Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΝΕ... ΤΟΥΣ ΕΠΕΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΝΙΜΗ, ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ, ΤΙΣ ΑΔΕΙΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ... Ή ΜΗΠΩΣ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΧΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΗΣΑΝ ΤΟΣΟ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ... Ή ΔΕΝ ΞΕΡΑΝΕ ΠΟΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ... ΤΙ ΝΟΜΙΖΑΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ; ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ... ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ; ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΠΟΪ Ή ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΑΣ; ΕΞΑΛΛΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗΣ... ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ, ΑΣ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ... ΚΑΙ ΑΣ ΨΑΞΕΙ ΕΞΩ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ... ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΔΕΙΑΖΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ Λ Ο Υ Φ Α Δ Ο Ρ Ο Υ Σ...

Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

δυστυχωσ εχεισ διλιο lolypop αλλα οι περισσοτεροι που βαζουν δεν πηγανε φανταροι και δεν ξερουν τι τουσ περιμενει. οσο για τισ συνθηκεσ εχεισ απολυτο δικιο. καραβανα μια ζωη
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

κ για τις γυναικες ο ιδιες συνθηκες ισχυουν;

psyhunterson
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μάιος 16, 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από psyhunterson »

Παιδιά ΕΠΟΠ από ΕΠΟΠ έχει τεράστια διαφορά!

Μπορείς να είσαι αεροπορία σε μία ειδικότητα που να είναι απείρως καλύτερα από δουλειές του ιδιωτικού τομέα έξω.

Μπορείς να είσαι στη Γεωγραφική Υπηρεσία Αθήνας (στρατός ξηράς) και να είσαι για πάντα αμετάθετος δημόσιος υπάλληλος (με στολή) και πενθήμερο σε ώρες γραφείου.

Μπορείς να είσαι ΕΠΟΠ σε μια μάχιμη μονάδα κάπου στον Έβρο με έναν κομπλεξικό διοικητή και να τρέχεις και να μη φτάνεις...

Στην αεροπορία γενικά είναι άλλος στρατός. Οι ανώτεροι, σου φέρονται

(στην πλειοψηφία τους) πολύ σωστά και με σεβασμό. Οι συνθήκες εργασίας

είναι γενικά αρκετά καλές ακόμα και σε μια μονάδα με δύσκολο πτητικό

έργο που σημαίνει τρέξιμο και υπευθυνότητα από τις ειδικότητες εδάφους.

Αυτή τη στιγμή, (κατά τη γνώμη μου), οι καλύτερες δουλειές στο Ελλάντα, είναι πρώτα

-Δημόσιος Υπάλληλος σε κάποια δημόσια υπηρεσία ή οπουδήποτε τέλοσπάντων (ακόμα και καθαριότητα).

-Πυροσβεστική

-Αστυνομία

-Λιμενικό

-Πολεμική Αεροπορία

-Στρατός ξηράς

-Ναυτικό

-Ιδιωτικός υπάλληλος των 600 ευρώ

Επαναλαμβάνω, η παραπάνω ιεραρχία είναι μόνο η δική μου προσωπική γνώμη. Καθένας μπορεί να χει διαφορετικές προτεραιότητες και εντυπώσεις από τη δουλειά του..

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ κάποιος είναι καλύτερο να τελειώσει τις σπουδές του. Να

εξελιχθεί πνευματικά όπως νομίζει, να κάνει τη θητεία του για να έχει και 5

εμπειρίες παραπάνω, να προσπαθήσει να εργασθεί (αν θέλει) σε αυτό που

σπούδασε και εάν δεν βρει κάτι καλό, θα έχει όλα τα φόντα-προσόντα να

διεκδικήσει μια θέση ΕΠΟΠ όπου δεν θα του βγαίνει το λάδι και θα του

φέρονται με τον σεβασμό που του αξίζει. αυτά..
TASSOS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μάιος 09, 2008 10:39 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από TASSOS »

LOLYPOP olo mou to soi einai stratiotikoi aeroporoi nautikoi astunomikoi diladi xerw akrivos ti ginetai... katalavaineis pisteuw... me liga logia exei perasei auth h nootropia sto dna mou...
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

γεια σας. είμαι 19 χρονών, κοπέλα και 2ο έτος στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου, τμήμα Γεωγραφίας και σκέφτομαι να κάνω τα χαρτιά μου για εποπ είτε αεροπορίας είτε στρατού. στην περίπτωση που θα μπω σκέφτομαι να συνεχίσω τη σχολή που σπουδάζω, τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Γίνεται να συνεχίσεις τη σχολή;

288 ΜΑRINE

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 288 ΜΑRINE »

ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ. ΠΑΡΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ. ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΕΠΟΠ ΞΕΧΑΣΕ ΤΗ ΣΧΟΛΗ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΡΑΒΑΝΟΥ
πολυ

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από πολυ »

παιδεια εγω μπηκα με την τελευταια σειρα εποπ περναω πολυ καλα μην ακουτε κανεναν μονοι σας θα το δειτε ο καθενας λεει την γνωμη του
akisathina
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Απρ 10, 2008 4:15 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από akisathina »

σε ποιο σωμα μπικεσ
παλαιστης

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από παλαιστης »

ειμαι 17,5 ετων μου αρεσει ο στρατος και σκεφτομαι να δηλωσω ΕΠΟΠ ---> μπορειτε να μου πειτε τα θετικα του και τα αρνητικα που εχει; ξερω οτι στην αρχη πρεπει να παω σε καπιο απομακρισμενο νησι για να παρω μορια και να εχω μετα απο 3χρονια το δικαιομα να επιστρεψω Αθηνα; ... ειμαι ασχετος σε αυτον το χορο και καθε συμβουλη σας 8α ειναι χρησιμη! ευχαριστω!
Anonymous

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε Λινάκι(και οι υπόλοιποι)μην ασχολείστε μ αυτό το θεσμό. χειρότερα δεν γίνεται. την πιστη θα σας βγαζουν καθε μερα... Εξάλλου ρε LIN@ εσύ που εδωσες για Σμυ και για υπολοιπες στρατιωτικες σχολεσ τι το θεσ το εποπ; πηγαινε οπου αλλου περασεις απ τισ πανελληνιες. αυτο ισχύει και για τους υπολοιπουσ. μια συμβουλη δινω δεν ειναι απαραιτητα να με ακουσετε απλα εχω ζησει πολλα εκει μεσα... καλη τυχη σε ολους σας!

LIN@

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από LIN@ »

AgnosTOs έγραψε: Ρε Λινάκι(και οι υπόλοιποι)μην ασχολείστε μ αυτό το θεσμό. χειρότερα δεν γίνεται. την πιστη θα σας βγαζουν καθε μερα... Εξάλλου ρε LIN@ εσύ που εδωσες για Σμυ και για υπολοιπες στρατιωτικες σχολεσ τι το θεσ το εποπ; πηγαινε οπου αλλου περασεις απ τισ πανελληνιες. αυτο ισχύει και για τους υπολοιπουσ. μια συμβουλη δινω δεν ειναι απαραιτητα να με ακουσετε απλα εχω ζησει πολλα εκει μεσα... καλη τυχη σε ολους σας!

Μα γιατί τόση επιμονή με τον στρατό; Τόσο χάλια είναι; !! Εξάλλου εμένα
(αφού αναφέρθηκες σε μένα προσωπικά)ο στρατός μ'αρέσει!!! Είναι το μόνο επάγγελμα που αγαπώ γι αυτό και στο μηχανογραφικό δήλωσα μόνο στρατιωτικές σχολές και αν δεν περάσω, να περάσω έστω επ. οπ!! Και σύμφωνα με μια κινέζικη παροιμία που λέει:

"αν πάρεις μια μπλούζα, την χαίρεσαι 1εβδομάδα. Αν πάρεις ένα αυτοκίνητο, το χαίρεσαι 1 μήνα. Αν πάρεις ένα σπίτι, το χαίρεσαι 1χρόνο. Και αν κάνεις το επάγγελμα που θες το χαίρεσαι 1 ζωή... Εικόνα

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kallitexnis »

Λίνα αν σ'αρέσει πραγματικά ο στρατός τότε μπράβο σου. Κυνήγησέ το. Εγώ την ΣΣΕ την κυνηγάω 4 χρόνια. Ο επιμένων νικά... Μην πάς στα κινέζικα ρητά... Θυμήσου τα ρητά των ελληνικών ενόπλων δυνάμεων...

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kallitexnis »

Στέλιο Δνέας ΕΠ. ΟΠ. Όπλο; Όσον αφορά τον θεσμό των ΕΘ. ΟΠ. θα είναι υποβαθμισμένος και απ'ότι άκουσα θα παραμένεις στον βαθμό τον οποίο θα ξεκινάς... Όπως οι Ο. Β. Α.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης