Αναβολή στην αναβολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Δημήτρης

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Είμαι γεννημένος το 1980 και έχω αναβολή λόγω διδακτορικού μέχρι τον Δεκέμβριο του 2010.
Μπορώ να ζητήσω αναβολή για 2 χρόνια ακόμη (λόγω διδακτορικού);
Σκοπός μου είναι να πάω στρατό στα 35 μου (το 2015) έτσι ώστε να πάω για 40 μέρες και να εξαγοράσω
το υπόλοιπο της θητείας. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να γίνει αυτό (χωρίς να φύγω εξωτερικό);
Mike
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τρί Σεπ 14, 2010 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Mike »

Απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει κανενας (νομιμος) τροπος να παρεις αναβολη ως τα 35 σου. Εκτος αν Συντρεχουν λογοι υγειας. Ακομα και το εξωτερικο, δε σε απαλλασει απο την καταταξη, απλα σου προσφερει καποια χαλαροτητα στις επισκεψεις στη Ελλαδα και στην εκδοση διαβατηριου. Αν το καλοσκεφτεις, ετσι δε θα πηγαινε κανεις διδακτορας φανταρος. Θεμιτο το να θες να μην πας φανταρος, αλλα προφανως δεν μπορει να σε βοηθησει ο στρατος σε αυτο.
Neos9

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Neos9 »

Καλησπέρα παιδιά, ενώ είμαι να καταταγώ το Νοέμβριο έκανα χαρτιά για έξτρα αναβολή πριν 2 βδομάδες. Μήπως ξέρετε περίπου πότε να περιμένω απάντηση και που; Στο γραφείο στρατολογίας δεν ήταν πολύ. Κατατοπιστικοί.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Neos9 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, ενώ είμαι να καταταγώ το Νοέμβριο έκανα χαρτιά για έξτρα αναβολή πριν 2 βδομάδες. Μήπως ξέρετε περίπου πότε να περιμένω απάντηση και που; Στο γραφείο στρατολογίας δεν ήταν πολύ. Κατατοπιστικοί.


τι αναβολή είναι αυτή; Για ποιο λόγο την παίρνεις; Γίνε ποιο αναλυτικός
...
giwrgos

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από giwrgos »

Παιδια εχω παρει μια αναβολη εξαμηνι ο λογος οτι δεν την παλευω τωρα ηρθε να μπω μπορω να παρω και αλλη αναβολη και αν ναι πως;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

giwrgos έγραψε:Παιδια εχω παρει μια αναβολη εξαμηνι ο λογος οτι δεν την παλευω τωρα ηρθε να μπω μπορω να παρω και αλλη αναβολη και αν ναι πως;


Όπως πήρες Την πρώτη. Τον τρόπο τον ξέρεις
Στεφανος

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Στεφανος »

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και μπορεί να μου απαντήσει αλλά να ξέρει λοιπόν εγώ παρουσιάστηκα στο υγειονομικό Άρτας πριν απο 2 χρόνια υπηρέτησα 3 μήνες και πήρα αναβολή για 1 χρόνο για λόγους υγείας μετά από 1 χρόνο ξανά παρουσιάστηκα έκανα 2-3 εβδομάδες και ξαναπήρα αναβολή για τον ίδιο λόγο βλέπετε έχω βίδες και κλίση στο χέρι τώρα θα ξαναπαρουσιαστώ και θέλω να ξέρω αμα θα με πιάσει από 9μηνο ή 12μηνο γιατί όταν παρουσιάστηκα πριν από 2 χρόνια ήτανε 12 μήνες και τώρα είναι 9 μήνες όποιος μπορεί ας μου απαντήσει!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σε πιάνει το 9μηνο. Αφού η θητεία πλέον είναι 9μηνη. Γιατί να κάνεις 12μηνο;
ΒΑΣΙΛΗΣ

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Εγω εχω παρει ειδει 2 εξαμηνες αναβολες για οικογενειακους λογους και τωρα παρουσιαζομαι την τριτη στο μαυροδεντρι κοζανης και θελω να παρω ακομη μια αναβολη για τους ιδιους αλλα πιο πολυ για οικονομικους λογους. Πηγα στο στρατολογικο γραφειο που ανηκω και μου ειπαν οτι δικαιουμαι ακομη 12μηνες αναβολης. Θα μου τη δωσουν ευκολα;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:Εγω εχω παρει ειδει 2 εξαμηνες αναβολες για οικογενειακους λογους και τωρα παρουσιαζομαι την τριτη στο μαυροδεντρι κοζανης και θελω να παρω ακομη μια αναβολη για τους ιδιους αλλα πιο πολυ για οικονομικους λογους. Πηγα στο στρατολογικο γραφειο που ανηκω και μου ειπαν οτι δικαιουμαι ακομη 12μηνες αναβολης. Θα μου τη δωσουν ευκολα;



Θα σου δώσουνε ναι
alex87gr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 1:46 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από alex87gr »

Γεια σας. Είχα αναβολή μέχρι το 2014 και την διέκοψα για να μπω στρατό τον Αύγουστο που μας έρχεται. Επειδή ομώς υπάρχουν προβλήματα επαγγελματικά στην επιχείρηση του πατέρα μου και έχω και άλλα προσωπικά (μαζευτήκαν όλα μαζί. Καλο το 2011.) ... Αναρωτιέμαι αν είναι πιθανό να μπω με την επόμενη ΕΣΣΟ τον Νοέμβριο. Υπάρχει τέτοια περίπτωση αν το ζητήσω;

Ευχαριστώ... Έκανα ποστ και πριν αλλά χωρίς να χω γίνει μέλος γιαυτό ξανά ποστάρω

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι, μπορείς να ζητήσεις 3μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους και να μπείς με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου.
alex87gr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 1:46 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από alex87gr »

Ααα τέλεια. Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Καλημέρα!
tzomoloko
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 10, 2011 4:17 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από tzomoloko »

Ειμαι 28 και εχω παρει αναβολη για κοινωνικους λογους 3 μηνες τον μαιο. ειναι να μπω τον αυγουστο φανταρος αλλα τελειωνω την πρακτικη μου τον σεπτεμβρη (τελειωνω το 2ο ατει). τι πρεπει να κανω για να παρω αλλη μια τελευταια αναβολη μεχρι τον νοεμβριο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

tzomoloko έγραψε:Ειμαι 28 και εχω παρει αναβολη για κοινωνικους λογους 3 μηνες τον μαιο. Ειναι να μπω τον αυγουστο φανταρος αλλα τελειωνω την πρακτικη μου τον σεπτεμβρη (τελειωνω το 2ο ατει). Τι πρεπει να κανω για να παρω αλλη μια τελευταια αναβολη μεχρι τον νοεμβριο;


1. Άλλη αναβολή για κοινωνικούς λόγους δεν μπορείς να πάρεις
2. Άλλη αναβολή για σπουδές δεν μπορείς να πάρεις (μόνο αν κάνεις μεταπτυχιακό)

Οπότε σου μένει μόνο να πάρεις 6μηνη αναβολή για ψυχολογικούς λόγου
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες