Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Greek_Army έγραψε:
PrinCePanoSS έγραψε:13 ΔΕΕ Δεν παίζει να πας, μπορείς να μείνεις στο πεύκο αν έχεις βύσμα...Z'ΜΑΚ η κάτι τέτοιο το είχε κάνει ένας σειρά μου...


Μωρέ με το κατάλληλο δόντι πηγαίνεις, στην Ζ'ΜΑΚ Ήξερα ότι πάνε μόνο μόνιμοι εδώ και 4-5 χρόνια!



Δεν το λέω από την άποψη βύσμα, το λέω γιατί η 13 ΔΕΕ είναι στην πολεμική αεροπορία, ναι και εγώ αυτό ήξερα φιλε ότι πάνε μονο στελέχοι, ώσπου έσκασε μια μέρα έφοδο με ένα στέλεχος και μου είπε για την "μετάθεση" του.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μάλλον μπερδεύεσαι φίλε μου! Η μονάδα που σου λέω είναι στην περιοχή του Παπάγου και είναι στρατόπεδο ειδικών δυνάμεωνΕικόνα
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Greek_Army έγραψε:Μάλλον μπερδεύεσαι φίλε μου! Η μονάδα που σου λέω είναι στην περιοχή του Παπάγου και είναι στρατόπεδο ειδικών δυνάμεωνΕικόνα


Έχεις δίκιο φιλε, μάλλον την μπέρδεψα με άλλη μονάδα, αυτό με Z'ΜΑΚ παίζει πάντως!
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από george7388 »

Ξερω απο ξαδερφο μου που πηγε πεζοναυτες οτι παρουσιαστηκε και εκατσε εκει για βασικη και μετα τον εστειλαν χιο. Δηλαδη μπορεις να μεινεις αυλωνα σε ολη τη θητεια σου; Δν το ηξερα αυτο
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

george7388 έγραψε:Ξερω απο ξαδερφο μου που πηγε πεζοναυτες οτι παρουσιαστηκε και εκατσε εκει για βασικη και μετα τον εστειλαν χιο. Δηλαδη μπορεις να μεινεις αυλωνα σε ολη τη θητεια σου; Δν το ηξερα αυτο


Ο ξάδερφος σου έφυγε για Χίο λόγω μετάταξης, κατέληξε στους αμφίβιους καταδρομείς

K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από K.G »

Παιδια σημερα ορκιστικα στο πευκο και ηρθα με αδεια. Εχω δηλώσει αμφιβιους την τετάρτη επιστρεφουμε για να μαθουμε που παμε.
θελω να ρωτήσω αν στις μοναδες στα νησια κυριως αλλα και σε ορεινα αν αλλαζει το σκηνικο σε σχεση με την κατασταση που επικρατει στο κεεδ. Θα ειναι καλυτερα;
στης Δ1 εσσο ειχαμε 900 ατομα γινοταν ο χαμος, αγγαρειες, καψονια για καπιους μαλακες τα Τρώγαμε Και οι υπόλοιποι. Μας σπασανε τα νευρα κανονικα μας κρατουσαν ωρες για αναφορα... Δεν ειχε πριζες για να φορτισεις το κινητο σου παρα μονο αν εβρισκες στο ΚΨΜ. Οσος για νερο να πληθεις δεν δυζηταω παντα κρύο! Να περιμενω τα ιδια και στις μοναδες... ;

ευχαριστω!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στην μονάδα αρχίζει ο στρατός! Καψόνια και Αγγαρείες θα συνεχίζεις να έχεις, πρωινή αναφορά κανονικά με όπλο και παραγγέλματα (επ' ωμου αρμ), η φρουρά θα είναι ζάλισμα θα ακούς κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια, ζεστό νερό θα βρεις λογικά!

Υ. Γ Πρίζες θα έχουνε οι θάλαμοι

HELLENIC ARMY POWER
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 7:35 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από HELLENIC ARMY POWER »

Καλημερα παιδια... θα ηθελα να κανω μια πιο γενικη ερωτηση και συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει κατι παρομοιο... γενικα ποια μοναδα ειδικων δυναμεων ειναι για σας η πιο βατη απο αποψη εκπαιδευσης;
ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ »

Φίλε HELLENIC ARMY από τις πιο "σκληρές" μονάδες Ειδικών Δυνάμεων είναι η Ε' ΜΚ στη Δράμα, αλλά και το ΚΕΑΠ (Κέντρο Εκπαίδευση Ανορθοδόξου Πολέμου) στη Ρεντίνα Θεσσαλονίκης.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από D.Y.K »

HELLENIC ARMY POWER έγραψε:Καλημερα παιδια... Θα ηθελα να κανω μια πιο γενικη ερωτηση και συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει κατι παρομοιο... Γενικα ποια μοναδα ειδικων δυναμεων ειναι για σας η πιο βατη απο αποψη εκπαιδευσης;


Όλες ''βατές'' είναι πλέον οι μονάδες πλήν της 35 ΜΚ στην ΕΛΔΥΚ όπως το έχω ξανα-αναφέρει.

Εάν πάλι ψάχνεσαι για ''άραγμα'', τότε καλύτερα να υπηρετήσεις στο όπλο / σώμα στο οποίο έχεις επιλεγεί.
K.G
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Απρ 11, 2011 1:41 am
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από K.G »

Greek_Army έγραψε:Στην μονάδα αρχίζει ο στρατός! Καψόνια και Αγγαρείες θα συνεχίζεις να έχεις, πρωινή αναφορά κανονικά με όπλο και παραγγέλματα (επ' ωμου αρμ), η φρουρά θα είναι ζάλισμα θα ακούς κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια, ζεστό νερό θα βρεις λογικά!

Υ. Γ Πρίζες θα έχουνε οι θάλαμοι



ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από george7388 »

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ έγραψε:Μπορεις να πας Αυλωνα πεζοναυτης... Δεν ειναι Αθηνα αλλα ειναι κοντα σχετικα
Παρουσιαζομαι μεγαλο πευκο, μπορω μετα την ορκωμοσια να παω αυλωνα με μεταθεση στους πεζοναυτες; Απ'οτι ξερω πευκο δεν εινα κεεδ πεζοναυτων...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μόνο αν δηλώσεις ότι θέλεις να πας πεζοναύτης (πληροφορίες Θα βρεις στο σχετικό θέμα)

ΑΝΤΩΝΗΣ4

Μονάδες Ειδικών Δυνάμεων

Δημοσίευση από ΑΝΤΩΝΗΣ4 »

Γεια σας παιδες. ξερει κανεις να μου πει τι μοναδες εχει στην κρητη?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες