Αναβολή στην αναβολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tzomoloko
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 10, 2011 4:17 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από tzomoloko »

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση... Αυτο πως γινεται; Θα πρεπει να παω στο στρατολογικο γραφειο και να πω οτι δεν ειμαι καλα ψυχολογικα για καποιους λογους, η θα πρεπει να εχω χαρτι απο ψυχιατρο; Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να παρω την αναβολη; Θα ηθελα την δικη σας συμβουλη.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

tzomoloko έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την απαντηση... Αυτο πως γινεται; Θα πρεπει να παω στο στρατολογικο γραφειο και να πω οτι δεν ειμαι καλα ψυχολογικα για καποιους λογους, η θα πρεπει να εχω χαρτι απο ψυχιατρο; Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να παρω την αναβολη; Θα ηθελα την δικη σας συμβουλη.


Αναβολή μέσω Φρουραρχείου
SMARTYN89
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 7:28 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από SMARTYN89 »

Καλησπέρα παιδια, παρουσιάζομαι τη Δευτέρα 29/8 (μεθαύριο) !

Το μόνο που με ανησυχεί, είναι οτί είχα κάνει αίτηση για ΑΝΑΠΛΗΩΤΗΣ καθηγητής (σαν Φυσικός). Χωρίς στρατό είχα λιγότερο απο 1% πιθανότητες, οπότε έκοψα αναβολές και να'μαι.

ΟΜΩΣ, ΑΝ τύχει και με καλέσουν, μπορώ, είναι αρκετός ο λόγος δηλαδή, ωστέ να με αφήσουν να φύγω και να ξανάρθω την επόμενη χρονιά;
Το πρόβλημα είναι οτί ΑΝ με καλέσουν (καθηγητή) και δεν πάω έχω κυρώσεις και για 2 χρόνια δε μποώ να ξαναδηλώσω...

Παρακαλώ βοηθήστε

SMARTYN89
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 7:28 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από SMARTYN89 »

Ε; Είμαι ψυχάκιας λίγο, δε λέω, αλλά όχι κ έτσι χαχαχα,

εννοείς πως μόνο αυτό το "κόλπο" υπάpχει; Κανονικά να το δεχτούν δε παίζει;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τι ακριβώς να δεχτούν; Να έχεις παρουσιαστεί και να τους πεις κοιτάξτε έγινε αυτό και πρέπει να φύγω και να έρθω του χρόνου. Θα με αφήσετε;Εικόνα δεν γίνονται αυτά.
SMARTYN89
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 7:28 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από SMARTYN89 »

Απο την άποψη οτί θα είναι υποχρέωσή μου, για Δημόσιο μιλάμε άλλωστε, και θα έχω νομικές κυρώσεις αν δε πάω.
Αλλά οκ δε βαριέσαι, κι ο ψυχάκιας καλός είναι.(Αρκει να μπορώ να την πάρω όταν και αν τύχει, και όχι απο την αρχή, πχ να έχω κάτσει μισό μήνα πριν).

Ευχαριστώ!

kostas

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από kostas »

Ετοιμάσου για το ασεπ 2012.. Λογικά η αίτηση σου θα απορριφτεί αφού δεν πήγες φαντάρος. Είναι απίθανο να σε πάρουν! Αλλά αν σε καλέσουν υπάρχει νόμος που σου δίνει το δικαίωμα να πάρεις άδεια ως 5 χρόνια χωρίς αποδοχές. Την μια μέρα παρουσιάζεσαι την άλλη φεύγεις.

Πάντως έχει ξανά γίνει αυτό πήραν δάσκαλο και απλά έφυγε από το σχολείο να πάει φαντάρος

SMARTYN89
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 7:28 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από SMARTYN89 »

kostas έγραψε: Ετοιμάσου για το ασεπ 2012.. Λογικά η αίτηση σου θα απορριφτεί αφού δεν πήγες φαντάρος. Είναι απίθανο να σε πάρουν! Αλλά αν σε καλέσουν υπάρχει νόμος που σου δίνει το δικαίωμα να πάρεις άδεια ως 5 χρόνια χωρίς αποδοχές. Την μια μέρα παρουσιάζεσαι την άλλη φεύγεις.

Πάντως έχει ξανά γίνει αυτό πήραν δάσκαλο και απλά έφυγε από το σχολείο να πάει φαντάρος



Ναι, αλλα λέμε για αναπληρωτής, που είναι εξ'ορισμού για ένα έτος μόνο.

Για ΑΣΕΠ που λες πολλά παίζουν, πιθανώς να τον προλάβω αν βγω Μαη, ακόμα δε ξέρουν πότε και πώς θα τον κάνουν.

Αγγελος

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Αγγελος »

Καλησπερα και απο μενα. Θελω να ρωτησω πως γινεται να επεκτεινω την αναβολη λογω πρακτικης ασκησης; Εχω αναβολη μεχρι και το τελος του 2012. Απ οτι καταλαβαινω χρειαζεται και η συμβαση του φορεα που θα εργαστω, σωστα; Ξερουμε γενικα τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν μπορείς να κάνεις επέκταση της αναβολής
Αγγελος

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Αγγελος »

Greek_Army έγραψε:Δεν μπορείς να κάνεις επέκταση της αναβολής


Αρα σε αυτη την περιπτωση, τι πρεπει να προσκομισω για αναβολη εφοσον αρχιζω πρακτικη ασκηση την επομενη εβδομαδα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η μόνη αναβολή που μπορείς να πάρεις για πρακτική είναι για κοινωνικούς λόγους
ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 2:25 am
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από ΓΕΩΡΓΙΟΣ »

Καλησπερα. Εχω την εξης ερωτηση. Η αναβολη μου τελειωνει 31/12/2012. Δεν εχω τελειωσει ακομα τις σπουδες μου στο αει που βρισκομαι και αν δεν εχω παρει το πτυχιο μου μεχρι και το σεπτεμβριο του 2014 η σχολη με διαγραφει. Δικαιουμαι καποια παραπανω αναβολη η΄πρεπει να παρουσιαστω αναγκαστικα τον φεβρουαριο του 2013;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή στην αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν δικαιούσαι επέκταση της αναβολής άρα το χαρτί θα σου έρθει τον Φεβρουάριο του 2013, άλλες περιπτώσεις αναβολών είναι αυτές για κοινωνικούς λόγους και για ψυχολογικούς
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες