Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Panos Lamia
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 2:39 pm
Τοποθεσία: πολιτης
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Panos Lamia »

Οποτε φιλε δεν εχεις γινει δεκτος
Panosk25

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Panosk25 »

Γεια σας ηταν να μπω προτακτος με Στ Εσσο 2018 (Νοεμβριου) αλλα τελικα με πηραν τηλεφωνω και μου ειπαν πως τελικα δεν θα μπω και εδω ειναι το ερωτημα θα με βαλουν αυτοματα στην Α εσσο 2019 (ιανουαριου) η πρεπει να ξανακανω τα χαρτια για εθελοντης... Ευχαριστω εκ τον προτερων...

Lazaros

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Lazaros »

Αδερφέ πάνε ξανά δήλωσε όσο προλαβαίνεις. εμενα μου είπαν από την στρατολογία να ξανά δηλώσω γιατί και εγώ προτακτος είμαι και δεν πήραν και εμένα τον Νοέμβριο. Πηγα ξανά δήλωσα και περιμένω.
Γιάννης

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Γιάννης »

Και εγώ για Νοέμβρη ήμουν αλλά δεν με πήραν πήγα στο Ρουφ εκανα ξανά αίτηση και περιμένω για Ιανουάριο το θέμα εξναι πώς το site για την κατατακα δεν είναι έμπιστο και πριν μου έλεγες ότι θα μπω Νοεμβρη αλλά τελικά έλεγε ότι νάνε, ξέρει μήπως κανείς αν γίνεται να μαθω
Manos

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Manos »

Φιλε εμενα μου ελεγε "Είστε υπόχρεος κατάταξης με τη 2018 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) , πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμα ο ακριβής τόπος και ημερομηνία που πρέπει να παρουσιαστείτε. " αλλα χαρτι δεν μου ηρθε ποτε. Τωρα μου λεει παλι το ιδιο αλλα για ιανουαριο, δεν το βλεπω να με περνουν...
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 11:12 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτικος
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Καλησπερα στο forum. Σε 2 μηνες γινομαι 18 (τα κλεινω) και σκεφτομαι να παω Στρατολογια να δηλωσω να καταταχθω με την επομενη ΕΣΣΟ, (αν δεν μου εχει ερθει χαρτι). Ποσο πιθανον ειναι να με βαλουν στην επομενη ΕΣΣΟ αφου το δηλωσω; Ιουνιο θα παω, οποτε Ιουλιο εχω πιθανοτητες;
FN

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από FN »

Μονο αν σε παρουν τον Αυγουστο, ο ΣΞ εχει πλεον 4 ΕΣΣΟ [φεβρουαριου, μαιου, αυγουστου και νοεμβριου], οποτε οπως καταλαβαινεις πας αρχες ιουνιου η οποτε θες μεσα στον ιουνιο στην στρατολογια και με την ταυτοτητα σου θα φτιαξεις τα χαρτια που θα σου δωσουν.
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 11:12 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτικος
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Ευχαριστω για την απαντηση σου FN. Πιστευω πως θα εχω πιθανοτητες αν δεν εχει ερθει το χαρτι ενδιαμεσα ιουνιο.
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Καλησπερα. Σε εναν μηνα θα παω Στρατολογια να δηλωσω προτακτος, δηλαδη αιτηση να μπω με την επομενη ΕΣΣΟ, νωριτερα, πριν ερθει το χαρτι. Εχω πιθανοτητες να μπω Νοεμβριο; Α επισης, λιγο γελοια ερωτηση, θα τους πω πως απλα θελω να καμω αιτηση για να καταταχθω με την επομενη ΕΣΣΟ, η απλα οτι θελω να δηλωσω προτακτος, απλα μονος θα παω (ενηλικιωνομαι) Ευχαριστω εκ των προταιρων!

Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Ashen »

Δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά νομίζω υπάρχει ειδική αίτηση για εθελοντική κατάταξη, αλλά επειδή δεν είμαι σίγουρος το λέω με επιφύλαξη.

Όπως και να έχει εσύ να τους ενημερώσεις για την κατάσταση, ότι δηλαδή μόλις έκλεισες τα 18 και θες να καταταγείς άμεσα και θα σε καθοδηγήσουν αυτοί.

Λογικά θα σε βάλουν πριν τον Νοέμβρη, μάλλον για Αύγουστο σε βλέπω (που είναι πολύ πολύ καλύτερα κατά την γνώμη μου, θα φας λίγο ζέστη που μπορεί να είναι αγγούρι με τις πρόβες για την παρέλαση, αλλά Μαιο θα έχεις τελειώσει και θα έχεις όλο το καλοκαίρι του 2020 δικό σου.

Άβαταρ μέλους
Νεκταριος Κ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 9:25 pm
Τοποθεσία: Στρατηγος
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος Κ »

Σε ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα. Ελπιζω να με βαλουν Αυγουστο μια χαρα μηνας ειναι.
Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Ashen »

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να το δηλώσεις κιόλας ότι θες να μπεις Αύγουστο στην στρατολογική σου υπηρεσία.
Μαρία Αγγελίκη

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Μαρία Αγγελίκη »

Καλησπέρα είμαι κοπέλα είμαι 19 χρόνων θα ήθελα να μπω εθελοντικά στο στρατό και ήθελα να ρωτήσω τι προϋποθέσεις θέλει είμαι 19 ετών
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες