Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Cureboy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 13, 2010 5:31 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Cureboy »

Αυτο εννοειτε τι διαταζει ο διοικητης αλλα εχω ακουσει πως καπου υπαρχει κατι σαν διαταγη, διευκρινησει η αρχαιοτητα ακομα και στις υπηρεσιες, αν ξερει καποιος, αν εχει παρει το ματι του ΤΠτ γενικως, γιατι υπαρχουν και οι μαγγες στο στρατο που παντα στην υπηρεσια τους θελουν να μην κανουν ΤΠτ, αραχτοι. να βρουμε αυτη την διαταγη-κανονισμο η οπου υπαγεται να ξερουμε τι μας γινεται.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Υπάρχει διαταγή για πόσες υπηρεσίες κάνεις τον μήνα. Οχι για ποιες θα είναι αυτές.

ΕΠΟΠ Στρτής 15 υπηρεσίες τον μήνα.
ΕΠΟΠ Δνέας 8-9 υπηρεσίες τον μήνα.
ΕΠΟΠ Λχίας 6 υπηρεσίες τον μήνα.
Μόνιμος ΕΠΟΠ Λχίας 6 υπηρεσίες τον μήνα.

αυτά τα είχε γράψει κάποτε ένα παιδί. Στην μονάδα του έτσι ήτανε
akritas
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2009 3:44 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από akritas »

Αν Ανοίξεις Τον 20-1 θα δεις πως το Είδος Της Υπηρεσίας Μεταξύ Ομοιοβάθμων επιλέγεται Από την Σειρά Αρχαιότητας Και Την Εκάστοτε Διοίκησή Της Μονάδας/ υπομοναδας κτλ.

20-1 και 20-2 Φίλε Μου. Ζήτησε Τους απο το 3 Γραφείο Στην Μονάδα Σου, ειναι Υποχρεωμένοι Να σου τους Δώσουν Και Μπορείς Και εσυ ο ιδιος να τους Κατεβάσεις Απο το Ίντερνετ.

Kostas13
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Σεπ 16, 2009 6:34 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Kostas13 »

Οτι και να λεμε εχει να κανει με τις αναγκες της μοναδας και με το αν εχει ελλειψη προσωπικου.
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lxias »

ΓΜΑΚ έγραψε: Υπάρχει διαταγή για πόσες υπηρεσίες κάνεις τον μήνα. Οχι για ποιες θα είναι αυτές. ΕΠΟΠ Στρτής 15 υπηρεσίες τον μήνα. ΕΠΟΠ Δνέας 8-9 υπηρεσίες τον μήνα. ΕΠΟΠ Λχίας 6 υπηρεσίες τον μήνα. Μόνιμος ΕΠΟΠ Λχίας 6 υπηρεσίες τον μήνα. Αυτά τα είχε γράψει κάποτε ένα παιδί. Στην μονάδα του έτσι ήτανε
Eγώ τα είχα γράψει αλλά δεν ισχύουν τώρα είστε τυχεροί.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Lxias »

Cureboy έγραψε: Γεια σας παιδια, ειμαι καινουριος στο φορουμ, ηθελα καποιος να μου διευκρινησει τις υπηρεσιες κατα αρχαιοτητα, δηλ ποια ειναι η πιο αρχαια υπηρεσια του ε. ς, πχ στη μοναδα μας σαν πρωτη υπηρεσια ειναι τα οργανα η δεκανεις αλλαγης, μετα οδ. Επ. Αμ, σκοποι. Καποιος αν εχει καποιο εγγραφο επισημο που να οριζει τις υπηρεσιεσευχαριστω πολυ!
Ναι υπάρχει εδώ και 4 μήνες μια διαταγή απο το ΓΕΣ που λέει ολοι οι ΕΠΟΠ ανεξαρτήτως βαθμού εως 7 υπηρεσίες τον μήνα.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Legion »

Μεχρι να αλλαξει και αυτο...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
ΓΙΑΝΝΗ_Σ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 9:33 pm
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗ_Σ »

Σορρυ φιλε... Αλλα στην μοναδα ειχε αναρτηθει διαταγη που ανεφερε οτι κανενα στελεχως των ενοπλων δυναμεων δεν μπορει να ξεπερναει τις 8 υπηρεσιες τον μηνα... Τελος του προηγουμενου χρονου ειχε βγει η διαταγη...
αντωνης

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από αντωνης »

ΟΑΑΕΕ02 ισχυει οτι τωρα με την 9μηνη θητεια οι εποπ κανουν περισσοτερες υπηρεσιες; Η θεση που εχει
καποιος εποπ στην μοναδα ειναι σχετικη με την ειδικοτητα του η οπου εχουν αναγκη τον βαζουν;
antonis1070
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Τρί Μαρ 23, 2010 2:36 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από antonis1070 »

Καλησπερα σε ολους! Περιμενουμε ολοι με αγωνια τα αποτελεσματα ε;

καλη επιτυχια σε ολους μας! Εμαθα πως σταλθηκε εντολη στις μοναδες για μιωση υπηρεσειων! Ισχυει; Ας απαντησει οποιος γνωριζει! Και κυριως ατομα που ειναι ηδη μεσα στην αεροπορια! Ευχαριστω!

ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

Στην αεροπορια γι'αυτο υπαρχουν ειδικοτητες, για να κανεις τη δουλεια Σε αυτο που εχεις εκπαιδευτει

Delta Force
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Σάβ Απρ 17, 2010 12:56 am
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Delta Force »

Μπορεί κάποιος εφόσον υπηρετεί να δηλώσει ΕΠ. ΟΠ.

aligato
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Οκτ 09, 2009 2:19 am
Επικοινωνία:

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από aligato »

Διαταγες ηια υπηρεσιες και ΟΦ η ρεπο που ειναι με προεδρικο διαταγμα, αρκει να ενωθητε και να κανετε μηνυσεις ετσι ξεκινησανε στο ΑΑ ροδου με μα... Κα Δκτη. Α και να μην ξεχασω το προεδρικο με Διαταγμα που οριζεται με ΦΕΚ ειναι ανωτερω απο καθε ΔΚτη και ΓΕΕΘΑ

http://rapidshare.com/files/290428702/diatages.rar

Σακης

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Σακης »

Παιδιά εχω να σας πω οτι ισως οταν μπαινανε οι ΕΠΟΠ να ηταν καλα για αυτους. Ειμαι φανταρος στη Λημνο (δε θελω να πω Μονάδα). Ο τώρα ταξιαρχος κ. Σαμπανης εχει δωσει διαταγη οι ΕΠΟΠ να κανουν το μεγιστο των υπηρεσιων (7 το μήνα) βρεξει -χιονισει. Το καλυτερο (για εμας τους φανταρους) ειναι οτι απο εκει που κανανε οι ΕΠΟΠ και οργανα - θαλαμοφυλακες - περίπολα πλέον κανουν μονο περίπολα και τις αοπλες υπηρεσιες τις κανουμε εμεις. Μετα μου λενε οι χαζοι οτι ειναι δεκανεις και Λοχίες. Ασε που νομιζουν οτι τους θεωρουν και Υπαξιωματικούς! ΜΠΟΥΡΔΕΣ! Εγω πάντως που ειμαι εφεδρος και υποτίθεται νεοτερος και κατωτερος απο τον ΕΠ. ΟΠ Στρ-Δνεα-Λχια μια χαρα του κανω εφοδο σαν Λχιας υπηρεσιας (οργανο) και ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΑΚΟ! Κωλοφαρα ψαχναν στο στρατο και τη βρηκαν! Τους ΕΠΟΠ! Μη μπειτε θα το μετανιωσετε!
Inter

Υπηρεσίες και αρμοδιότητες ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Inter »

Καλησπερα.
Διαβαζοντας για τις υπηρεσιες των εποπ διεκρινα καποια πραγματα και θελω να μου πειτε την γνωμη σας.
Λεει σε ενα σημειο οτι οι υπηρεσιες των εποπ θα οριζονται και αναλογα την οικογενειακη τους κατασταση.
Επισης λεει οτι οι υπηρεσιες θα οριζονται απο τους Δκτες των μοναδων αλλα μετα απο εγκριση του προισταμενοι σχηματισμου.

Και τα ερωτηματα μου τωρα.
Εχετε δει πουθενα σε καμια μοναδα καποιον σχηματισμο να εχει ασχοληθει με τις υπηρεσιες των εποπ;
Εχει παρει κανενας Δκτης ποτε εγκριση απο τον προισταμενο σχηματισμο;

Κατα την γνωμη σας θα επρεπε οι εποπ με αυξημενες οικογενειακες υποχρεωσεις να εχουν ελαφρινση στις υπηρεσιες τους;
Εχετε κανενα παραδειγμα εποπ που ευνοηθηκε λογω τις οικογενειακης του καταστασης;
Ποσο ηθικο ειναι πολυτεκνος εποπ να εκτελει διπλασιες υπηρεσιες απο ομοιοβαθμους του ΕΜΘ και μονιμους;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες