Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΤΑΣΟΣ

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΤΑΣΟΣ »

Καλησπερα παιδια. Ας μου απαντησει καποιος αν ξερει γιατι δεν ξερει κανεισ... Παρουσιαζομαι μεγαλο πευκο. Θα δηλωσω ΥΕΑ. Μετα για να παρω τα διπλασια μορια για πυροσβεστικη η ειδικος φρουρος τα παιρνω αυτοματα απο την στιγμη που κανω ΥΕΑ απο ειδικες δυναμεις η θα πρεπει να με ξαναδιαλεξουν αφου τελειωσω με την εκπαιδευση σαν δοκιμος στις ειδικες δυναμεις;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΤΑΣΟΣ έγραψε:Καλησπερα παιδια. Ας μου απαντησει καποιος αν ξερει γιατι δεν ξερει κανεισ... Παρουσιαζομαι μεγαλο πευκο. Θα δηλωσω ΥΕΑ. Μετα για να παρω τα διπλασια μορια για πυροσβεστικη η ειδικος φρουρος τα παιρνω αυτοματα απο την στιγμη που κανω ΥΕΑ απο ειδικες δυναμεις η θα πρεπει να με ξαναδιαλεξουν αφου τελειωσω με την εκπαιδευση σαν δοκιμος στις ειδικες δυναμεις;


για να πάρεις τα διπλάσια μόρια θα πρέπει να απολυθείς σαν δόκιμος των ειδικών δυνάμεων, οτιδήποτε άλλο απλά παίρνεις τα μόρια του δόκιμου, εκτός και αν πάρεις αναβολή τότε δεν παίρνεις καθόλου μόρια

θοδωρος

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από θοδωρος »

Ηθελα να ρωτησω οσοι υπηρετησαν στην 71 αερομεταφερομενη ΤΑΞ εχουν μορια ειδικων δυναμεων?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

θοδωρος έγραψε:Ηθελα να ρωτησω οσοι υπηρετησαν στην 71 αερομεταφερομενη ΤΑΞ εχουν μορια ειδικων δυναμεων;


όχι δεν παίρνουν

xx

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από xx »

Οσοι περνανε λυβ κ απολυονται ειτε ως δεκανεις ειτε ως λοχιες ποσα μορια παιρνουν;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

xx έγραψε:Οσοι περνανε λυβ κ απολυονται ειτε ως δεκανεις ειτε ως λοχιες ποσα μορια παιρνουν;


για να το έγραψες εδώ μέσα μάλλον εννοείς λυβ στις ειδικές δυνάμεις, μόνο στο λιμενικό παίρνουν έξτρα μόρια όσοι υπηρέτησαν στις ειδικές δυνάμεις σαν δεκανείς η σαν λοχίες

Γιώργος Γ.

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιώργος Γ. »

Ξερει κανεις αν παιρνουν μορια απο τις Ειδικες Δυναμεις; Ειδα ενα αλλο θεμα αλλα δεν λενε τιποτα εκει... Ξερει καποιος να μου πει ποσα και αν παιρνουν; Ευχαριστω!:)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Γιώργος Γ. έγραψε:Ξερει κανεις αν παιρνουν μορια απο τις Ειδικες Δυναμεις; Ειδα ενα αλλο θεμα αλλα δεν λενε τιποτα εκει... Ξερει καποιος να μου πει ποσα και αν παιρνουν; Ευχαριστω!:)


Οι ΕΔ δίνουν μόρια σχεδόν σε όλες τις προκηρύξεις που αφορούν τα σώματα ασφαλείας.
κωστης1994
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 3:03 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από κωστης1994 »

Θα ηθελα να μαθω τι παιζει με τα μορια για τους πεζοναυτες γτ μενδιαφερει παρα πολυ και αν ισχυει οτι απο αλλο σωμα ειδικων δυναμεων περνω πιο πολλα μορια
Άκης

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Άκης »

Καλησπέρα παιδιά! Γράφω πρώτη φορά. Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα να ξέρω αν έχει κανείς οπαοιδήποτε ιδέα ή λύση.

Ήμουν πεζοναύτης και απολύθηκα το Νοέμβριο του 2007. Πέρασα ΠΕΝ στο 505 Τ Π/Ν της 32 Ταξιαρχίας στο Βόλο και έπειτα απολύθηκα από το Μπουγά. Το στρατόπεδο Μπουγά 32ΜΠΠ ονομάζεται μοίρα πεδινού πυροβολικού υποστήριξης πεζοναυτών και περνάμε κανονικά τα ΠΕΝ (τουλάχιστον τότε, τώρα δεν ξέρω τι παίζει) και όλη τη θητεία σαν πεζοναύτες ακολουθώντας κανονικά τις ασκήσεις και τις αποβάσεις και όμως έχει το μοναδικό προνόμιο να μας απολύει με μοναδική ειδικότητα σκοπευτή πυροβολητή!

έκανα τα χαρτιά μου τώρα για ένα διαγωνισμό της πυροσβεστικής και αν πάρω τα μόρια περνάω! Ωστόσο δεν μου τα δίνουν και είμαστε στα δικαστήρια. Στους ειδικούς φρουρούς στα δίνουν τα μόρια αφού στην ένσταση το ΓΕΣ μας δίνει μία βεβαίωση που λέει ότι τα δικαιούμαστε. Ωστόσο στην πυροσβεστική είναι πιο αυστηρά και μου λέει ότι αν δεν γράφει στην ειδικότητά μου έστω και ως δεύτερη ειδικότητα πεζοναύτης, δεν μου τα δίνουν.

Έχω μιλήσει με στρατολογία, με ΓΕς, με στρατόπεδο Μπουγά (Λάρισα) και Γεωργούλα (Βόλο) και έχω μαζέψει βεβαιώσεις που λένε ότι είμαι πεζοναύτης. Η ειδικότητά μου όμως λέει ακόμη σκοπευτής πυροβολητής και πηγαίνω τώρα στα δικαστήρια και ό, τι βγει. Έχει κανείς καμία άποψη αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, ή αν έχω παραλείψει κάτι;

Ευχαριστώ πολύ παίδες!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μοριοδότηση όσων υπηρέτησαν στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το κόλλημα είναι ότι δεν απολύθηκες από μονάδα πεζοναυτών αλλά από μονάδα υποστήριξης και φυσικά με την ασχετοσύνη που παίζει στην Ελλάδα θα πρέπει να κινηθείς δικαστικά για να δικαιωθείς, ελπίζω να έχεις καλό δικηγόρο
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες