Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Politis1994 »

theodoros έγραψε: στις ιατρικες εξετασεις εκτος από τις γνωματεύσεις πανω στο καρτι που πρεπει να γραψουν οι γιατροι θα πρεπει να΄ζητησουμε και ξεχωριστο χαρτι;
λογικα οχι! Απλα θα πρέπει να συμπληρώσουν και το πόρισμα ταχα που λεει αε πουμε να γράψει ικανός αν δεν εχεις κατι. Επισης αν δηλώσεις σε παραπανω απο 1 σώμα καλο θα ηταν εις διπλουν στην φορμα υγειονομικης εξετασης.
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

Politis1994 έγραψε:
theodoros έγραψε: στις ιατρικες εξετασεις εκτος από τις γνωματεύσεις πανω στο καρτι που πρεπει να γραψουν οι γιατροι θα πρεπει να΄ζητησουμε και ξεχωριστο χαρτι;
λογικα οχι! Απλα θα πρέπει να συμπληρώσουν και το πόρισμα ταχα που λεει αε πουμε να γράψει ικανός αν δεν εχεις κατι. Επισης αν δηλώσεις σε παραπανω απο 1 σώμα καλο θα ηταν εις διπλουν στην φορμα υγειονομικης εξετασης.


εχεις ξεκινησει να πηγαίνεις στους γιατρους;

Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Politis1994 »

OΧι διοτι δεν εχω κανει αιτήσεις ακομα κολλαω σε ενα πραγμα προσωπικο για ν α αρχίσω. Μολις δηλωσω θα αρχισω αιτήσεις μετα θα κλεισω ραντεβού σε νοσοκομεία σε συνδιασμο με ιδιωτες...
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

στην ακτινογραφια και στις αιματολογικες σφραγιδα βαζει ο παθολόγος ή ακτινολόγος και μικροβιολόγος;
Politis1994
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1808
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 5:24 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Politis1994 »

Λογικα σε κάθε γιατρό βάζει ο ανάλογος ο εκάστοτε που πας!
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

Politis1994 έγραψε:Λογικα σε κάθε γιατρό βάζει ο ανάλογος ο εκάστοτε που πας!


για ακτινογραφια και , αιματολογικες θελει μια και καλη από παθολογο ή τον μικροβιολογο/ακτινολογο ;

XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από XristosMP »

theodoros έγραψε:
Politis1994 έγραψε:Λογικα σε κάθε γιατρό βάζει ο ανάλογος ο εκάστοτε που πας!


για ακτινογραφια και, αιματολογικες θελει μια και καλη από παθολογο ή τον μικροβιολογο/ακτινολογο ;

O Ακτινολογος για την ακτινογραφια

Ο Παθολογος που σου εγραψε τις εξετασεις, τις εξετασεις αιματος

Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

XristosMP έγραψε:O Ακτινολογος για την ακτινογραφιαΟ Παθολογος που σου εγραψε τις εξετασεις, τις εξετασεις αιματος


θα πρεπει να ζητήσουμε και γραπτη γνωματευση σε ξεχωριστο χαρτι ή θα το γραψουν στο χαρτι πανω;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Απρ 07, 2021 3:54 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από XristosMP »

theodoros έγραψε:θα πρεπει να ζητήσουμε και γραπτη γνωματευση σε ξεχωριστο χαρτι ή θα το γραψουν στο χαρτι πανω;
Καλο θα ηταν να ζητησεις αν γινεται.

Αν και λογικα θα σου δωσουν απο μονοι τους καποιοι γιατροι.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Απρ 07, 2021 3:54 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
md_dm
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 23, 2021 10:20 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από md_dm »

theodoros έγραψε:θα πρεπει να ζητήσουμε και γραπτη γνωματευση σε ξεχωριστο χαρτι ή θα το γραψουν στο χαρτι πανω;
Ακτινολογος στην ακτινογραφια. Μικροβιολογος στις αιματολογικες. Ο παθολογος μου εγραψε και την ακτινογραφια θωρακος, δε σημαινει οτι αυτος θα μου βαλει και την υπογραφη-σφραγιδα. Ο εκαστοτε γιατρος στην ειδικοτητα του. Τουλαχιστον ετσι τα εκανα εγω!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Απρ 07, 2021 3:53 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

Σε έναν φιλο μου που πηγε να ρωτησει στον παθολογο του ειπε ότι θα πρεπει να βαλει αυτος υπογραφη στις αιματολογικεςυπαρχει περιπτωση να κοψουν επειδή εχει σφραγιδα από αλλον γιατρο;

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τετ Απρ 07, 2021 3:53 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από XristosMP »

Παρε τηλ και ρωτα για σιγουρια.Δεν νομιζω να αντιμετωπισεις καποιο προβλημα αν τις υπογραψει ο παθολογος σου αλλα μην σε παρω και στο λαιμο μου.

Μιλαμε παντα για τις εξετασεις αιματος και οχι την ακτινογραφια.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος XristosMP την Τετ Απρ 07, 2021 1:08 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

XristosMP έγραψε:Παρε τηλ και ρωτα για σιγουρια.Δεν νομιζω να αντιμετωπισεις καποιο προβλημα αν τις υπογραψει ο παθολογος σου αλλα μην σε παρω και στο λαιμο μου.

Μιλαμε παντα για τις εξετασεις αιματος και οχι την ακτινογραφια.



και για τις 2 αναφέρομαι

μην το βρουν σαν δικαιολογια για να κοψουν λεω εγω

md_dm
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 23, 2021 10:20 pm
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από md_dm »

theodoros έγραψε:
XristosMP έγραψε:Παρε τηλ και ρωτα για σιγουρια.Δεν νομιζω να αντιμετωπισεις καποιο προβλημα αν τις υπογραψει ο παθολογος σου αλλα μην σε παρω και στο λαιμο μου.

Μιλαμε παντα για τις εξετασεις αιματος και οχι την ακτινογραφια.



και για τις 2 αναφέρομαι

μην το βρουν σαν δικαιολογια για να κοψουν λεω εγω

Αμα θελουν να κοψουν, σαν δικαιολογια θα βρουν και το μαλλι που σου πεταει! Οσον αφορα την περιπτωση με τον φιλο σου μου ακουγεται λιγο κουλο. Δηλαδη αμα εγω δε παω να τις γραψω σε παθολογο, και παω κατευθειαν στον μικροβιολογο γιατι εχω την οικονομικη ανεση να "σκασω" οσα μου πει για να μου τις κανει, τι θα μου πει; Τραβα σε παθολογο κουκλα μου να στο υπογραψει; Δε νομιζω! Παρ 'ολα αυτα, οπως ειπε και ο προλαλησας, παρε ενα τηλ (αν καταφερεις να βρεις γραμμη).
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Υγειονομικές εξετάσεις για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από theodoros »

md_dm έγραψε:Αμα θελουν να κοψουν, σαν δικαιολογια θα βρουν και το μαλλι που σου πεταει! Οσον αφορα την περιπτωση με τον φιλο σου μου ακουγεται λιγο κουλο. Δηλαδη αμα εγω δε παω να τις γραψω σε παθολογο, και παω κατευθειαν στον μικροβιολογο γιατι εχω την οικονομικη ανεση να "σκασω" οσα μου πει για να μου τις κανει, τι θα μου πει; Τραβα σε παθολογο κουκλα μου να στο υπογραψει; Δε νομιζω! Παρ 'ολα αυτα, οπως ειπε και ο προλαλησας, παρε ενα τηλ (αν καταφερεις να βρεις γραμμη).


πολύ σωστο αυτό που λες, αμα θελουν να σε κοψουν θα βρουν χιλιαδυο πραγματα

δεν αναφερει καποια διευκρινηση μεσα όμως

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Πέμ Απρ 08, 2021 6:33 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες