Που να υπηρετήσω;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Solidus

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από Solidus »

αυτή είναι η ερώτηση.

Αν έχεις βίσμα και για τα δύο που είναι καλύτερα να πάς;

Αεροπορία η ναυτικό;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από yandr »

Αν και δεν υπηρέτησα σε κανένα από τα δύο, νομίζω καλύτερα αεροπορία.

Ωστόσο δες τι υπάρχει κοντά σου και αποφάσισε ανάλογα.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από yandr »

Εάν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο σώμα ή ειδικότητα, δεν έχετε παρά να κάνετε post.

Εάν έχετε προσωπικές εμπειρίες να αναφέρετε, ακόμη καλύτερα...
MOVIELAND
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Αύγ 13, 2007 10:44 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από MOVIELAND »

ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ! ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥ ΠΕΖΙΚΟΥ!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από yandr »

Έχοντας υπηρετήσει στο υγεινομικό και μάλιστα ως ΔΕΑ, δεν έχω παρά να συμφωνήσω.

Ωστόσο έκανα μία μόνο θητεία και δεν γνωρίζω αν στα άλλα σώματα είναι εξίσου καλά ή και καλύτερα.
Anonymous

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από Anonymous »

vasika me ixan kopsi sta matia otan piga gia evelpidon opote logika tha m kopsun k apo pezonaftes p thelo.stratonomia benume i oxi; an ne me ti prosoda; efxaristo

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από Nassos »

Βασικά στη Στρατονομία θέλουν να είσαι από 1.80 και επάνω και να έχεις μικρή μυωπία (για να μη πω καθόλου) μιας και θα έχεις ειδικότητα ΟΔΑΥΤ (Οδηγός Αυτοκινήτου) Στρατονομίας.
mits

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από mits »

Ο Στρατος φιλε θελει τυχη... και βυσμα... εγω ειχα και τα δυο... το βυσμα με εστειλε υγειονομικο σε τρελη μοναδα(412 ΓΣΝ ξανθη) οπου εκει πηρα αποσπαση στο σωμα σε ακομα καλυτερες συνθηκες... περιττο να σου πω οτι 5 μηνες στην Ξανθη ηταν πενταημερη (ουτε μια σκοπια!!). Ημουν και τυχερος ομως γιατι δεν εκανα παρα μονο 2 βολες ως εκπαιδευση... τιποτα αλλο... ουτε σχολειο μαχητη ουτε αλλες τετοιες παπατζες... εγω λοιπον σου προτεινω υγειονομικο σε καλη μοναδα (αθηνα ξανθη κομοτηνη) η αεροπορια για αδειες με το τσουβαλι...
john

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από john »

yandr έγραψε: Εάν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο σώμα ή ειδικότητα, δεν έχετε παρά να κάνετε post.

Εάν έχετε προσωπικές εμπειρίες να αναφέρετε, ακόμη καλύτερα...
kapou stin dekaetia ton 90's mou ir8e kai mena to xarti!YGEIONOMIKO elege!ARTA!skeftika ki egw... TI ARTA TI TZAKARTA ( auto to eida grameno stin porta apo tin "kallliopi" mas sto kentro ekpaideusis! ) :) paw loipon ki egw stin ARTA... wraia poli!pernaw 55 meres omorfes!me liges skopies i 8alamofilikia kai sxedon kamia aggaria!kai ti agareies na eixe mwre... :) ftanei o kairos ton eidikotitonn!na to anxos... POU 8A PAME TWRAAA; ;oloi tilefona se gnwstous kai filous... TSP pernw mia eidkotita NOSOKOMOU ZWOKOMOU... ; ;TI EINAI AUTO; ;XEXEXE!isws na min uparxei twra auti h eidikotita !KTINIATRIKO... NOSOKOMEIO POU YPARXEI; !kai pou paw;THESSALONIKI!kai na eimai apo ekei... !!!aa to kalutero den sas eipa... AMETA8ETOS!!! :)))) 16 mines spiti mou!!!telika meta apo oti pou apoli8ika katalaba poso kako mou ekane auti i 8hteia!!EBALA 13 KILA!!giauto sas lew... MIN PATE YGEIONOMEIKO!!!

gyoR

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από gyoR »

Απορώ με τα ποσοστά της δημοσκόπησης .

Πολεμική Αεροπορία. σκοπιά και αγκαρία

Πολεμικό Ναυτικό βύσμα για να πας εντάξει και τη έγινε μετά τι κανείς ; Δεν είναι και τόσο χαλαρά αν έχεις και πάλι πολλή μεγάλο βύσμα ίσως να περάσεις καλά .

Έρευνας - Πληροφορικής απευθύνεται συνήθως σε συγκεκριμένους και λίγους αν έχεις τα κριτήρια ( και το βύσμα πάντα ) καλά είναι.

Ταχυδρομικό λίγες θέσεις.

Διαβιβάσεις δεν νομίζω ότι θα περάσεις καλά εκεί πολλές ασκήσεις.

Υγειονομικό χαλαρά και σταθερά .

Εφοδιασμού - Μεταφορών εξαρτάτε δεν θα το συγκατέλεγα και στα πιο χαλαρό εξαρτάτε η ειδικότητα.

Υλικού Πολέμου κατά τη γνώμη μου το πιο χαλαρό.

Πάντως πάνω από όλα παίζει ρόλο η ειδικότητα

Δεν σημαίνει ότι αν βάλεις βύσμα και πας αεροπορία ναυτικό κλπ θα περάσεις καλά.

gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από gioalex »

Nassos έγραψε:Βασικά στη Στρατονομία θέλουν να είσαι από 1.80 και επάνω και να έχεις μικρή μυωπία (για να μη πω καθόλου) μιας και θα έχεις ειδικότητα ΟΔΑΥΤ (Οδηγός Αυτοκινήτου) Στρατονομίας.
Αυτό δεν παίζει, ήμουν ΣΕΑΠ με παιδιά που ήταν για στρατονομία και κάτω από 1,80 ήταν (ο ένας αρκετά μάλιστα) αλλά και γυαλιά φορούσαν. Μιλάμε για ΔΕΑ στρατονομίας. Πάντως όλοι ήταν από ΤΕΦΑΑ.

gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από gioalex »

Πάντως εγώ Α' ΜΑΚ υπηρέτησα στην Ρόδο, είχαμε ασκήσεις, επανδρώσεις βραχονησίδων, επιφυλακές, αλλά πέρασα καλά. Με τον λοχαγό μου ήμουν κυριλέ, με έχωνε βέβαια, αλλά ότι του ζήταγα το είχα. Τελικά είναι θέμα τι θα τους δείξει ο καθένας για να έχει κ την ανάλογη αντιμετώπιση
(ΜΕΣΟΝ) ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΟ?

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από (ΜΕΣΟΝ) ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΟ? »

HELLO ΠΑΙΔΕΣ. ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΥΓΧΑΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FROUM. ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΟ ΤΟ ΕΞΗΣ...
ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ "ΜΕΣΟ" ΠΟΥ ΕΚΜΕΤΑΛΕΒΕΤΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΙΣΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΕΡΗ.
ΕΓΩ ΕΧΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΜΕΣΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΧΘΩ ΣΧΕΔΟΝ ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ.
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ: ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΧΘΩ ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ; Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΞΗΡΑΣ;
ΔΩΣΤΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΠΑΙΔΙΑ.
THANKS ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από yandr »

Μετέφερα εδώ το μήνυμά σου, καθώς υπάρχει ψηφοφορία και συζήτηση σχετικά με το θέμα που σε απασχολεί.
Anonymous

Που να υπηρετήσω;

Δημοσίευση από Anonymous »

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ 2 ΕΠΙΛΟΓΕΣ. ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΣΤΡΑΤΟΥ Η ΚΕΝΤΡΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΥΛΙΚΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες