Διακοπή αναβολής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nik.S
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 28, 2017 1:45 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Nik.S »

apostolisK έγραψε:
Nik.S έγραψε:Χαιρετώ και εγώ και ευχαριστώ προκαταβολικά για τις άμεσες απαντήσεις. Σκέφτομαι τις επόμενες μέρες να διακόψω την αναβολή μου, θέλοντας να μπω με τη σειρά του Νοεμβρίου. Υπάρχει περίπτωση να γίνει καμία στραβή και να με καλέσουν Σεπτέμβρη; Το ρωτώ γιατί θα έχω πρόβλημα με την εξεταστική περίοδο.


Φίλε κι εγώ το ίδιο σκέφτηκα για την εξεταστική αλλά τους είπα για Νοέμβρη κι έγραψε πάνω ΣΤ εσσο η κοπέλα. Οπότε δε νομίζω να το αλλάξουν. Επίσης Σεπτεμβρη πάνε όλοι οπότε δε θα έχει χώρο πλέον έτσι κι αλλιώς!


Κατάλαβα, το ίδιο θα ζητήσω και γω και ο θεός βοηθός!
Άβαταρ μέλους
Mossberg2
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2017 2:17 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Mossberg2 »

Καλημέρα, θέλω να κάνω διακοπή αναβολής και θα ήθελα να μπω Νοέμβρη αν είναι δυνατόν. Πότε πρέπει να περάσω απ τη στρατολογία και τι χαρτιά χρειάζονται ;
ΔΕΑ

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από ΔΕΑ »

Απο σο ξέρω εφόσον θες να κόψεις την αναβολή θα πας πάλι στα κεπ να περάσεις περιοδεύων και ύστερα από αυτό θα μπεις στην ιστοσελίδα του στρατού stratologia.gr να δεις που θα καταταγείς και πότε. Για περισσότερες όμως πληροφορίες επικοινώνησε με την αρμόδια στρατολογική υπηρεσία της περιοχής σου.
Nik.S
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 28, 2017 1:45 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Nik.S »

Πήγαινε όσο πιο άμεσα μπορείς για να προλάβεις την σειρά του Νοέμβρη. Κάποια έντυπα θα συμπληρώσεις και θα χρειαστείς ταυτότητα και ΑΦΜ. Επιπλέον χρειάζονται και βεβαίωση σπουδών. Αν δεν την έχεις όμως μπορείς κανονικά να κάνεις την διακοπή, απλώς θα χρειαστεί να την προσκομίσεις αργότερα.
stav9

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από stav9 »

Καλησπερα. εκοψα την αναβολη για να μπω νοεμβριο αλλα ειχε τελειωσει η προθεσμια ειπαν παρολα αυτα επειδη κανω διδακτορικο και πρεπει να εχω τελειωσει μεχρι σεπτεμβιο μπορω να κανω κατι; Το διδακτορικο βοηθαει καθολου στον στρατο?
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από wolver »

Καλησπερα και απο μενα παιδες! Για να μπω με την εσσο του ιανουαριου εαν κοψω την αναβολη τελη αυγουστου ειμαι κομπλε πιστευετε?
Άβαταρ μέλους
apostolisK
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιαν 25, 2017 12:03 am
Τοποθεσία: Σμηνίτης
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από apostolisK »

wolver έγραψε:Καλησπερα και απο μενα παιδες! Για να μπω με την εσσο του ιανουαριου εαν κοψω την αναβολη τελη αυγουστου ειμαι κομπλε πιστευετε?


Φίλε μια χαρά θα είσαι.. Απ ότι μ είπανε όταν την έκοψα θέλει περίπου 4-5 μήνες πριν δλδ εγώ που την έκοψα Ιούλιο μπαίνω Νοέμβρη

Akismp
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2015 11:22 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Akismp »

Για να καταταγείς με συγκεκριμένη ΕΣΣΟ θα πρέπει να διακόψεις την αναβολή σου μέσα στα παρακάτω χρονικά διαστήματα:

α. Με την Α'/ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) -> Απο 1 Σεπτεμβρίου μέχρι 31 Οκτωβρίου προηγούμενου της κατατάξεως έτους.

https://katataxi.army.gr/el/faq

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από wolver »

Σας ευχαριστω πολυ παιδες! Εικόνα

Χρήστος

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Χρήστος »

Καλησπέρα σας αν κόψω αναβολή ως 10 Οκτωβρίου θα προλάβω να μπω Νοεμβρίου; γιατί είναι ανάγκη να τελειώσω Αύγουστο λόγω σπουδών
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Ειδικά τώρα δεν έχεις καμία ελπίδα.

Η ΕΣΣΟ Σεπτεμβρίου αλλά και Νοεμβρίου είναι αυτές με την μεγαλύτερη ζήτηση και συνήθως κλείνουν πολύ νωρίς.

Ένα παιδί τέλος Αυγούστου μας έγραψε εδώ στο Forum ότι πήγε για να κόψει αναβολή και να μπει Νοέμβρη και του είπαν ότι έχει κλείσει η ΕΣΣΟ νοεμβρίου.

Κάνε γρήγορα κίνηση αν θες να μπεις Ιανουάριο γιατί και αυτός ο μήνας είναι γεμάτος και μπορεί να μην προλάβεις ούτε αυτόν.

Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Private Panikas »

Κανονικά για να μπεις Νοέμβρη κόβεις αναβολή μέχρι και 31 Αυγούστου. Όμως βγήκε ανακοίνωση στη στρατολογία ότι με την ΕΣΣΟ του Νοέμβρη φέτος θα μπουν όλοι αυτοί των οποίων οι λόγοι υποχρέωσης κατάταξης έχουν δημιουργηθεί ως τις 4 Αυγούστου (πρακτικά όσοι κόψανε αναβολή μέχρι τότε). Όπως καταλαβαίνεις, αν δεν μπορείς να χωθείς κάπως... Πλαγίως στην ερχόμενη ΕΣΣΟ, ή με αίτηση άμεσης κατάταξης (δεν ξέρω τι παίζει με αυτή, απλώς μου έχουν αναφέρει ότι υπάρχει) τότε είσαι αρκετά εκπρόθεσμος.

Αν σε περιμένει κάποιο μεταπτυχιακό μήπως οριακά προλαβαίνεις και με την ΕΣΣΟ του Ιανουαρίου;
Jorge Sidic

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από Jorge Sidic »

Καλημέρα σας, όταν κάποιος παίρνει αναβολή για λόγους υγείας (από το στρατόπεδο-πριν ορκιστεί) .. και πριν την λήξη αυτης κοψει την αναβολη, θα καταταχθει στο σώμα που καταταχθηκε και παρουσιαστηκε εξ αρχης; Και δευτερον, οταν κοψω την αναβολη και ερθει το χαρτι, θα κανω παραπανω θητεια στο κεντρο; (Αεροπορια)
χρηστος

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από χρηστος »

Καλημερα αλανια πριν 1 βδομαδα εκοψα αναβολη και με καλεσαν για τον ιανουαριο Α ΕΣΣΟ. Ωστοσο πηρα στην στρατολογια να τους πω να παω νοεμβρη και μου ειπαν να περιμενω μεχρι την τελευταια βδομαδα. Τι λετε εχω ελπιδες?
JohnG

Διακοπή αναβολής

Δημοσίευση από JohnG »

Χαιρετω το φορουμ!

Τον Οκτωμβριο διεκοψα την αναβολη για να παρουσιαστω με την Α' ΕΣΣΟ 2018. Στην Στρατολογια στο ΡΟΥΦ μου δωσανε ενα χαρτι που λεει οτι πρεπει να μπω στο parousiasi.army.gr για να συμπληρωσω καποια στοιχεια. Μετα απο μερικες μερες μπηκα συμπληρωσα καποια αλλα δεν ολοκληρωσα την διαδικασια. Το ξεχασα λοιπον και μπηκα εχθες ξανα αλλα πλεον λεει οτι ειναι διαθεσιμο για Β' ΕΣΣΟ 2018.

Θα εχω καποιο προβλημα που δεν συμπληρωσα αυτα τα στοιχεια που ζητουσε; Θα επηρεασει το που θα παρουσιαστω ή που θα υπηρετησω;

Ευχαριστω εκ των προτερων!
Γιαννης

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες