ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλεξης

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Αλεξης »

Μαλιστα.. οποτε θα δουμε μεσα!
κωστας

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από κωστας »

Καλησπέρα παρουδιαζομαι 17 Σεπτεμβρίου ΚΕΕΔ νέα περαμο! Έρχεται κάνεις με αεροπλάνο να πάμε μαζί στο κέντρο?
Άβαταρ μέλους
giannis-mar
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Οκτ 24, 2018 4:48 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από giannis-mar »

Καλησπέρα σας κύριοι. Παρουσιάζομαι 15/11 Μέγαλο Πεύκο και θα ήθελα μερικές πληροφορίες από κάποιον που ισως μπήκε στις τελευταίες ΕΣΣΟ για το τι επιτρέπεται και τί οχι στο στρατόπεδο. Π. Χ sleeping bag, κινητό και γενικότερα το κλίμα. Ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
AESSO2019
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Δεκ 25, 2018 9:12 pm
Τοποθεσία: Loxagos
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από AESSO2019 »

Παιδιά καλησπέρα μπαίνω με την Α ΕΣΣΟ 2019 έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις.. Ας μου πει κάποιος που απολύεται πρόσφατα τι παίζει.. έχω ακούσει ότι μέχρι και την τελευταία μέρα σου κάνουν καψωνια και όσο και να παλιωνεις είναι το ίδιο. Έχω αρχίσει και αγχώνομαιΕικόνα
fsafas

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από fsafas »

AESSO2019 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα μπαίνω με την Α ΕΣΣΟ 2019 έχω δηλώσει ειδικές δυνάμεις. Ας μου πει κάποιος που απολύεται πρόσφατα τι παίζει. Έχω ακούσει ότι μέχρι και την τελευταία μέρα σου κάνουν καψωνια και όσο και να παλιωνεις είναι το ίδιο. Έχω αρχίσει και αγχώνομαιΕικόνα


Και να ισχύει αυτό, τι ακριβώς σε χαλάει; Ειδικές Δυνάμεις δήλωσες, τι περιμένεις; Άμα αγχώνεσαι πριν καν μπεις... Θα κοπείς με το καλημέρα.

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από wolver »

Χαχα πριν 2 μηνες απολυθηκα απο το 505 ταγμα πεζοναυτων. Καψονι ουτε για δειγμα ακομα και στην εκπαιδευση. Γενικα το καψονι εκει μεσα δεν το θελει κανεις μεγαλος. Και τα περισσοτερα στελεχη ειναι μια χαρα παιδια. Καλη θητεια!
Άβαταρ μέλους
AESSO2019
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Δεκ 25, 2018 9:12 pm
Τοποθεσία: Loxagos
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από AESSO2019 »

Ευχαριστώ φίλε. Καλός πολίτης!

kris96

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από kris96 »

Μπαινω τον αλλο μηνα και θα ηθελα να ξερω αν μπορω να περασω κινητο και sleeping bag. Οποιος ξερει τι παιζει ας δωσει τα φωτα του
Βασίλης

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Βασίλης »

Καλησπερα σας , αργεις πιο πολυ να ορκιστεις στο κεεδ απο εκει που θα παρουσιαζοσουν αν εμενες;
Politikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 29, 2019 9:04 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Politikos »

Έχω επιλέγει για ειδικές δυνάμεις στο μεγάλο πεύκο. παρόλο που δήλωσα πεζικό εξαρχής. Ανχωνομαι πολύ γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει, έχω δει πρόσφατα βίντεο με ασκήσεις που κάνουν μέχρι την ορκωμωσια(ασκήσεις αέρα, πολλά χιλιόμετρα τρέξιμο κ. α). Δεν μπορώ να ανταπεξέλθω σε όλα αυτά ακόμη και να το θέλω δεν γίνεται συν ότι έχω υψοφοβια. Δεν ξέρω τι ασκήσεις θα κάνω μέχρι την ορκωμοσία στο συγκεκριμένο στρατόπεδο και μονάδα, ήθελα ρωτήσω αν μπορώ να δηλώσω να πάρω μετάταξη για πεζικό στρατό ξηράς. Το χαρτί μου γράφει σε περίπτωση μη επιλογή σας στις ειδικές δυνάμεις θα τοποθετηθητε σε μονάδα γ οργανικης(στον Έβρο δηλαδη) ή ΑΣΔΕΝ (σε κάποιο νησί). Αν δηλώσω να αλλάξω για πεζικό θα με στείλουν σε ένα από τα 2 ή κάπου κοντά στην περιοχή μου όπως όλους. Θα φάω τόση ταλαιπωρία και δεν ξέρω αν γίνει δουλειά. Πως είναι τα πράγματα εκει στο μεγάλο πεύκο
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Nassos »

Όταν παρουσιαστείς δηλώνεις ότι δεν θες να υπηρετήσεις Ειδικές Δυνάμεις και σε στέλνουν Πεζικό.
Politikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 29, 2019 9:04 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Politikos »

Ευχαριστώ, θα το κάνω Να ρωτήσω κάτι άλλο. Στο συγκεκριμένο στρατόπεδο (μεγάλο πεύκο), ξέρει κανείς τι ασκήσεις θα κάνουμε μέχρι την ορκωμοσία; Κάπου είδα ασκήσεις με αλεξίπτωτα καταδύσεις κ. λ. π. Εχω υψοφοβια και δεν μπορώ να κάνω άσκηση στον αέρα, τι μπορώ να κάνω για να αποφύγω ασκήσεις που δεν μπορώ να καταφέρω; Και πως είναι τα πράγματα εκει; έχει πάει κανεις πρόσφατα. Αν επιλέξω να αλλάξω θα με στείλουν Έβρο ή σε κάποιο νησί (εκτός αν βάλω βύσμα). Έβρο να πω αλήθεια δεν θέλω ελπίζω να με στείλουν σε κανένα νησί (τουλάχιστον καλύτερα θα είναι από τον Έβρο) αλλά ότι θέλουν διαλέγουν.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν κάνεις τέτοια πράγματα. Κάνουν κάποιες ασκήσεις (κάμψεις, τρέξιμο κλπ) για να δουν αν ποιάνεις τα όρια και μετά σε ρωτάνε αν θες να πάς Ορεινός Καταδρομέας, Αμφίβιος, Πεζοναύτες, ή Αλεξίπτωτα.

Εννοείται αν έχεις υψοφοβία δεν πας Αλεξίπτωτα. Καταδύσεις εννοείται επίσης δεν κάνουν οι οπλίτες θητείας εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
Politikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 29, 2019 9:04 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Politikos »

Τι να πω όντως μπορεί να έχεις δικιο, παρεξήγησα γιατί είδα πρόσφατα βιντεο που τους βάζουν να κάνουν όλες τις ασκήσεις που είπα πριν. Πρεπειι να επιλέξω ενά από αυτά εφόσον δηλώσω εξαρχής ότι δεν επιθυμώ ειδικές δυνάμεις; Γιατι αφου αποχορησω δεν θα ειμαι σε καποιοναπο αυτα που είπες; Και από την αρχή επέλεξα πεζικό με ένα άλλο παιδί μαζί σειρά και αυτός αλλά τον στείλανε πεζικό κανονικά ενω εμένα ειδικές δυνάμεις ενώ δήλωσα πεζικό δεν μπορώ να το καταλάβω αυτο. Κατι αλλο, ποτέ κόβεται οριστικά από ειδικές δυνάμεις?. Τεσπά θα μάθω όταν πάω εκεί για τις ασκήσεις, ακούω αλλους που λένε ότι δεν κάνουν τίποτα πέρα από απλές ασκήσεις και ειδικά παρέλαση και άλλους που λένε θα το φας το μανίκι με τις ασκήσεις που βάζουν. Οταν πάω θα μάθω τι παίζει σιγουρα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΕΔ - Κέντρο Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Nassos »

Την ημέρα που θα παρουσιαστείς θα σε ρωτήσουν αν θες να υπηρετήσεις Ειδικές Δυνάμεις ή όχι. Αν τους πείς όχι, τότε σε μετατάσσουν στο Πεζικό.

Οι ασκήσεις που προανέφερε αφορούν τα άτομα που πρόκειται να συνεχίσουν Ειδικές Δυνάμεις.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες