Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

γεια σασ... θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρει ενα οριο στισ υπηρεσιεσ που κανουν οι εποπ το μηνα.. ευχαριστω

PERI_LAMIA
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 9:51 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: MUSIC
Επάγγελμα: ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από PERI_LAMIA »

Ενα θέμα που αφορά όλους μας είναι ο αριθμός των υπηρεσιών. Και ρωτάω. ΠΟΣΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ; Ξέρει κανένας ή έχει την σχετική διαταγή ;

ΦΙΛΙΚΑ

PERI
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

25 προβλεπεται!!
PERI_LAMIA
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 9:51 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: MUSIC
Επάγγελμα: ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από PERI_LAMIA »

Εγω δεν λες τι προβλεπεται και τι οχι... εγω ρωταω αν ξερει κανενας. Βρες μου την διαταγη που λεει για 25 το μηνα και θα σε παραδεχτω...

PERI_LAMIA
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 9:51 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: MUSIC
Επάγγελμα: ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από PERI_LAMIA »

το αν 8α κανω 25 υπιρεσιες η οχι ας κανουν κ αυτοι με 30 χρονια υπιρεσιας και κανουμε κ εμεις. αλλα αυτο δεν γινεται δεν μπορεισ να πεις σε καποιον με 30 χρονια κανε 20 υπηρεσιες το μηνα...
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Νομίζω οτι είναι 7/μήνα. Έχω φίλο που ήταν Ρόδο και έκανε μέχρι και 15/μήνα... Ένα να ξέρετε: Άλλα σου λένε και άλλα κάνεις στο τέλος.

xristinakate
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2007 4:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από xristinakate »

MARINAIIII έγραψε:  Ναι απ οτι ξέρω απο τον κουνιάδο μου που είναι στο στρατό μου είπε οτι είναι πολύ καλά. Πιο πολύ κάθεσαι.


Ναι... ολοι γραφειο θα πατε...
Τι ειναι αυτα που λετε ρε; Εχω 1 χρονο μεσα και στο γραφειο εχω παει μονο για να δοσω αναφορες για αδεια!!! Εχετε την εντυπωση οτι ο Στρατος ψαχνει τεμπεληδες; Πεταμενα χηλιαρικα εχετε την εντυπωση οτι θα γινετε; Ξυπνηστε... ολη τη μερα με εκπαιδευσεις, ορχους και οπλα θα εχετε να κανετε... Δεν ειναι δημοσιο ο στρατος! Οποιος μπαινει δουλευει, δεν καθεται! Οι υπολοιποι παιρνουν ποδι... Κουνηστε τα κεφαλια σας και αν δεν εχετε ορεξη για δουλεια και ονειρεθεστε γραφεια καλητερα να μη κανετε τα χαρτια σας...
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Κοριτσακι μαλλον δεν εχεις τις κατάληλες γνωριμιες... Και τα γραφεια κόσμο χρειαζονται. Για πες μου υπαρχουν ΕΠ. ΟΠ. σε γραφειακι; σε Ταξιαρχιες μεσα ;
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια εκανα τα χαρτια πριν μερικες μερες για ΕΠ. ΟΠ... ακουσα διαφορες γνωμες απο φιλους κ γνωστους... παιδια που εχουν κανει το "φανταριλικι" κ αλλοι μου ελεγαν πηγενε αλλοι μη πας εινε χαλια(εγω δεν εχω παει ακομα)... εγω πιστεβω εινε στον ανθρωπο. Εχω ακουσει απο αλλους οτι εινε καλα απο αλλους χαλια... η γνωμη μου εινε... πηγενε για να δεις μονος σου κ που ξερεις μπορει να σου αρεσει... αυτο που με προβληματισε σε αυτα που διαβασα εδω εινε για τον μισθο... διαβασα 800-900 ευρο... εχω ακουσει οτι ο πρωτος μισθος εινε 1100... ποσο στεκει αυτο; κουραγιο κ υπομονη θελει...
GENERAL
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 4:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από GENERAL »

Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ 600 ΚΑΙ ΚΑΤΙ. ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ. ΝΥΚΤΕΡΙΝΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ Κ. Α.

Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΙΣΘΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 900. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΤΑΝΕΙ ΤΑ 1100-1200 ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΑΝΤΑ. ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ.

ΤΟ ΑΡΒΥΛΟ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΛΑΓΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ. ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ. ΘΑ ΔΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΞΥΠΝΗΣΕ ΕΝΑΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΣΤΡΑΒΑ Η ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΚΤΟΣ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟΥ ΝΑ ΞΕΣΠΑΕΙ ΠΑΝΩ ΜΑΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΕΡΑΡΧΕΙΑ, ΠΕΙΘΑΡΧΕΙΑ, ΥΠΑΚΟΗ ΣΤΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ Κ. Α.

ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΝΙΓΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

ΠΡΙΝ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ ΤΟΥΣ ΜΕΝ ΚΑΛΟΥΣ ΕΠΟΠ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕ ΚΑΚΟΥΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΥΣ-ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΥΣΚΟΛΗ.

ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΕΠΟΠ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΟΙ, ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΣ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ. Ο ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ Η ΠΙΕΣΗ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΙΕΡΑΡΧΙΚΑ. ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ -ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΟΧΤΑΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝΑΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΗΝΑΣ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΘΑ ΠΕΦΤΕΙ- ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΑΡΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΟΠΩΣ Η ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ.

Π. Χ. ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ. ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ...

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑ ΡΗΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

-ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΡΕΤΗ, ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ-

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΟ ΕΞΗΣ. ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΠΑΖΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΦΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΝΩΤΕΡΟΥ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΓΕΝΙΚΑ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΣΟΥ. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΤΡΑΤΟΥ.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΕΓΕΙΡΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΗΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΡΟΝΤΟΣ ΑΝΑΓΚΑΙΟ. ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΘΕΩΡΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΕΠΑΡΚΗ.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΛΕΝΕ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ. ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΩΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΚΡΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.

ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΙΣΕ.

ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ;

ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΚΟΠΟΣ. ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΘΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΟ. ΟΠΟΤΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΦΤΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΠΟ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΩΡΑΙΑ. ΑΡΑ ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΞΑΣΚΕΙΣ ΕΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ... Εικόνα

Υ. Γ.

ΔΕΚΤΗ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΡΙΤΙΚΗ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΠΩΣ ΤΟ ΥΦΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ;

ΕΕΕΕ YANDR... ;

Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Πάρα πολύ σωστός ο φίλος
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Ναι κ εγώ θα συμφωνήσψ με τον GENERAL... Έχει απόλυτο δίκιο, οι απόψεις διχάζονται, άλλλος θα σου πει είναι καλά άλλος όχι. Όλα είναι θέμα χαρακτήρος! Κακά τα ψέμματα εσείς οι άντρες είστε λίγοι καλομαθημένοι από την μαμά-όπως κ κάθε παιδί άλλωστε- Κ όταν πάτε στρατό τα βρίσκετε λίγο σκούρα διότι δεν έχετε τις ανέσεις που είχατε πρότερα! Ή υπάρχουν πολλοί που είναι εγωϊστές κ περήφανοι κ δεν δέχονται μύγα στο σπαθί τους, πόσο μάλλον να ανεχτούν κάποιους που θα τους την λένε καθημερινώς κ δεν θα μπορούν να αντιδράσουν! Κοίτα, επίσης υπάρχουν γυναίκες που αντέχουν τέτοιες συνθήκες διότι από τη φύση μας είμαστε πιο δυνατές στον πόνο κ στην υπομονή-αναφέρομαι στις ωδίνες του τοκετού- κ φυσικά είναι κ σε μάχιμα πόστα κ τις θεωρώ πολύ άξιες κ ικανές! Δηλαδή σου λέω ότι αυτές οι γυναίκες είναι παράδειγμα προς μίμηση, τις θαυμάζω που αντέχουν τέτοιες συνθήκες! Σου ξαναλέω είναι όλα θέμα χαρακτήρα κ ανατροφής από τους γονείς... Όσο για τον μισθό ειναι 890ε Στην αρχή κ μετά 960ε-με το επίδομα ετοιμότητας-κ 185ε αν είσαι σε παραμεθόριες περιοχές ή κάτι εξτρα επιδόματα λόγω ειδικότητας όπως είναι με τα αντιαρματικά... Είναι πολύ ωραίο αυτό που είπε ο GENERAL, εμένα αυτό που θα με κάνει να αισθάνομαι ωραία είναι Να βρίσκομαι με τον άντρα μου οπότε Ο τελικός μου σκοπός είναι αυτός, να μπω στον στρατό κυρίως για να ακολουθήσω τον άντρα μου! Μια γυναίκα συνήθως πάει στρατό γι΄αυτόν ακριβώς τον λόγο... Και εγώ δεν ακούω κανέναν, όλοι αντέδρασαν όταν τους είπα ότι αποφάσισα να πάω για επ. Οπ αλλά αν δω ότι πιέζομαι θα προσπαθήσω να το ξεπεράσω! Άλλωστε δεν έχω μάθει ποτέ να το βάζω κάτω και να παραδίδω τα όπλα τόσο εύκολα... Και κάτι τελευταίο: Να μην νιώθετε μειονεκτικά επειδή είστε επ. Οπ κ όχι από κάποια σχολή διότι η μόνη διαφορά σας είναι μόνο ιεραρχικά κ όχι μισθολογικά... Κ όσο πιο ανώτερο βαθμό έχεις κ περισσότερες ευθύνες κ κυρίως μεταθέσεις... Οπότε είστε πάρα πολύ καλά κ να είστε Κ περήφανοι για τη δουλειά σας! Αυτά, ελπίζω να σε βοήθησα... Καλή επιτυχία σε ό, τι κάνεις
Dum spiro spero
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

ΠΕΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΤΟ 1000 ΟΙ ΕΠΟΠ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ. ΤΑ Γ... Α ΠΟΥ ΤΡΩΝΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΕΙΣ ΜΠΕΣ ΕΣΥ Η ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΣΟΥ Η ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ. ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΑ.ΕικόναΕικόνα
Σπυρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 2:16 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Σπυρος »

Σκοπέτα θα κάνουμε ρε παιδιά ... Εικόνα ΑΜΑΝ οχι πάλι σκοπέτα
subz
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 09, 2008 2:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από subz »

Καλησπερα παιδια. Ηθελα να ρωτησω εσας τυς εποπ που μαλλον ξερετε... εκτος απο ωραριο οταν δουλευεισ(περα τις υπηρεσιεσ)υπαρχουν βαρδιες για μερικες ειδικοτητες ατι για ωραριο; Αν ναι ειναι καλυτερα βαρδιες η ωραριο;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες