ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια για ειδικοτητες δεν ειμαι πολυ σιγουρος! μας τις ειπαν 1 φορα αλλα δε θυμαμαι! εγω ειμαι ΤΑΓ τεχνικος αποθηκαριος γραφεας! οι μεταθεσεις ερχονται σε διαφορα μερη!

Απο μας αρκετοι εφυγαν εβρο (καβυλη λαγο δυδιμοτειχο κτλ) καποιοι σαμο καποιοι ροδο και καποοι κυπρο! η ορκομωσια ειναι σε 2 βδομαδες και μετα εχετε 6 βδομαδες βασικη εκπαιδευση! μετα απο αυτες καποοι θα φυγουν για ειδικοτητα αλλου(πχ μαγειρες στο γυθειο) και καποιοι θα ναι παραμενοντες για ειδικοτητα εκει!

Να ξερετε οτι μετα την αδεια ορκομωσιας θα εχετε αλλο ενα σαβκυρ αγραφτο να πατε σπιτια σας! και να θυμαστε οτι η πραγματικη λουφα ερχετε στις μοναδες! δεν ξερετε ακομα ποσο σπαστικο ειναι αλλα σας λεω πως στις μοναδες δεν εχει ΒΡΑΔΥΝΗ ΑΝΑΦΟΡΑ! σε μια βδομαδα θα χετε παρει ιδεα για τα καλα γιατι το αναφερω! αντε καλη θητεια και σας περιμενουμε στις μοναδες(3 ατομα ειμαστε τεχνικαριοι εκει που ειμαι εγω)!

Και μη μασατε μια! οσο κι αν σας πρηζουν εσεις στ αρχιδια σας!
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Να δωσω και περιληψη

Ξυπνημα 6μιση με φωνες (ΟΛΟΙ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ) - αναφορα - πατε για φαι με βημα - τρωτε - φευγετε παντα με βημα - αναφορα ταγματος(2λοχοι δηλαδη) - εκπαιδευση - μαθαινετε προσοχες ημιαναπαυσεις χαιρετουρες και προς θεου μαγκες ΦΩΝΑΞΤΕ να ξεμπερδευετε - δειαλλειμα στις 11 για δεκατιανο - συνεχεια εκπαιδευσης μεχρι 1 - 1μιση φαι με βημα - επιστροφη με βημα - υπνος μεχρι 4 - ξυπνημα με τις φωνες πιο πανω - απογευματρινη εκπαιδευση μεχρι 7 περιπου - μετα ελευθεροι - θα πατε για καμια ταινια, θα τρομπαρετε - κομματια θα την πεσετε για υπνο και εκει θα σας την σπασουν με βραδυνη αναφορα - και μετα ο πολυποθητος υπνος!

Σαββατο εχει εκπαιδευση μονο το πρωι και κυριακη δεν εχει καθολου! Σουκου ξυπνημα 7μιση! αναφορες και τα σκατογκαρισματα των λοχιων εχετε επι 24ωρου βασεως και τις αργιες!
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΤΑΓ έγραψε: Να δωσω και περιληψη

Ξυπνημα 6μιση με φωνες (ΟΛΟΙ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ) - αναφορα - πατε για φαι με βημα - τρωτε - φευγετε παντα με βημα - αναφορα ταγματος(2λοχοι δηλαδη) - εκπαιδευση - μαθαινετε προσοχες ημιαναπαυσεις χαιρετουρες και προς θεου μαγκες ΦΩΝΑΞΤΕ να ξεμπερδευετε - δειαλλειμα στις 11 για δεκατιανο - συνεχεια εκπαιδευσης μεχρι 1 - 1μιση φαι με βημα - επιστροφη με βημα - υπνος μεχρι 4 - ξυπνημα με τις φωνες πιο πανω - απογευματρινη εκπαιδευση μεχρι 7 περιπου - μετα ελευθεροι - θα πατε για καμια ταινια, θα τρομπαρετε - κομματια θα την πεσετε για υπνο και εκει θα σας την σπασουν με βραδυνη αναφορα - και μετα ο πολυποθητος υπνος!

Σαββατο εχει εκπαιδευση μονο το πρωι και κυριακη δεν εχει καθολου! Σουκου ξυπνημα 7μιση! αναφορες και τα σκατογκαρισματα των λοχιων εχετε επι 24ωρου βασεως και τις αργιες!
Κοίτα... Παντού λίγο πολύ έτσι είναι. Πολλοί αξιωματικοί και υπαξ/κοί είναι στενόμυαλοι δυστυχώς. Όμως είναι και αυτό μέρος της στρατιωτικής ζωής.
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Εικόνα Πολυ λουφα στο κετχ πατρων για οσους ερθουν ειμαι ειδη 1 μηνα μεσα 305 με πολυ καλο λοχαγο απο τους καλυτερουσαρκει να ειστε προβλεπομενοι {γιαλισμενοι ξυρισμενοι κομβιομενοι} για να περασετε καλα... Κ ρωτηστε για την οσκ ειναι ενα γραφειο διπλα αποτα καυσιμα οσοι μπορπουν εκει θα λουφαρουν απο 7.30-14.30 να περασετε καλα
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Κ μην σας ψαρωνουν
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα παιδια και εμενα μου ηρθε χαρτι για πατρα αν και θελω να παω εμαθα καποια πραγματα που με ξενερωσαν λιγο... Και παρακαλω απαντηστε αν γνωριζεται κατι σχετικα.
1)ισχυει οτι οταν πας εκει σε κανουν δοκιμο ακομα και αν δεν το θελεις;
2)ακομα και αν σε κανουν δοκιμο μπορει να σε διωξουν απο το τεχνικο και να πας τεθωρακισμενα πχ
3)και αν ισχυουν τα 2 παραπανω ποσο βυσματιας πρεπει να εισαι για να τα αποφυγεις;
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας παιδια και εμενα μου ηρθε το χαρτι για τεχνικο πατρας εχω 2 ερωτησεις.

1) Μετα απο δυο βδομαδες που ειναι η ορκομοσια εχει και 6 βδομαδες εκπαιδευση ειτε εισαι δοκιμος ειτε οχι;

2)ξερει κανεις αν μετα μπορω να παω ΚΡΗΤΗ; ;

Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Μου ήρθε το χαρτί 2/2 για Πάτρα οεο! Καμιά φρέσκια πληροφορία;
anapofasistos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 01, 2008 12:18 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από anapofasistos »

παιδια ολα καλα θα πανε το κεντρο ειναι πολυ καλο! Οι εξοδοι ειναι καλοι και εχει λιγη εκπαιδευση σε σχεση με αλλα κεντρα! Καλη θητεια να εχετε! Οσογια υεα δεν θα το προτεινα!

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Nassos »

Από Πατρινούς είχα μάθει ότι τα "βύσματα" έχουν συχνότερες εξόδους. Προσοχή λοιπόν.
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Λογικά τα βύσματα είναι οι πατρινοί... ! Ποιον άλλον συμφέρει περισσότερο να βρίσκεται σε αυτό το στρατόπεδο από τους πατρινούς; Δίπλα στο σπίτι τους θα ναι! Τεσπα, θα φανούν λογικά ποιοι είναι και ποιοι όχι αν είναι έτσι όπως τα λες. Τι συγκεκριμένο να προσέξουμε όμως;
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια ειμαι 21 χρονων... Εκοψα την αναβολη να παω φανταρος. Ειμουν ΤΕΙ ηλεκτρολογιας. Μου ηρθε το χαρτι για πατρα... Τεχνικο... Χωρις να βαλω μεσον και χωρις να εχω τελειωσει το τει... Παιζει να με διωξουν; Ποσες μερες εχουμε αδεια μετα την αρκομοσια; απαντηστε μου συντομα γιατι 2 του μηνα μπαινω μεσα... Ευχαριστω πολυ.
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Λαθος οχι 2 του μηνα λλλα 9!
Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Ορκιστήκαμε χτες, πήραμε 3 μέρες άδεια...
2 ος λόχος 4η διμοιρία απλά η καλύτερηΕικόνα

Anonymous

ΚΕΤΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Τεχνικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημέρα. Και εγώ παρουσιάζομαι τώρα Μάιο εκεί. Δεν έβαλα ούτε βύσμα ούτε τίποτα. Απλά είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός αλλά χωρίς πτυχίο. Έχει καμιά σχετική κατεύθυνση (πχ με υπολογιστές ή με ηλεκτρονικά) και με πήρανε;
Τους άλλους που τους διώξανε που είπε ένας φίλος που τους πήγανε; Σε χειρότερη σχολή;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες