Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Anonymous »

DinosV έγραψε:Παιδες απ'οσο ξερω η μελανοστιξια ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ρητα.

μερικοι αναφερουν οτι "εχω δει ΕπΟπ να εχει Τατουαζ". Δεν διαφωνω αλλα ξεχνουν τον χρονο υπαρξης αυτου του Τατουαζ. Δεν το ειχαν πριν γινουν ΕπΟπ αλλα μετεπειτα!

Ενα παιδι που ειμασταν μαζι σε διαδικασιες στον ΣΞ τον περασμενο Φεβρουαριο τον εκοψαν διοτι το ειχε στην ωμοπλατη του.
εαν απαγορευοταν θα επρεπε να το αναφερει η προκυρηξη απο την στιγμη που δεν το αναφερει δεν Απαγορευονται. Στης αστυνομιας Τις προκθρηξεις απαγορευεται κ το λεει καθαρα μεσα απαγορευεται η δερματοστιξια.
Anonymous

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα φατε τρελο καψονι αυτο να ξερετε.
Anonymous

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Anonymous »

sminia απο τις εμπιριες φιλων μ ειπα τν αποψη μ. Ειμαι κατα ολων αυτων γτ παντοτε ειχα αρχες κ δεν ηθελα να ντροπιασω την οικογενεια μ και επειδη ειμαι ανδρας. Ξερω εισαι ενα μικρο παιδακι αλλα θ μαθεις. Οταν περιμενεις τους εχθρους απο τοτε π μπηκα στην ζ' μοιρα αμβιβιων καταδρομων με καθημερινι ασκηση σε νησια δεν προλαβαινεις ουτε σκουλαρικι να βαλεις ουτε ταττουαζ να κανεις.
Anonymous

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Anonymous »

Μικρος δεν ειμαι για να σου λυθει η απορια. Με τρομαξες τωρα. Τι θες να πεις ρε οτι δεν αγαπαω την πατριδα μου επειδη εχω ενα τατουαζ; Ντροπιαζεις την οικογενεια σου το οτι εισαι αντρας εχοντας τατουαζ την ελληνικη σημαια;

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από illy »

Η δερματοστιξια δεν απαγορευεται... Μονο πια αν ειναι σε πολυ εμφανες σημειο! Σε εμας υπηρχαν πολλα κοριτσια κ η μια κιολας-ηταν στην ομαδα μας- Ειχε ενα τεραστιο τατου στην μεση της κ δεν την απερριψαν
Dum spiro spero
Anonymous

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Anonymous »

Δλδ μια κοπελα που θελει να περασει πχ Ευελπιδων και εχει τατου στην μεση (μεσαιου μεγεθους, ουτε μεγαλο να κανει μπαμ, ουτε κανα μικρουλη) εχει τις ιδιες πιθανοτητες με μια αλλη;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από illy »

Αντζελινα εμεις εδω μιλαμε μονο για εποπ, οσο να'ναι για σσε-σμυ-σσας εχουν αλλο κυρος... Ισως κ να απαγορευεται για τις σχολες! Αλλα κ παλι δεν νομιζω διοτι τους ενδιαφερει να μην ειναι σε εμφανες σημειο κατα την περιοδο πχ του καλοκαιριου... Κ η φιλη μου εχει μια νεραιδουλα μικρη χαμηλα στην κοιλια της κ δεν την εκοψαν στα υγειονομικα-για εποπ μιλαω αντζελινα-
Dum spiro spero
Anonymous

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν κοβουν για τατουαζ εκτος αν το εχεις απο τον αγκωνα κ κατω μονο τοτε κοβουν κ αυτο γιατι δεν θελουν να φαινεται το καλοκαιρι που σηκωνουν τα μανικια
spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από spirosgiapros »

Για σκουλαρικια και πιρσινγκ δεν ξερω αλλα για τατουαζ εξαρταται απο την καθε προκυρηξη του καθε σωματος... Οσο για το αν καποιος μπηκε χωρις και τα εκανε στην πορεια θα πω οτι στη σειρα μου στο ΛΣ καταταγηκανε ατομα με τατουαζ στον πηχη [ο ενας χαρακτηριστικα με κινεζικο δρακο αρκετα μεγαλο ] και εκτελουσαν υπηρεσια ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ στο λιμανι του πειραια με κοντομανικα
dhmos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 8:59 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από dhmos »

Παιδιά είμαι και εγώ επιτυχών στους τραυματιοφορείς.Ξέρεις κανείς τί παίζει με τα τατουάζ;

Σε κόβουν αν έχεις;

Έχω ρωτήσει φίλο μου ΕΠ. ΟΠ. Στη στρατό ξηράς και έναν άλλο σε Ικάρων και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα.

Ευχαριστώ!

BLACK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί Ιαν 12, 2010 3:57 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από BLACK »

Εμενα ο αδερφος μου ειναι εποπ ξηρας! Ειχε τατου και σε σημειο που φαινοταν αλλα περασε κανονικοτατα! Τωρα δεν ξερω τι αλλο να σου πω! Ελπιζω να σε βοηθησα!

dhmos
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 8:59 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από dhmos »

Ευχαριστώ.Οι Περισσότεροι αυτό μου λένε, αλλά πάντα ψάχνεις να βρεις τι μπορεί να πάει στραβά.

Σε μία έρευνα που έκανα στο νετ βρήκα ένα αρχείο για είσοδο σε στρατιωτικές σχολές, στο σάιτ του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού της Κύπρου. Λογικά ισχύουν τα ίδια. http://www.moec.gov.cy/ypexams/pdf/anakoinoseis/stratiotikes_sxoles.pdf

saman
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Δευ Ιουν 22, 2009 4:52 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από saman »

Ειμαι επιτυχων στον στρτο ξηρας στην ειδικοτητα γαζωτης και εχω τατουαζ στον δεξι μπρατσο!
KOSTAS

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από KOSTAS »

Παιδεια αν εχεις τατουαζ εχεις κανενα προβλημα;

mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τατουάζ και body piercing;

Δημοσίευση από mak »

Κωστα οι αποψεις για τα tattoo διιστανται. Τουλαχιστο να μη το εχεις σε εμφανες σημειο
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες