625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GG7

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από GG7 »

Ο Νίκος προφανώς εννοεί το στρατόπεδο που είναι στο Βελισάριο, και είναι το μοναδικό που βρίσκεται εντός πόλης.
Τώρα για να βοηθήσω λίγο το 625 βρίσκεται στο Πέραμα, το οποίο είναι χωριό λίγο έξω από τα Γιάννενα και είναι γνωστό κυρίως για το σπήλαιό του (είναι κατά κάποιον τρόπο τουριστικό μέρος οπότε όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να βρουν και κατάλυμα εκεί αν πάνε καμιά μέρα νωρίτερα).
Σαν απόσταση είναι περίπου κανά τεταρτάκι από το κέντρο των Ιωαννίνων και βρίσκεται στον παλιό δρόμο που πήγαινε προς Θεσσαλονίκη (τώρα πας από Εγνατία). Οπότε αν δεν έχετε αυτοκίνητο είτε με ταξί, είτε με το αστικό Νο 16 που παίρνεις από το κέντρο των Ιωαννίνων, φτάνεις στο Πέραμα.
Βρείτε το δρόμο που οδηγεί στην είσοδο του σπηλαίου, και αφού προσπεράσετε την είσοδο συνεχίστε ευθεία κινούμενοι παράλληλα προς το σπήλαιο και θα βρείτε το στρατόπεδο. Δεν είναι δύσκολο. Ελπίζω να βοήθησα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από Nassos »

mitsakos625 έγραψε:Παιδες μπαινω 16-11-2010 625 ΤΠ /ΕΟΔ αλλα τι σημαινει το ΕΟΔ ειναι καλο;

και κατι αλλο απο γιαννενα μπορω να παρω μεταθεση βολο;



ΕΟΔ = Εκτός Οργανικής Δύναμης, με άλλα λόγια πάς ως νεοσύλλεκτος εκεί και όχι ως μετάθεση.
guest

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από guest »

Καλησπέρα Παίδες Μπαίνω Τώρα Το Νοέμβρη 625 ΤΠ/ΕΟΔ Ιωαννίνων Και Έψαχνα Την Διεύθυνση Του Στρατοπέδου Διότι Είμαι Από Αθήνα Και δεν Έχω Ιδέα Που στα Κομμάτια Είναι, εχει Κανένας Την Διεύθυνση; Η κάπιο Λίνκ του google maps.
fosmpa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 6:20 am
Επικοινωνία:

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από fosmpa »

Γεια σου ρε σειρα...
Διεύθυνση δεν εχω βρει ουτε και εγω.
στο περαμα ειναι, λιγο εξω απο τα γιαννενα.
βρηκα το τηλεφωνο αν σε ενδιαφερει 26510 81730 26510 81202...

ο GG7 λιγο πιο πανω λεει πως πας απο τα γιαννενα εκει :

''απόσταση είναι περίπου κανά τεταρτάκι από το κέντρο των Ιωαννίνων και βρίσκεται στον παλιό δρόμο που πήγαινε προς Θεσσαλονίκη (τώρα πας από Εγνατία). Οπότε αν δεν έχετε αυτοκίνητο είτε με ταξί, είτε με το αστικό Νο 16 που παίρνεις από το κέντρο των Ιωαννίνων, φτάνεις στο Πέραμα.
Βρείτε το δρόμο που οδηγεί στην είσοδο του σπηλαίου, και αφού προσπεράσετε την είσοδο συνεχίστε ευθεία κινούμενοι παράλληλα προς το σπήλαιο και θα βρείτε το στρατόπεδο''.

ποια μερα παρουσιαζεσε;
και εγω απο αθηνα ειμαι και μπαινω 16 του μηνα.
αυτο ειναι το μσν μου αν θες κανε με add να τα πουμε chakaroni@yahoo.gr
ao.sa

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από ao.sa »

Εγω μπενω στης 17-11. Και με εχουν οδυγο. Ξερει κανεις να μου πει αν ερθω με το αμαξι αν Υπαρχει κανενα μερος να το αφισω κοντα στο στρατοπεδο; Η να παω με σικγινονια και να αφισω το αμαξι σπιτι; Λιβαδεια μενω
μαιρουλα

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από μαιρουλα »

Την 2η παρασκευη απο οταν μπεις
giorgos sav/athina

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από giorgos sav/athina »

Κι εμενα για οδηγος μου ηρθε το χαρτι και ουτε εγω εχω διπλωμα, την ειδικοτητα θα την παρουμε εκει, ακουςα οτι το 625 ειναι απο τα καλυτερα ςτρατοπεδα αρκει να το παιξουμε τρελλιτςα και να μην ψαρωνουμε, ςαν πολη τα γιαννενα ειναι τελεια, μονο που βρεχει ςυνεχεια και κανει παρα πολυ κρυο, καμια ςχεςη με το κρυο της αθηνας... παιδια ευχομαι καλη θητεια ςε ολους μας.
efi

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από efi »

Παιδια μπαινει το αγορι μου 8 φεβρουαριου. ειναι καλα εκει; Και ιςχυει οτι το ΥΕΑ ειναι θητεια 17 μηνων;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από Greek_Army »

efi έγραψε:Παιδια μπαινει το αγορι μου 8 φεβρουαριου. Ειναι καλα εκει; Και ιςχυει οτι το ΥΕΑ ειναι θητεια 17 μηνων;


14 μήνες είναι πλέον
AplaKoyklos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 3:58 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Ενδιαφέροντα: Πιγμαχια
Επάγγελμα: Αστυνομικος
Επικοινωνία:

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από AplaKoyklos »

Όποιοι περάσανε από το 625 ΤΠ Ιωαννίνων πιστεύω αναμφίβολα ότι έχουνε τις καλύτερες αναμνήσεις! Όπως και εγώ ποτέ δεν θα ξεχάσω τίποτα.

Και όσοι πάνε εκει πέρα τους εύχομαι τα καλύτερα!4ος Λόχος.
Αγγελος Σ.

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από Αγγελος Σ. »

Παιδες ειναι μια χαρα πανω στα Γιαννενα και εγω παρουσιαστηκα εκει τον Νοεμβρη. Απο θεμα καιρου τουλαχιστον τοτε εβρεχε συνεχεια και εχει αρκετη υγρασια. Οσο για την ωρα προελευσης θα προτεινα να μπειτε πρωι πρωι να τελειωνετε με την χαρτουρα (η οποια ειναι πολλη και βαρετη). Το στρατοπεδο βρισκεται λιγα χιλιομετρα εξω απο τα Γιαννενα στην περιοχη Περαμα (λιγο πιο κατω απο το σπηλαιο για οσους γνωριζουν). Οσο για τις ειδικοτητες (οδηγους κλπ) μην δινετε σημασια θα αλλαξουν οταν ειναι να πατε στην μοναδα μετα την ορκομωσια. Απο υπηρεσιες οντως τα εστιατορια ειναι λιγο παλουκι πεφτει πολυ τριψιμο στο δισκο. Μην εχετε αγχος ολα καλα θα πανε και οσο περνανε οι μερες θα εγκλιματιστειτε ολο και περισσοτερο.

Υ. Σ. Μη παρετε κινητα με καμερα και αν παρετε παρτε και αλλο ενα χωρις, ειναι γενικα λιγο αυστηρα τα μετρα με τα κινητα

kostas

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από kostas »

Εγώ Παρουσιαστικα στο 625 και με Έσκισαν Στιν Σκοπιά! Δεν Είναι Μαύρο Στρατοπαιδο, Αλλά Πρέπει Να πας με το Ρυθμό Τους! Εάν Είναι Ακόμα Διοικητής Ο γκ**** Προσοχή Σαυτο το Μούτρο! Αλλά Όπως Ειπα Είναι Μέτριο! Καλή Θητεία!
nikopaok4
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:40 pm
Επικοινωνία:

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από nikopaok4 »

Ενα πραμα εχω να πω γιαυτο το στρατοπεδο, ολοι εκει ειναι ΜΟΥΡΛΟΙ Με σημαια τον 3ο λοχο και την υπλοχαγο ρ... Ο οποιος τον γνωρισε καταλαβε...
Hyper82

625 ΤΠ - Ιωάννινα (Τεθωρακισμένα)

Δημοσίευση από Hyper82 »

Ρε παιδια, θυμηστε μουλιγο ποιο φυλακιο ειχε το 625; Ειχα παει το 2003 βασικα!ηταν σσε ενα χωριο εξω απο τα γιαννενα και ειχε καμια 20αρια αποθηκες και εκανες κυκλο για να υπογραψεις. Ασε ποθ εριχνες καργα περπατημα απο τον θαλαμο για να περπατησεις στο βουνο να πας στις αποθηκες!

στειλτε μου mail αν θυμηθει κανεις

riddler@hotmail.gr

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης