Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από diplomaths »

Προκύρηξη :http://www.geetha.mil.gr/media/pdf-arxeia/2011arxeia/edyetha_11a.pdf

Άβαταρ μέλους
cocoblogger
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Δεκ 30, 2011 12:23 am
Τοποθεσία: Μηχ/της
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από cocoblogger »

Απ οτι διαβασα και καταλαβα δεν αναφερει κατι αρα δεν υπαρχει προβλημα...
Την σημαια που αγαπω Εχει εναν λευκο σταυρο Και θα την υπηρετω Μεχρι να με βρουν νεκρο...
Άβαταρ μέλους
EFI1997
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2012 5:35 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από EFI1997 »

Λοιπόν. Μπερδέυτικα... Ο ένας λέει ναι και ο άλλος λέει όχι... Θέλω να κάνω ένα τατουάζ χαμηλά στη μέση. Υπάρχει περίπτωση να με κόψουν; Η σσε (όπλα) ή σμυ (όπλα), όπου περάσω Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Είσαι μικρή και για ταττουάζ και για να σε απασχολεί αν θα τους πειράξει στη σχολή.Εικόνα Καλύτερα καν΄το μετά από τη σχολή, για να είσαι σίγουρη!(και ότι πραγματικά θες το ταττουάζ και ότι δεν θα προκύψει κανένα πρόβλημα)
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
christoforos

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από christoforos »

Παιδιά θέλω να μάθω εαν Δικαιούται να εχεις τατουαζ
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Jonas11 »

Εχεις δικαιωμα αν δεν ειναι σε εμφανες σημειο δηλαδη χερια λαιμος και γενικα σε σημεια του σωματος που φαινονται οταν φορας θερινη στολη εξοδου η υπηρεσιας
Άβαταρ μέλους
HELLENIC POWER
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2012 4:44 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από HELLENIC POWER »

Ρε παιδιά τι είναι αυτά που ρωτάτε;Θέλετε να γίνεται Στελέχη ουσιαστικά του ελληνικού Στρατού με τατουάζ, πίρσινγκ και δε ξέρω τι άλλο;

Πως θα εμπνέετε έτσι σεβασμό στους συνεργάτες σας αλλά και στους ανωτέρους σας;

Τι είναι ο στρατός; Το αμπελοχώραφο του παππού σας;

Συγνώμη για τον τόνο μου αλλά τι ρωτάτε;

Nosotromos
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 2:34 pm
Τοποθεσία: 69
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Nosotromos »

Όσοι δεν έχετε κάνει τατουάζ ΜΗΝ κάνετε προτού αποφοιτήσετε από την στρατιωτική σχολή που επιθυμητέ να περάσετε. Όταν με το καλό τελειώσετε αν ακόμα το θέλετε κάντε σε σημείο που θα καλύπτεται ΠΛΗΡΩΣ με την θερινή στολή (κοντομάνικο).

Όσοι έχετε σε σημείο που εξήγησα πριν, υπάρχει μια μικρή αλλά υπαρκτή πιθανότητα να κοπείτε.

Όσοι έχετε σε σημείο που ΔΕΝ καλύπτεται με την θερινή στολή ΘΑ ΚΟΠΕΙΤΕ.
Άβαταρ μέλους
christos78
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 03, 2013 9:46 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από christos78 »

Θελετε μια φιλικη συμβουλη; Διαλεξτε... (τατουαζ η στρατο). Οπως καταλαβενετε δεν μπορει να δωθει ξεκαθαρη απαντηση για αυτο το θεμα και μαλλον θα εξαρταται απο την εκαστοτε διοικηση της καθε σχολης (αν δεν εχει συμπεριληφθει σε καποια προκηρυξη). Μην ξεχνατε οτι αν αγαπατε κατι (και σε αυτη την περιπτωση τις σχολες) πρεπει να κανετε θυσιες για αυτο Εικόνα
KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από KostasSSE »

Δεν συμφωνω. Δηλαδη αν καποιος εχει τατουαζ συνεπαγεται οτι θα ειναι και κακος στρατιωτικος στο μελλον;
Γνωριζετε ποσοι στρατιωτικοι (και υψηλοβαθμοι μαλιστα) εχουν τατουαζ;
Φυσικα μην πας και το βαρεσεις στον πηχη οπου θα φαινεται το καλοκαιρι αλλα αν το κανεις στο στηθος-ωμο-πλατη κλπ κανεις δεν προκειται να σου κανει τιποτα.
Άβαταρ μέλους
christos78
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 03, 2013 9:46 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από christos78 »

KostasSSE έγραψε:Δηλαδη αν καποιος εχει τατουαζ συνεπαγεται οτι θα ειναι και κακος στρατιωτικος στο μελλον;


1) Ποτε το ειπα εγω αυτο; Φυσικα και οχι.

2) Ποτε δεν ειπα οτι συμφωνω με αυτον τον νομο (αν υπαρχει νομος). Διαφωνω φυσικα με αυτους που κοβουν απο τις στρατιωτικες σχολες ατομα τα οποια μπορει να ηταν και ονειρο της ζωης τους να ειναι εκει για ενα τατουαζ... Απλα λεω απο το να κανεις το τατουαζ πριν μπεις στις στρατιωτικες κινδυνευοντας να πεσεις σε κανα [συμπληρωστε μονοι σας] που θα σε κοψει μονο και μονο για αυτο καλυτερα ανεβαλε το για μετα την σχολη...

Φιλικα.

Σωτήρης

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Σωτήρης »

Είμαι στρατιωτικος προερχόμενος απο ΣΜΥ με 11 χρονια υπηρεσίας. Η εγκύκλιος απαγορεύει να φέρεις τατουαζ κατα τις εισαγωγικές (υγειονομικες εξετάσεις). Εφόσον τελειώσεις κάποια σχολή μπορείς να έχεις τατουαζ σε οποιοδήποτε σημείο του σώματος σου. Δέν υπάρχει απολύτως κανένας στρατιωτικός κανονισμός που να προβλέπει κυρώσεις! Αφού το έψαξα καλά το θέμα και συζήτησα με υψηλόβαθμος γτ η ειδικότητα μου μου επιτρέπει να έχω πολλές προσωπικές επαφές με αξιωματικούς μου είπαν το παρακάτω. Δέν μπορεί κανείς να σε τιμωρήσει η να σε απαλλάξει απ το στράτευμα! Εφόσον δέν το προβλέπει (μερικοί θα μιλήσουν για 20-1 και ευπρεπούς εμφάνισης) θεωρείτε προσωπικό δεδομένο. Και στην τελική ευπρεπής εμφάνιση την αντιλαμβάνεται ο καθείς όπως νομίζει και πιστεύει.'Εχω 10 τατουάζ και συνεχίζω γτ το θεωρώ ιδέα και όσοι βιαστούν να με κρίνουν είμαι απ τα κυριότερα πόστα στις μονάδες παντρεμένος με 2 παιδιά. Αυτά ισχύουν και σας τα λέω υπεύθυνα! Περιττό να σας αναφέρω ότι είδα με τα μάτια μου Έλληνα Αντισυνταγματάρχη με τατουάζ μανίκι! Να στε όλοι καλά πιστεύοντες και μή!
Δημήτρης

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Φίλε μου Σωτήρη μπορείς να μας δείξεις μερικά από τα Τατουάζ σου γιατί και εγώ έχω τρία αλλά όλα τους καλύπτονται από την Θερινή στολή και τώρα τελευταία "ψάχνομαι" να κατεβάσω μανίκι αλλά οι απόψεις διίστανται όσων αφορά το θέμα με την δερματοστιξία στις ΕΔ. Μπορείς σε παρακαλώ να μας δείξεις μερικά και με την στολή σου αλλά εύλογα να έχεις αφαιρέσει βαθμό ειδικότητα και όνομα γιατί υπάρχουν και καλόπαιδα μεταξύ μας;
Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Τατουάζ και στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Titis »

Είμαι σπουδαστής στην σχολή Ευελπίδων στο 2ο έτος. Έκανα ταττού στα μέσα του 1ου έτους. Δεν απασχολεί κανέναν. Αντιθέτως είναι αρκετοί μέσα στην σχολή που έχουν. Όλοι σε σημεία που δεν φαίνονται με την θερινή στολή. Όσο αφορά σε σημεία που διακρίνονται εύκολα π. Χ. Χέρια δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο. Εμένα πριν κάνω το ταττού μου έλεγαν απλά "Κάνε αλλά να μην φαίνεται". Τι κυρώσεις μπορεί να σου επιφέρει ένα εμφανή ταττού δεν γνωρίζω.
Illusion never changed into something real!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες