Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

1. Λογικά με την αμέσως επόμενη ΕΣΣΟ. Ανάλογα με το πότε θα πας να δηλώσεις ότι θες να μπεις.

2. Τι εννοείς εκρο; Αν ήθελες να πεις ΕΠΟΠ, όχι δεν γίνεται.

Κωνσταντίνος

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Κωνσταντίνος »

Χαίρετε, είμαι 26χρ. Κι έχω υπηρετήσει τη θητεία μου σε υπηρεσία δημοσίου φορέα ως αντιρρησίας συνείδησης. για ιδεολογικούς λόγους τότε. Αν και με αυτόν το τρόπο (σύμφωνα με τα νομικά μου δικαιώματα που επικαλέστηκα τότε στην επιτροπή το ΓΕΣ μέσω της στρατολογίας στην οποία ανήκω) υπηρέτησα τη θητεία μου κανονικά. Αναθεωρώντας την επιλογή που έκανα τότε θέλω να υπηρετήσω, έστω και εθελοντικά αν δε γίνεται αλλιώς τώρα, στον Ελληνικό στρατό. με ότι αυτό συνεπάγεται. Σε αυτη τη περιπτωση τί μπορώ να κάνω και πού μπορώ να απευθυνθώ;
Άβαταρ μέλους
Μακης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2018 1:26 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Μακης »

Θα δηλώσω πρωτακτος τον Αύγουστο... συγγνώμη για το ορθογραφικό λάθος ήθελα να πω πόσες πιθανότητες υπάρχουν να με πάρουν ελδυκ δλδ 35μκ*αν με πάρουν κατευθείαν αφου δηλώσω πρωτακτος... Ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση!!!
🇬🇷 Ο ΤΟΛΜΏΝ ΝΙΚΑ 🇬🇷
Άβαταρ μέλους
Thanuz
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 20, 2017 3:22 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Thanuz »

Βασιλης έγραψε:Και εγω ιδια περιπτωση ειμαι με τα παιδια περιμενω για ιανουαριο να με παρουν (προτακτος) αλλιως θα εχω θεμα με την σχοληΕικόνα... Τι να πω να θες να καταταγεις στο Ε. Σ και να μην σε παίρνουν Εικόνα
Εμενα δεν με πηραν, το χαρτι πηγες εσυ το πηρες η σου το εφεραν;

Τζαμπα πρωτο εξαμηνο για μενα.

Βασιλης

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Βασιλης »

'Η το πηγαν στον πατερα μου 'η τον πηραν τηλεφωνο και πηγε αυτος το πηρε απο το τμημα αλλα εγω ζω σε σχετικα μικρη πολη
ΑνναΚρητη
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 18, 2018 6:10 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από ΑνναΚρητη »

Καλησπερα. Η ερωτηση δεν επροκειτο για έμενα αλλά για ενα παιδι το οποίο είναι 21 χρονών... Γεννηθηκε στο Βέλγιο αλλά εδω και 15 χρόνια ειναι στην ¨Ελλαδα, μητερα βέλγίδα και πατέρας ¨Ελληνας. Τελος παντων οι γονεις δεν θελανε να παει το παιδι στρατό οταν ηταν 18 και εστειλαν τα χαρτια του Βέλγιο και τον εχουν εγγεγραμένο στην Ελλαδα ως Ευρωπαίο Πολιτη... Ζητησε ο Νεαρος τωρα να παει την θητεια του αλλα του ειπαν οτι θα πλερώσει προστιμο κατι το οποιο και δεν μπορει να βαλεις εις περας. Μπορει όμως να παει εθελοντικη θητεια ;
Γιωργος

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλησπερα, θα ηθελα να μαθω αν μπορει να καταταγει στο στρατο καποιος που δεν εχει ουτε υπηκοοτητα ουτε ιθαγενεια Ελληνικη και τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησει.
Άβαταρ μέλους
Κωστας.Τκ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2018 8:19 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Κωστας.Τκ »

Γειά σας είμαι παιδί τρίτης Λύκειου διαβάζω αυτά που γράφεται και βοηθάνε αρκετά μπωρει να γράφω αυτό κιμενο αλλά δεν ξέρω αν θα δημοσιευτεί και θα βγει σαν αυτά που διαβάζω ελπίζω να πάρω και εγώ κάποια καλή απάντηση. ...

Σε λίγους μήνες δίνω πανελλήνιες και επιδει θέλω να κυνηγήσω στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές βλέπω να είναι ζωρικα τα πράγματα στο θέμα των μόριον και βλέπω και ακούω ότι αν κάνεις στρατιωτική θειτια και μηνεις εθελοντής και καταφέρεις και περάσεις της δοκιμασίες που σου βάζουν ειπαρχει η δυνατότητα να σε κρατήσουν μονημα στο στρατό η να εισαχθεις αστυνομία αποφεύγοντας της εξετάσεις.

...

Ξέρει κανείς κάτι παραπανω να μου πει η να μου δώσει κάποια βωοιθηα ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

M

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από M »

Κάτσε διάβασε καλύτερα να περάσεις εστω ΣΜΥ. Μην πας ΕΠ. ΟΠ. Σαν σκουπίδι θα σε έχουν εκεί, όλοι θα σε γράφουν και κανείς δε θα σου δίνει σημασία. Εκτός αν δεν έχεις θέμα.
Νεκταριος

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Φ17 χρονων εισαι ε; Και εγω θελω να μπω τωρα και θα παω την τεταρτη στο ρουφ στο Στρατολογικο να το δηλωσω, και απο οτι πληροφορηθηκα ειναι πολυ πιθανον να μπω αυγουστο, στα Αλεξιπτωτα
Νεκταριος

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Ναι γινεται φιλε, αν σε προλαβα και εχεις κλεισει τα 17, να ξερεις μπορεις να μπεις τωρα, απλα με συγκαταθεση των γονεων σου, μπορεις να πας στο Στρατολογικο Γραφειο με τον πατερα σου και να το δηλωσεις, στο λεω γιατι και εγω 17 ειμαι και αυτη την τεταρτη θα παω με τον πατερα μου μα δηλωσω να μπω τωρα (Αλεξιπτωτα θελω), γιατι εδω ο καθενας λεει οτι να ναι, εμενα μου το ειπε αστυνομικος οτι γινεται, και προλαβαινω να παω τωρα ιουνιο και εχω πιθανοτητες να μπω Αυγουστο. Καλη συνεχεια!
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 11:12 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτικος
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Καλησπερα παιδια. Δεν θελω να ρωτησω για καποιο τηλεφωνο, απλα βρηκα τυχαια το φορουμ που μολις σημερα δημιουργηθηκε. Λοιπον το θεμα ειναι το εξης, ειμαι 17, τα εχω συμπληρωσει, και θελω να ρωτησω εαν γινεται να μπω τωρα Στρατο, βασικα μου εχουν πει οτι μπορω και συγκεκριμενα αστυνομικος μου το εχει πει, και μου ειπε αν τα εχω συμπληρωσει, μπορω να παω στο Στρατολογικο Γραφειο (Ρουφ) και να το δηλωσω εκει, και οτι ειναι πιθανον να με βαλουν Αυγουστο η Ιουλιο που ειναι η Δ'ΕΣΣΟ, απλα ρωταω εδω μηπως καποιος απο εδω ειναι Στελεχος η ξερει με σιγουρια, ας μου πει καποιος θα το εκτιμουσα αρκετα.Υ. Γ Εχω παει στο ρουφ πριν 1 μηνα και μας ρωτησε αν μου εχει ερθει καποιο χαρτι, της λεμε οχι, λεει ποτε γεννηθηκα και της λεμε το 2001, και μας λεει ελατε 6 ιουνιου, (νομιζω της ειπαμε την ακριβη ημερομηνια γεννησης) και 5 ιουνιου εχω γενεθλια, αυριο δηλαδη. Μετα λεει τι ταξη παει, και λεμε 1η λυκειου (εχω χασει ταξη) και λεει ελατε μολις κλεισει τα 18! Τι φαση; Νομιζε οτι την δουλευαμε; Τελος παντων αυτο παιδια και σορρυ για το μεγαλο κειμενο αλλα καιγομαι. Ευχαριστω εκ των προταιρων!

Άβαταρ μέλους
Νεκταριος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 11:12 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτικος
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Γειας σας παιδια. Μπορει να μου πει καποιος υπευθυνα αν μπορω να μπω τωρα; Στα 17 δηλαδη, απο οτι εχω ακουσει γινεται, απλα θελω και μια πιο εμπιστη γνωμη. Αυριο η μεθαυριο παω Στρατολογικο αν και θα μου πουν εκει, αλλα ας πει και καποιος απο εδω. Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
Νεκταριος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2018 11:12 pm
Τοποθεσία: Στρατιωτικος
Επικοινωνία:

Εθελοντική κατάταξη στο Στρατό (πρότακτος)

Δημοσίευση από Νεκταριος »

Φιλε Νασσο μπηκα για αυτο το εντυπο που μου εδειξες, αλλα μου βγαζει κατι για ενα συνεδριο και για την Γ'ΕΣΣΟ 2018
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες