Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

Το χαρτι φιλε μου abu Δεν ερχετε στο σπιτι ανακοινονωνται στα σχολεια και στα αστυνομικα τμηματα ! Οταν ειναι για καταταξη τοτε σου στελνουν χαρτι !
stelios18
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 14, 2009 9:44 am
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από stelios18 »

Παιδια μηπως κανετε λαθος; Εγω ειμαι το 90 και περασα περσι περιοδευων!
Nikos_26
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 12:26 am
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Nikos_26 »

Παιδια οταν ειχα περασει περιοδευων ειχα δηλωσει ειδικες δυναμεις αλλα οταν εκοψα την αναβολη ξανασυμπληρωσα δελτιο απογραφης και δηλωσα απλα στρατο ξηρας. Μηπως γνωριζετε τι απο τα δυο τελικα θα ληφθει υπ'οψιν; Ενα φιλαρακι που ειχε κανει το ιδιο πραγμα τελικα τον πηραν πυροβολικο.
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια εγω πρεπει να περασω περιοδευων τον γεναρη ή τον φευρουαριο αλλα μενω στο εχωτερικο. Ξερη κανεις τη πρεπει να κανω;
ioannis91
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 1:22 am
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από ioannis91 »

Νικο και εγω μενω στο εξωτερικο αλα ο πατερασ μου ειναι στην Ελλάδα και πηγε στην στρατολογια και κατεθεσε τα χαρτια που χριαζοταν τωρα αμα δεν εχεις κανεναν στην Ελλάδα πηγεναι στην ελληνικη πρεσβεια και εκει θα σε πουν τι να κανεισ
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Όπως ρώτησε και ο παραπάνω, οταν είχα περασει απο περιοδεύον είχα πει πεζικο, αλλά δεν ήξερα και τι μου γινόταν, και τώρα θέλω να σταματήσω την αναβολή για σπουδές και να πάω ΛΟΚ, αλεξιπτωτιστες

Γίνεται; Το δηλώνω πουθενα αυτό;
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Έγω φίλε θυμάμαι πριν 10 χρόνια ότι θα τελείωνα την τρίτη λυκείου τον Ιούνιο του 1999 και περιοδεύων είχα περάσει κάπου τον Μάρτη του 1999. Δηλαδη κάπου 3 μήνες πριν αποφοιτήσω από το λύκειο πέρασα περιοδεύων. Θυμάμαι ότι δήλωνες αν προτιμούσες στρατό ξηράς ή αεροπορία ή ναυτικό και επίσης αν ήθελες, δήλωνες ότι θα ήθελες να πας για ειδικές δυνάμεις ή για αλεξιπτωτιστής ή πεζοναύτης και τέτοια.

Τώρα που είπαν ότι σύντομα θα καταργηθεί η θητεία σε αεροπορία και ναυτικό δεν νομίζω ότι έχει και νόημα να δηλώσεις ότι θέλεις να πας σε αυτά τα σώματα. Άλλωστε ο στρατός ξηράς έχει 9 μήνες θητειά ενώ σε αεροπορία και ναυτικό από ότι άκουσα παρέμεινε 12 μήνες η θητεία. Οπότε ούτως ή άλλως δε συμφέρει.

πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Στρατος εγω περασα περιοδευων πριν 2 χρονια περιπου! Δε νομιζω να εχουν αλλαξει και πολυ τα πραγματα! Ετσι κι αλλιως εγω πιστευω οτι ειναι εικονικο το ολο θεμα! Αν εχεις βυσμα και ξηρα να δηλωσεις αεροπορια θα σου ερθει το χαρτι καταταξης!
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Έτσι όπως τα λες είναι Πειραιώτη. Και οι ημερομηνίες αυτές που γράφεις είναι για περιοδεύων. Από Γενάρη μέχρι Μάρτη του 2010 αν είναι Γεννημενος το΄92 ο φίλος που ρωτάει.

AlexTheGreat
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Αύγ 31, 2009 10:07 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από AlexTheGreat »

Γεια σας παιδιά. Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Εγώ δεν έχω περάσει ακόμη περιοδεύων. Έχω αποφασίσει να πάω στις ειδικές δυνάμεις για καταδρομέας. Το κακό είναι ότι δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θέλω ορεινός ή αμφίβιος και δεν ξέρω εάν στο περιοδεύων δηλώνω απλά καταδρομέας ή και ορεινός/αμφίβιος. Πιο συγκεκριμένα, μπορώ να δηλώσω τώρα απλά καταδρομέας και ύστερα την "κατηγορία" ή από τώρα; Και κάτι ακόμη, πού θα παρουσιαστώ (πιο πιθανό, ξέρω ότι δεν είναι σίγουρο) αν πάω ορεινός και πού αμφίβιος;
Ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Στο περιοδεύων δηλωνεις απλα οτι θες να υπηρετήσεις στις Ε. Δ...
Το που θα πας-εφόσον συνεχίσεις στις ΕΔ-θα το μάθεις αφού ορκιστείς, όλοι πλέον παρουσιάζονται Στο ΚΕΕΔ στη Νέα Περαμο Αττικής, αν δηλώσεις αμφίβιος το πιθανότερο είναι οτι θα σε πάρουν...
Athan
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 12:32 am
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Athan »

AlexTheGreat έγραψε:Γεια σας παιδιά. Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Εγώ δεν έχω περάσει ακόμη περιοδεύων. Έχω αποφασίσει να πάω στις ειδικές δυνάμεις για καταδρομέας. Το κακό είναι ότι δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θέλω ορεινός ή αμφίβιος και δεν ξέρω εάν στο περιοδεύων δηλώνω απλά καταδρομέας ή και ορεινός/αμφίβιος. Πιο συγκεκριμένα, μπορώ να δηλώσω τώρα απλά καταδρομέας και ύστερα την "κατηγορία" ή από τώρα; Και κάτι ακόμη, πού θα παρουσιαστώ (πιο πιθανό, ξέρω ότι δεν είναι σίγουρο) αν πάω ορεινός και πού αμφίβιος;
Ευχαριστώ πολύ!

για ορεινός, αμφίβιος, αλεξ/τα το επιλεγεις μεσα στο κεντρο αφου παρουσιαστης.
περιοδευων απλα δηλωνεις ειδ. Δυν. Καταδρομεις.
παρουσιαζεσε μεγαλο πευκο,
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Παιδια εχω την εντυπωση οτι οταν πας για το περιοδευων σε ρωτανε αν θες καταδρομεας αλεξιπτωτιστης ή πεζοναυτης! Εμενα με ειχαν ρωτησει αλλα μικρη σημασια εχει αφου ο, τι θες το δηλωνεις στο κεντρο!
Anonymous

Δελτίο απογραφής στρατευσίμων (περιοδεύων)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια ειμαι 16 ποτε παιρναω περιοδεβον ευχαριστω εκ προτερον
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες