Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
commando
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2007 10:31 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από commando »

Ναι σε ολα.
Anonymous

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα! Μία ερώτηση μονο, προς όσους γνωρίζουν...

Σε περίπτωση που πας φαντάρος ενώ είσαι φοιτητής, από όσο γνωρίζω, μπορείς να πάρεις κάποιες άδειες για να δώσεις μαθήματα. Ισχύει κάτι τέτοιο και για τις ειδικές δυνάμεις ή όχι;
Anonymous

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Παντού ισχύει η φοιτητική άδεια ειναι 15 μέρες νομίζω... Απλά ισχύει μετά την ορκωμοσία.
_294_
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 12:42 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από _294_ »

Θεωρητικα οι αδειες ειναι ιδιες στις ΕΔ. Στην πραξη ενα εχω να πω... Με το σταγονομετρο δινονται... Φοιτητικη αδεια για πολλες μερες οταν εισαι εκπαιδευομενος αποκλειεται να παρεις εκτος αν εχεις χοντρο βυσμα. Περναγα σχολειο διαβιβαστων στην Ρεντινα κ δε μου εδωσαν αδεια 2 μερες να παω στην κηδεια του κολλητου μου που σκοτωθηκε με μηχανη... Με βυσμα ολα γινονται βεβαια. Ειδικα αν εχεις καποιον στο 401 χτυπας ανετα αναρρωτικη. Και πανω σε εμπλοκη οπως εκανε σειρουλα μου... Επισης σχετικα με την τιμητικη της αιμοδοσιας... Αν δωσετε αιμα στο κεντρο μην δωσετε σε κανενα το χαρτι που θα παρετε απο το νοσοκομειο... Εγω το εδωσα γιατι "μεταφερεται με το φακελο σου" οπως μου ειπαν... Αυτα στη Θηβα... Μετα στο Πευκο που ζητησα αν υπαρχει το χαρτι πηρα τα @@ μου...
D0D0
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Ιουν 06, 2008 10:46 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D0D0 »

Καλημερα... Παιδια εχω μια απορια... Στης 11 Παρουσιαζομαι στην αυλωνα τεθωρακισμενα. Απο εκει μεσα θα δηλωσω ειδικες. Αν Με παρουνε στης ειδικες δυναμεις θα με δωσουναι απο εκει μεσα την αδεια να παω να γραψω στο σχολειο Τα μαθηματα... ; Τον μαιο_ιουνιο γραφουναι
Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Jrhellas »

D0D0 έγραψε:Καλημερα... Παιδια εχω μια απορια... Στης 11 Παρουσιαζομαι στην αυλωνα τεθωρακισμενα. απο εκει μεσα θα δηλωσω ειδικες. Αν με παρουνε στης ειδικες δυναμεις θα με δωσουναι απο εκει μεσα την αδεια να παω να γραψω στο σχολειο τα μαθηματα... ; τον μαιο_ιουνιο γραφουναι
Φιλε μην ανησυχεις!

Ως τον Ιουνιο υπαρχει αρκετος χρονοςΕικόνα

Εκτιμω οτι τις ιδιες πιθανοτητες (και δικαιωματα) που θα ειχες απο τα τεθωρακισμενα θα εχεις και απο τις Ειδικες Δυναμεις.

Καλη θητεια Εικόνα

"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
Anonymous

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξερει κανεις τι αδειες δικαιουσαι. Και βεβαια ποιες απο αυτες παιρνεις στα ΟΥΚ του Μ. Πευκου;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Rafale »

Χμμμμ διευκρινησε αδειες οπλιτων η αδειες αξκων;
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Marina2 »

; έγραψε: Ξερει κανεις τι αδειες δικαιουσαι. Και βεβαια ποιες απο αυτες παιρνεις στα ΟΥΚ του Μ. Πευκου;

Στα ΟΥΚ παντως φανταροι δεν πάνε!

Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

; έγραψε:Ξερει κανεις τι αδειες δικαιουσαι. Και βεβαια ποιες απο αυτες παιρνεις στα ΟΥΚ του Μ. Πευκου;



Εικόνα Εικόνα Εικόνα Aλλα ντ'αλλων... Διευκρίνισε τι ακριβως σε ενδιαφερει... Τα ΟΥΚ υπαγονται στο ΠΝ... Και δεν υπαρχει στρατευσιμος εκει...

Anonymous

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Anonymous »

Για οπλιτες μιλαω. Οχι στελεχη. Αλλοι λενε οτι περνουν οπλιτες αλλοι οχι... Γιαυτο ρωταω. Εχω ακουσει οτι εκει ομως δεν περνουν καυθολου αδειες... Και αν παρουν πολυ δυσκολα. Γιαυτο ρωταω αν καποιος ξερει σιγουρα.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από yandr »

Τις ίδιες άδειες με όλο το στρατό παίρνουν και στα ΟΥΚ κληρωτοί δεν πάνε...
DON

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από DON »

Να ρωτησω κατι ασχετο αλλα επικαιρο. Οι αλεκσιπτωτιστες δικαιουνται αδεια για ις εκλογες που γινονται τωρα και αν ναι ποσο;
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

DON έγραψε:Να ρωτησω κατι ασχετο αλλα επικαιρο. Οι αλεκσιπτωτιστες δικαιουνται αδεια για ις εκλογες που γινονται τωρα και αν ναι ποσο;


Ναι δικαιούνται τα ίδια πράγματα με τους στρατιώτες όλων των άλλων σωμάτων.
Το πόσο καθορίζεται απο τον τόπο που είναι ο κάθε στρατιώτης και πόσα χιλιόμετρα μακριά απ' το στρατόπεδο είναι.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
petrosl

Άδειες στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από petrosl »

Καλημερα σε ολους να κανω μια ερωτηση οσο αναφορα τις αδειες στις ειδικες δυναμεις ειναι λιγοτερες απο οτι κανονικα; Ευχαριστω
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες