πεδια (ιατρικες και θετικες επιστημες). Αρα λοιπον αν καποιος θελει να μπει σε ΣΣ τοτε πολυ απλα θα μπαινει στα πεδια με τα μαθηματα που ανεφερα και θα περναει ΜΟΝΟ σε ΣΣ. Ετσι πρωτον οι υποψηφιοι θα μειωθουν γιατι θα μπαινουν μονο οσοι ειναι σιγουροι (Γιατι σου λεει ο αλλος: Αμα δεν περασω, τοτε δεν περναω πουθενα, καθως δεν εχω να παρω και εξτρα μαθημα οπως γινεται με τις ιατρικες πχ, αφου μπηκα σε πεδιο αποκελειστικα για ΣΣ) και δευτερον τα μαθηματα των πεδιων αυτων θα εχουν και καποια σχεση με τις σχολες.2. Ναι και εγω συμφωνω. ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει στρατιωτικο λυκειο (οπως τα ναυτικα λυκεια που εχουμε) ή ακομα καλυτερα στρατιωτικη ακαδημια (το ιδιο λογικα ειναι). Αλλα μεχρι να γινει αυτο... Αρα η δικη μου "προταση" ειναι η πλεον ευκολη, δικαιη και σωστη (με τα σημερινα δεδομενα επαναλαμβανω).

3. Το ιδιο θα μπορουσε να γινει και με την Αστυνομια. Δηλαδη ξεχωριστο πεδιο με ειδικα μαθηματα παλι, που θα περνας ΜΟΝΟ Αστυνομια και πουθενα αλλου (οπως με τις ΣΣ που λεω πιο πανω). Το ιδιο με πυροσβεστικη και λιμενικο επισης. Και θα σου πω εγω μετα ποσοι θα μπαινουν στα πεδια αυτα. Σαφως λιγοτεροι και πιο κατασταλαγμενοι.

Υ/Γ (1) : Μια αποφαση που ουτε πολιτικο κοστος εχει, ουτε κοπο ουτε τιποτα... Ανικανοτητα απο τους κυβερνωντες στο φουλ...

Υ/Γ (2) : Για τις ακαδημιες ξαναλεω οτι δεν υπαρχουν λεφτα για κατι τετοιο, αρα επιζητουμε λυσεις φθηνες και γρηγορες...

Υ/Γ (3) : Συζητηση να γινεται ρε παιδες, οχι οτι θα μας διαβασει κανας υπουργος και θα τα αλλαξει ολα. Ετσι και αλλιως νομιζουν οτι τα πραγματα ειναι μια χαρα, γιατι ζουν στο δικο τους μαγικο κοσμο...

Πωπω υπουργος παιδειας πρεπει να γινω ρε π@%$τη μου!

ImperatorIoannes
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 26, 2016 11:48 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από ImperatorIoannes »

Καλά όλα αυτά που λέγονται, αλλά εγώ του χρόνου δίνω. Οπότε ράδιο άρβυλα όλα αυτά και όπως κατανοείτε, ομιλείτε αυστηρώς και μόνο στην σφαίρα της φαντασίας.
Οι ήρωες ποτέ δεν πεθαίνουν, αλλά πέφτουν και το χώμα, με το να πίνει το αίμα τους, τους ξαναγεννά.
Rea asmkpl

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Rea asmkpl »

Παιδια εγω θελω να περασω ΣΜΥ απο θεωρητικη ενταξει εχω χρονο βεβαια μπροστα μ αλλα μαρεσει πολυ ο στρατος, αλλα με τα μαθηματικα δεν το εχω καθολου. Γινεται;
Andreww

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Andreww »

Ego tha dialexo mathimatika genikis GiA euelpidon
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από marsupilami »

Δεν γινεται με μαθ γεν μονο παιδαγωγικα πλεον
Uknown

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Uknown »

Ξερουμε αν υπαρχει περιπτωση να αλλαξει στο μελλον ο νεος περιορισμος των θεωρητικων για τις στρατιωτικες;

Nnnn

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Nnnn »

Καλησπέρα κι από εμένα! Θέλω να περάσω πολεμικό ναυτικό από την θεωρητική κατεύθυνση με τα μαθηματικά γενικής παιδείας, μου αφερουν μόρια Επειδή θα πάω από θεωρητικη;
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από johnny13 »

Σεβομαι το γεγονος οτι οι Στρατιωτικες Σχολες ειναι μονο απο Θετικη Κατευθυνση αλλα με την ιδια λογικη και οι Αστυνομικες Σχολες θα επρεπε να ειναι μονο απο Θεωρητικη. Αυτο θα ηταν το δικαιο.
Γιωργος

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Γιωργος »

Θέλω να μπω στο στρατο και εχω επιλεξει θεωρητική κατεύθυνση. Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το τετράμηνο, καλύτερα να αλλάξω πορεία; Επίσης μπορώ να αλλάξω πορεία;
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από marsupilami »

Γιωργος έγραψε:Θέλω να μπω στο στρατο και εχω επιλεξει θεωρητική κατεύθυνση. Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το τετράμηνο, καλύτερα να αλλάξω πορεία; Επίσης μπορώ να αλλάξω πορεία;


Δν μπορεις να περασεις στρατιωτικες σχολες απο θεωρητικηη μονο σσας ψυχολογια και σσας στρατολογικο. αν εισαι δευτερα λυκειου μπορεις ν ρωτησεις τ διευθυντη σ ποια ειναιι η διαδικασια ν αλλαξεις κατευθυνση κ αν γινεταιι. εχω τν εντυπωσηη πως μπορει ν γινειι ομως

Kostas12345
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 172
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2018 12:56 am
Επικοινωνία:

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Kostas12345 »

Ωραία λογική , η αστυνομία μονο από θεωρητική και τα παιδιά που είναι στην κατευθκατε οικονομίας και πληροφορικης θα πάρουν τον... Ωραία λογική αυτή , οι στρατιωτικες σχολες βρίσκονται μόνο από την θετική κατεύθυνση διότι το ακαδημαϊκό πρόγραμμα περιλαμβάνει , μαθηματικά φυσική χημεία και άλλα μαθήματα που μπορουν να ανταποκριθιυν άτομα από την συγκεκριμένη κατεύθυνση. Αν έμπαιναν άτομα από την θεωρητική στις στρατιωτικές σχολές δεν θα μπορούσαν να περάσουν κανένα μάθημα θετικού προσανατολισμού

Μανος

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Μανος »

Γινετε να παω απο τεχνολογικη κατευθινση στρατιοτικες σχολες?
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Θεωρητική Κατεύθυνση και Στρατιωτικές Σχολές

Δημοσίευση από Terminator »

Δεν υπάρχει πλέον τεχνολογική κατεύθυνση είναι η θετική κατεύθυνση που είναι το 2ο πεδίο και ναι μπορείς να πάς ΣΣΕ/Σχολή Ικάρων/ΣΜΥΑ/ΣΜΥΝ/ΣΜΥ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες