ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

1. Όχι. Οι Ορεινές Μοίρες εδρεύουν στην Νάουσα, Ρεντίνα και Δράμα, λογικά μιλάς για το ΚΕΟΑΧ - Κέντρο Εκπαιδεύσεως Ορεινού Αγώνα Χιονοδρόμων. Απ' όσο ξέρω στο ΚΕΑΟΧ πας με απόσπαση από την Μονάδα σου, αν βγει διαταγή. Νομίζω και Πεζοναύτες πάνε, όχι μόνο Καταδρομείς.

2. Όχι και Έφεδροι πάνε.

vardtrooper
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 288
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 11, 2017 10:20 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από vardtrooper »

Εφεδρος δηλαδη θα θεωρουμαι εγω που θελω να παω και αν με παρουν φυσικα;
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

Έφεδροι λέγονται οι Στρατεύσιμοι. Εκείνοι δηλαδή που εκπληρούν την Στρατιωτική τους θητεία. Ναι.

Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

vardtrooper έγραψε:Εφεδρος δηλαδη θα θεωρουμαι εγω που θελω να παω και αν με παρουν φυσικα;


Όχι, έφεδρος θα είσαι όταν θα μπεις στην εφεδρεία, μετά που θα απολυθείς δηλαδή με λίγα λόγια.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Greek army

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek army »

Καλησπέρα παιδιά πήγε κανεις πρόσφατα μεγαλο πεύκο να μας πει τι παιζει γενικά;
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Greek army έγραψε:Καλησπέρα παιδιά πήγε κανεις πρόσφατα μεγαλο πεύκο να μας πει τι παιζει γενικά;


Σαν τι να παίζει δηλαδή;
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Βυσματαρα

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Βυσματαρα »

Δεν μου λέτε ρε παιδιά. Αξίζει μετάθεση στο ΚΕΕΔ ; είμαι 5 μήνες παραμεθωριο και λέω να έρθω Αθήνα εκεί. Είμαι αθηναίος είναι καλά; ή να κάτσω στο κωλονησο;
Νικος

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Νικος »

Μπαινω 2ο ΕΤΕΘ σε 10 μερες αμφίβιος. Τωρα που κλείνουν τα κέντρα νεοσυλέκτων τί θα γίνει με πεύκο; Θα παρουμε μεταθεσεις τους τελευταιους μηνες για Αθηνα; Και αν ναι στο πευκο;
Πέτρος

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Πέτρος »

Μόλις ανακοινώθηκαν. Μεγάλο Πεύκο τελικά είμαι, όπως αρχικά είχα δηλώσει στο σύστημα!
agnostos

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από agnostos »

Επιτρεπεται sleeping bag στο ΚΕΕΔ ; Επίσης τωρα που ειναι ΣΥΠΟ ξερει κανεις ποσες μερες θα κατσουμε εκει; Για να ξερω ποσα ρουχα να παρω
Αλεξης

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Αλεξης »

Μολις μπηκα και εγω στην πυλη της στρατολογιας. Αφου εβαλα τα στοιχεια μου(αφμ, αριθμο ταυτοτητας, στρατιωτικο αριθμο κλπ) μου εβγαλε το συστημα οτι δεν εχω επιλεγει για την επομενη εσσο. Αρα ποτε παρουσιαζομαι; Το νοεμβριο; Γιατι οχι τον Σεπτεμβριο ομως; Αφου τελη Ιουνιου εκανα την διακοπη της αναβολης και μαλιστα η ιδια η υπαλληλος της στρατολογιας μου ειπε χαρακτηριστικα "Για τον Σεπτεμβρη ετσι". Αρα τωρα εγω δεν παρουσιαζομαι τον Σεπτεμβριο; πωωω τι να κανω..
Φίλιππος

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Φίλιππος »

Καλησπέρα,

Μεγάλο Πεύκο και εγώ για 18 Σεπτεμβρίου.

Το τηλέφωνο από την αστυνομία μου έχουν πει ότι γίνεται 20-10 μέρες πριν άλλα και αυτό δεν είναι σίγουρο δεν θέλω να σας πάρω στον λαιμό μου.

Αλεξης

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Αλεξης »

Καλησπερα Φιλλιπε. Καλη θητεια να εχεις αδερφε. Υποθετω λοιπον οτι αφου σε ολους σας η ιστοσελιδα της στρατολογιας εβγαλε το στρατοπεδο που θα παρουσιαστειτε, εκτος απο εμενα. Μαλλον παω για Νοεμβριο. Μου κανει εντυπωση ομως αφου ειχα διακοψει την αναβολη μου τον Ιουνιο. Ισως να ειχαν κανει διακοπη της αναβολης πολλα ατομα πριν απο εμενα και δεν μπορουσαν να τους παρουν ολους. Τι να πω. Αντε κι αλλη υπομονη τωρα!
Πέτρος

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Πέτρος »

Μπορεί να έγινε αυτός που λες, δηλαδή συσσώρευση ατόμων στην Ε' ΕΣΣΟ και όσοι την διέκοψαν πιο αργά τους παραπέμπουν για την ΣΤ' ΕΣΣΟ. Εγώ την είχα κόψει μέσα Μαϊου. Υπομονή όπως και να 'χει. Τι τώρα, τι Νοέμβριο! Δεν έχει και μεγάλη διαφορά. Όλα καλά θα πάνε παίδες ;)
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης