ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
athanas18
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 9:38 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από athanas18 »

Μπορεις να ξαναδωσεις κανονικα πανελληνιες αν και δεν θα εχει πολυ χρονο για διαβασμα και με 10% μπορεις. Τωρα για αυτο για τον πρωτο απο την σμυ δεν ισχυει απλα οσοι ειναι απο σμυ αφου συμπληρωσουν ενα χρονο υπηρεσιας εχουν δικαιωμα να λαβουν μερος σε εξετασεις για την εισαγωγη τους στην σσε ως υποψηφιοι ειδικης κατηγοριας και σε ποσοστο 20%επι του αριθμου εισακτεων.
Γιαννης

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από Γιαννης »

Ρε παιδια να ρωτησω κατι που το εχω απορια, ας υποθεσουμε οτι στην σχολη φετος περνανε 500 ατομα απο αυτα τα 50 δεν την παλευουνε και φευγουν, αυτα τα ατομα δεν θα τα αντικαταστήσουνε απο τη σχολη;
HellenicEagle
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 11:13 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από HellenicEagle »

Εφόσων δεν υπάρχουν επιλαχόντες όχι, θα δούμε στην φετινή προκύρηξη τι θα γίνει ίσως ξαναβάλουν, αλλά με το υπάρχων σύστημα όχι
19αντονισ92

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από 19αντονισ92 »

Μαγκες, σημερα τελειωσα τις ΠΚΕ... Και μαλλον 8α ειμαι στη ΣΜΥ. Εχω 14180 μορια. Πως ειναι τα πραγματα εκει... ; Και αν μπορει καποιος να μοθ πει αν ειναι καλυτερα στην αστυφυλάκων (5ο πεδιο 16079 μορια). Μ'αρεσει ποιο πολυ ο στρατος
VERA
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2010 11:50 pm
Τοποθεσία: SUN OVER MOUNTA
Επικοινωνία:

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από VERA »

Γεια σας! με λενε βερα μολις εμαθα τ αποτελεσματα κ πρεπει ν συμπληρωσω μηχανογραφικο κ θα ηθελα τ βοηθεια σας για να δω τ θα επιλεξω. παιρναω ΣΜΥ οπλα κ θα ηθελα μα μαθω ποιος ειναι ο μισθος; Ειναι δυσκολη η εκπαιδευση για μια γυναικα; Ευχαριστω κ αν γινετε απαντηστε μου γρηγορα για να ξερω
elena92
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ Οκτ 26, 2009 4:03 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από elena92 »

Αν δεν εχεις δωσει πκε δεν μπορεις να περασεις στρατο.
VERA
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 07, 2010 11:50 pm
Τοποθεσία: SUN OVER MOUNTA
Επικοινωνία:

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από VERA »

Εχω δωσει πανελληνιες, τωρα θα δωσω κ αθληματα!
GIORGOS

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από GIORGOS »

ΓΕΙΑ  ΣΑΣ   θα ηθελα να ρωτησω αν  καποιος  απο σμυ σωματα  μπορει να παρακολουθησει  σχολεια  των ειδικων δυναμεων   πχ  αλεξιπτωτιστες  πεζοναυτες  κλπ    επισης ποια  ειναι  η καλυτερη ειδικοτητα  μεσα στη σχολη απο   αποψη εξεληξης  και  μετεκπαιδευσης  τελος  καποιος απο σμυ σωματα  μπορει να  παει στην αντικατασκοποεια και αν ναι απο ποια ειδικοτητα ;
giorgos

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από giorgos »

Παιδια  επειδι   θελω να κανω το  μηχανογραφικο  ας  μ απαντησει καποιος  συντομα  και  σοβαρα

εχς  16.100  μορια   που σημαινει πως  πιανω  ευελπιδων αμα  πεσει και σμυ   οπλα  και σωματα

για  τη σμυ τι ειναι  καλυτερο   γιατι ολοι μ λενε σωματα;

αν  παω  σωματα  μπορω μετα  να δηλωσω  για  ειδικες δυναμεις ;

αν  οχι μπορω να  κανω  τπτ  πτωσεις με αλεξιπτωτα  και να περασω απο σχολεια  τετοια  π. Χ ανορθοδοξου πολεμου κλπ;

για το σωμα  ερευνας κ πληροφορικης που μ ενδιαφερει  ειναι δυσκολο να παω  και με τι ασχολουνται ;

διαβασα  καπου   για  στρατιωτικη υπηρεσια  πληροφοριων  απο  που εχω  πιο πολλες πιθανοτητες να παω εκει απο οπλα  η σωματα;

γενικοτερα  τι ειναι καλυτερο  οπλα  η σωματα  και απο ποια  αποψη;

ΠΕΤΡΟΣ

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από ΠΕΤΡΟΣ »

Μπορω να μπω ΣΜΥ με αλλον τροπο εκτος απο πανελληνιες; ... γιατι εγραψα για τον π... και υπαρχει κατι αναλογο σαν τη ΣΜΥ που να περασω μεσω στρατου η κατι τετοιο; πχ εποπ; παντα στις ειδικες δυναμεις ομωσ
παπακι
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:53 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από παπακι »

Οχι, μονο μεσω πανελληνιων μπαινεις σμυ. Ελα ρε συ ηταν πολυ χαμηλα αν δεν κανω λαθος. ΕΠ. ΟΠ ειναι πενταετιας. Και θελει αρκετη τυχη και ισως βυσμα για να μπεις.
ΠΕΤΡΟΣ

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από ΠΕΤΡΟΣ »

ΛΕει ομως εποπ; Η καμια σχεση μ σμυ... Εποπ ειναι κατωτερος του λοχια ετσ; Και αν λεει πως μπαινω γιατι πανελληνιες μ χαντακωσαν φετος... Κ αν λεει να ξαναδωσω αν κ δν θα τα καταφερω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ θα σου έλεγα να ξαναδοκιμάσεις να δώσεις για σμυ γιατί δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα ξαναβγεί προκήρυξη για εποπ
παπακι
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:53 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από παπακι »

Αν δεν εισαι αποφασισμενος δεν θα πετυχεις. Και εγω απετυχα φετος αλλα θα ξαναδωσω.
ΠΕΤΡΟΣ

ΣΜΥ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών

Δημοσίευση από ΠΕΤΡΟΣ »

Α δηλαδη μονο με προκηρυξη; Ωραια χαθηκαν οι ελπιδες μου για εποπ... Το μονο που μενει δηλαδη ειναι να ξαναδωσω αν κ πιστευω του χρονου θα ναι οι βασεις πολλοι πιο υψηλες λογω ανεργιας...

Ενα τελευταιο ΣΜΥ κ μετα αντιτρομοκρατικη μπορω να παω; Γιατι οι μισθοι δεν ειναι και πολυ υψηλοι!
Και θελω ειδικες δυναμεις μπας κ κανεις καμια αποστολη για κανα ψιλο παραπανω! Ξερω ξερω πολλα ζηταω ΕικόναΑλλα δν θελω λουφα!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης