Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Thess

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Thess »

Καλησπέρα μια ερώτηση ενδιαφέρομαι να πάω στις ειδικές δυνάμεις χωρίς να έχω τελειώσει τις σπουδές μου. Υπάρχουν φοιτητικές άδειες εκεί?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σε περίοδο εκπαίδευσης δηλαδή για τους πρώτους 2 μήνες δύσκολα θα πάρεις εκτός και αν είσαι βυσματάρα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
θυμος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2012 2:42 am
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από θυμος »

Μπαινω ειδικες δυναμεις το φεβρουαριο και θελω να κανω 10% για αστυνομια. Αργοτερα που πρεπει να δωσω αθληματα για την αστυνομια μπορω να παρω αδεια για να παω να τα κανω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.
nikos33

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από nikos33 »

Παιδιά έχω ακούσει (από πρόσφατη σειρά) ότι με το που μπεις 35μκ, μπορεί να κάνουν να δώσουν άδεια και 3+ μήνες.(σε όλη την σειρά). Ισχύει αυτό σε κάθε σειρά,(ως καψώνι - "έθιμο") , είναι θέμα του τωρινού διοικητή,
ή μήπως είναι και μούφες; Γιατί λογικά υποθέτω ότι οι πρώτες άδειες είναι στους 1μιση με 2 μήνες.
Αν υπάρχει κάποιος που υπηρέτησε πρόσφατα ή ακόμα καλύτερα υπηρετεί τώρα Κύπρο και έχει όρεξη ας απαντήσει.:-)
Άβαταρ μέλους
tweeeety
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2010 12:35 am
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από tweeeety »

nikos33 έγραψε:Παιδιά έχω ακούσει (από πρόσφατη σειρά) ότι με το που μπεις 35μκ, μπορεί να κάνουν να δώσουν άδεια και 3+ μήνες.(σε όλη την σειρά). Ισχύει αυτό σε κάθε σειρά,(ως καψώνι - "έθιμο") , είναι θέμα του τωρινού διοικητή,
ή μήπως είναι και μούφες; Γιατί λογικά υποθέτω ότι οι πρώτες άδειες είναι στους 1μιση με 2 μήνες.
Αν υπάρχει κάποιος που υπηρέτησε πρόσφατα ή ακόμα καλύτερα υπηρετεί τώρα Κύπρο και έχει όρεξη ας απαντήσει.:-)

Εγώ θα σου πώ πως άμα πας Κύπρο γενικά, είτε 35ΜΚ είτε ΕΛΔΥΚ παίρνεις μόνο 3 άδειες στο 7μηνο που θα είσαι εκεί. Αν είσαι 35ΜΚ άδεια μέχρι να πάρεις μπερέ ξεχνάς, όπως και γενικά στις ειδικές δυνάμεις.'Απο εκεί και πέρα βγάλε τα σύμπερασματα σου.
cbikis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 18, 2012 1:21 am
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cbikis »

Καλησπέρα παιδιά. Ιανουάριο μπαίνω φαντάρος. Έχω σκοπό να δηλώσω για Ειδικές Δυνάμεις. Το θέμα είναι ότι παρουσιάζω πτυχιακή εργασία Φεβρουάριο. Ίσως και αρχές Μαρτίου. Μπορώ να πάρω άδεια για 1-2 μέρες; Μόνο για την παρουσίαση της πτυχιακής μου; Είναι σημαντικό. Αν δεν παρουσιάσω τότε πάει χαμένος ένας χρόνος δουλειάς. Έχω ελπίδα για 2 μέρες;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

cbikis έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Ιανουάριο μπαίνω φαντάρος. Έχω σκοπό να δηλώσω για Ειδικές Δυνάμεις. Το θέμα είναι ότι παρουσιάζω πτυχιακή εργασία Φεβρουάριο. Ίσως και αρχές Μαρτίου. Μπορώ να πάρω άδεια για 1-2 μέρες; Μόνο για την παρουσίαση της πτυχιακής μου; Είναι σημαντικό. Αν δεν παρουσιάσω τότε πάει χαμένος ένας χρόνος δουλειάς. Έχω ελπίδα για 2 μέρες;


Φοιτητικές Άδειες στο στρατό

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
cbikis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 18, 2012 1:21 am
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cbikis »

dn24 έγραψε:
cbikis έγραψε:Καλησπέρα παιδιά. Ιανουάριο μπαίνω φαντάρος. Έχω σκοπό να δηλώσω για Ειδικές Δυνάμεις. Το θέμα είναι ότι παρουσιάζω πτυχιακή εργασία Φεβρουάριο. Ίσως και αρχές Μαρτίου. Μπορώ να πάρω άδεια για 1-2 μέρες; Μόνο για την παρουσίαση της πτυχιακής μου; Είναι σημαντικό. Αν δεν παρουσιάσω τότε πάει χαμένος ένας χρόνος δουλειάς. Έχω ελπίδα για 2 μέρες;


Φοιτητικές Άδειες στο στρατό



Αυτές οι άδειες ισχύουν και για το διάστημα της εκπαίδευσης στις Ειδικές Δυνάμεις;

typos

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από typos »

Χρονολογικα οπως τα λες, θα εισαι ειτε στο κεντρο, ειτε στο ΠΕΝ. Σε κανενα απο τα 2 δε μπορεις να παρεις αδεια πλην ειδικων περιπτωσεων, και οχι, η πτυχιακη σου δεν ειναι τετοια.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μόνο μέσω τηλεφώνου θα πάρεις άδεια.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
darkeos
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 09, 2012 2:47 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από darkeos »

Φυσικά και μπορείς να πάρεις άδεια. Απλώς θα έχεις τρεξίματα με τα χαρτιά τα οποία πρέπει να αποσταλούν με φαχ. Σε εμάς 2 μέρες πριν την ορκωμοσία τουλάχιστον 4 άτομα ήταν απών είτε για πτυχιακή είτε για ορκωμοσία. Και φυσικά κανείς δεν μπορεί να σου το αρνηθεί αν φέρεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Υπάρχει και σχετικός νόμος. Ορισμένοι αγόρασαν και ένα σχετικό βιβλίο με τις άδειες που χορηγεί ο στρατός.
Άβαταρ μέλους
Ermiglio1
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Δεκ 10, 2012 2:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ermiglio1 »

Καλημέρα σε όλους, γνωρίζετε αν θα πάρουμε κανονικά άδεια Χριστουγέννων (7ήμερη αν δεν κάνω λάθος) ή θα αναβληθεί λόγω ΠΕΝ και θα την πάρουμε στο τέλος των ΠΕΝ; Ευχαριστώ!
Στρατιώτης21

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Στρατιώτης21 »

Καλημέρα σας... Εάν κάποιος έχει μαζέψει κάποιες τιμητικές άδειες μπορεί να τις χρησιμοποιήσει και να αφήσει στο τέλος την κανονική του άδεια; Οι τιμητικές χάνονται όταν περάσει κάποιο διάστημα; Ευχαριστώ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι τιμητικές δεν χάνονται, άρα μπορείς να κρατήσεις την κανονική σου άδεια για το τέλος.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες