Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από kallitexnis »

Λοιπόν.38% είναι μεγάλο ποσοστό. Σίγουρα όλοι οι τρίτεκνοι ψάχνουν στρατό και αστυνομία. Αν βγάλεις πολλά μόρια δήλωσε ειδική κατηγορία. Ποτέ δεν ξέρεις. Όσο για το 10% είναι συμμετοχή με μηχανογραφικό για την εισαγωγή σου σε σχολές αλλά χωρίς νέα εξέταση. Απλά δίνεις για το 10% των θέσεων των σχολών και έχεις την βαθμολογία της τελευταίας σου εξέτασης.
Pilotos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 5:12 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Pilotos »

Εχθες μιλησα με την διευθυνση του φροντιστιριου μου και μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να δηλωσω ειδικη κατηγορια με την προυποθεση οτι πιανω τα μορια της και να μην μπω. Για το λογο οτι οι βασεις δν καθοριζονται μονο απο τα γραπτα αλλα και απο το συνολικο αριθμο ατομων που εχουν δηλωση τη σχολη. Αν δηλαδη η σχολη ζητα 50 ατομα που εχουν δηλωση ειδικη κατηγορια και και εχουν δηλωση 100, τοτε η βαση της σχολης (στην ειδικη κατηγορια) θα ανεβει ετσι ωστε να απορριψει τους μισους λογω μοριων... Αν ξερετε και εσεις κατι παραπανω διαφωτιστε με! Να στε καλα...

Pilotos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 5:12 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Pilotos »

Απλα το θεμα ειναι οτι η διευθυνση του φροντιστιριου μου, μου απερριψε το γεγονος οτι αν δηλωσω ειδικη κατηγορια και βγουν οι βασεις και δω οτι την πιανω , Δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπω για το λογο οτι αν και πιανω την βαση τελικα δν υπαρχει περιπτωση να μου πουν δεν μπαινεις στη σχολη γιατι εχουμε 50 ατομα που εχουν γραψει καλυτερα απο εσενα για το λογο που ειπα στο παραπανω μηνυμα. Οτι οι βασεις καθοριζονται αναλογα με το ποσους εχουν δηλωσει ειδικη κατηγορια.
BabisOsougias
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 11:29 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από BabisOsougias »

Εγω αλλιως το ξερω. Επιλεγεσαι αρχικα απο γενικη σειρα, και απο εκει και περα (προκειμενου να βοηθησουν τριτεκνους, πολυτεκνους κτλ) οποιος δεν περασει απο γενικη τον εξεταζουν βασει ειδικης κατηγοριας. Ρωτησα ταγματαρχη, τωρα τι να σου πω θα ηταν χαζομαρα να υπαρχει ειδικη κατηγορια με πιο πολλα μορια. Αν και τωρα ειναι νομιζω αργα να μπεις ειδικη κατηγορια (αν εδινες φετος). Δηλαδη θα περασει ο αλλος με 17 και εσυ με 17,5 πχ θα μεινεις στο ραφι. Αυτο και λογικα να το σκεφτεις αποκλειεται
Pilotos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 5:12 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Pilotos »

Εγω δινω του χρονου. Απλα ελεγα θελω να με διαβεβαιωση καποιος Οτι αν πιανω τα μορια της ειδικης κατηγοριας τοτε Θα μπω σιγουρα στη σχολη. Ευχαριστω!

Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Ποσοι απο δω θα κανουν με το 10% για σσε; Απο περιεργια ρωταω γτ κανω και γω φετος με το 10%
Γιαννηςς
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Απρ 24, 2009 12:53 am
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Γιαννηςς »

ελλας έγραψε:Ποσοι απο δω θα κανουν με το 10% για σσε; Απο περιεργια ρωταω γτ κανω και γω φετος με το 10%
Εγω ξερω τοθλαχιστον 2 παιδια που κανουν και εχουν πανω απο 17500 μορια
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια ειμαι κ εγω 2 λυκειου και απο μικρο παιδι κ εγω Ηθελα ν γινω πιλοτος... Εχω διαβασει πολλα βιβλια οπος ειναι to cockpit η πτηση κα. Ιτηελα ν ρωτισω αν ειμαι σε καποια ειδικη κατηγορια γιατι ειμαι κ εγω τριτεκνος...

ευχαριστω πολυ θα με βοηθουσε πολυ η γνωμη σας
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από billaras »

Να διαβαζουμε που και που τι λενε ομως οι αλλοι ε;
εισαι κατηγορια 70 αν δεν απατωμαι...
3 και πολυ τεκνοι

βεβαια δεν καταφερα να αποκρυπτογραφησω τι γραφεις... Ελπιζω να βοηθησα
Pilotos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 5:12 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Pilotos »

Φιλε μπιλαρα νομιζω οτι 2 ειναι οι ειδικες κατηγοριες : Κατηγορια Α και Β

κατηγορια Α: Τριτεκνοι (απο φετος) και πολυτεκνοι

κατηγορια Β: Ειναι οσοι εχουν χασει τον πατερα τους ή ενα κοντινο τους προσωπο το οποιο ηταν σε ενα απο τα 3 οπλα του στρατου. Κατι τετοιο.

Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστω φιλε μ... Οταν λεει για την σσε ειδικη κατηγορια70 τι ειναι οι τριτεκνοι;
Άβαταρ μέλους
-erased-
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 21, 2008 9:15 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από -erased- »

Είναι πολύτεκνοι και τρίτεκνοι μαζί.
Every soldier has two families.Those you raise,and those you raise hell with.
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Και παλι ευχαριστω... Εικόνα
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

kallitexnis έγραψε:
Bass έγραψε:Χαιρεται παιδες! Ειμαι υποψηφιος για ιπταμενος και εχω 16000 μορια! Ειμαι με ειδικη κατηγορια! Θελω να ρωτησω, οι τριτεκνοι μονο ενα πιστωποιητικο οικογενειακης καταστασης δεν επρεπε να στειλουμε; Και επισης, τα μορια ειναι καλα ωστε να ξερω οτι περναω σιγουρα;
Με τους τρίτεκνους ποτέ δεν ξέρεις. Έχε πίστη στην επιλογή σου και ευχήσου να είσαι απ'τους τυχερούς. Όσο για τα απαιτούμενα έγγραφα τα ανέφερε η προκύρηξη... Ευχαριστώ.

υπαρχει κανεις που να ξερει για την σχολη ικαρων... Ευχαριστω...
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Γιαννηςς έγραψε:
ελλας έγραψε:Ποσοι απο δω θα κανουν με το 10% για σσε; Απο περιεργια ρωταω γτ κανω και γω φετος με το 10%
Εγω ξερω τοθλαχιστον 2 παιδια που κανουν και εχουν πανω απο 17500 μορια
ειναι ειδικη κατηγορια τριτεκνοι; Θελω να μαθω γτ ειμαι 3 τεκνος με 17304 μορια και δινω με το 10% κ εχει μονο 6 θεσεις... Λετε να μπω... ;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης