Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Μα δεν είμαι στρατηγός. Δεν έχω καμία σχέση με το στράτευμα.
mixanikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 19, 2008 1:23 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mixanikos »

kalimera. thelo na rotiso kai ean kapoios ksereis na moy pei.i araboniastikimoy einai epop kai ego idiotikos ypalilos.exo akoysei oti ean pantreyto i gynaika moy menei ametathetei konta se emena dioti eimai idiotikos ypallilos kai den mporo na afiso tin doyleia moy gia na pao nisia-ebro.einai alitheia ayto; ean oxi ti isxyi; eyxaristo

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Εγώ πραγματικά δεν το έχω ακούσει αυτό και μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο να ισχύει.

Μονάχα η συνυπηρέτηση σε δύο στρατιωτικούς ή στρατιωτικό και δημόσιο υπάλληλο είναι σίγουρη.
mixanikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 19, 2008 1:23 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από mixanikos »

eyxaristo file( yandr ) gia tin pliroforia. basika eixa mia epiloxia ston strato opou moy eixe pei oti den mporei na parei metathesi ektos nomou pou diamenei giati o antras tis itan eleytheros epagelmatias.gia ayto ton ton logo psaxno na matho ean isxiei ayto i oxi.

xristinaki
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2008 5:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από xristinaki »

geia sas paidia...exo ena problima thelo na pao epop alla exo sxesei k den thelo na ton afiso... an pao den exo pithanotita na ertho kapou konta monima;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

Χριστίνα, σε παρακαλώ μη γράφεις Greeklish.

Δυστυχώς θα έχεις πρόβλημα.

Οι μεταθέσεις είναι πολύ συχνό φαινόμενο στον ελληνικό στρατό, ακόμη και αν έχεις βύσμα. Μόνο η συνυπηρέτηση σώζει με δημόσιο υπάλληλο ή στρατιωτικό σύζυγο.

Ρίξε μια ματιά στο άρθρο για τους ΕΠΟΠ
junior

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από junior »

Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί πότε βγαίνουν οι μεταθέσεις για ΕΠ. ΟΠ; Εικόνα Ευχαριστώ...

koyklosgr
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 9:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από koyklosgr »

mporite na moy pite pou pairno metathesi; θεοφανιΣ γκασιωνηΣ εποπ ipireto sti samo
ARHS 32

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ARHS 32 »

EXOYN BΓΕΙ ΡΩΤΑ 1 ΓΡΑΦΕΙΟ
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από yandr »

koyklosgr έγραψε:mporite na moy pite pou pairno metathesi; θεοφανιΣ γκασιωνηΣ εποπ ipireto sti samo


Αυτό το μήνυμα πρέπει να το κρατήσω στο προσωπικό μου αρχείο.

Ξεκινά με greeklish, συνεχίζει με ελληνικά και κεφαλαίο το τελευταίο γράμμα, ενώ τελειώνει σε greeklish.

Πάντως δεν ξέρουμε που παίρνεις μετάθεση.

rallye160ps
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2008 1:22 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από rallye160ps »

Για να ειστε μαζι σε μεταθεση κτλ... Μονο εαν ειναι και οι δυο στρατιωτικοι (συνυπηρετηση) αλλιως η βαζεις βισμα και παραμενει στον τοπο σου... Και αυτο υπο προυποθεσεις η χωριζεις! Για τις μεταθεσεις παλι για φετος εβγαλαν μεταθεσεις μονο για 11 ατομα πρωτη σειρα,17 απο την δευτερη και καμια 10αρια εαν δεν κανω λαθος απο την τριτη. Και αυτοι πηραν μεταθεση ξερετε με ποιον τροπο! Οι υπολοιποι του χρονου και βλεπουμε. Εγω ειμαι δευτερη σειρα και απο την δικη μου μοναδα δεν φευγει ουτε ενας.5 χρονια ειμαι Σαμο. Οσο για καποιους που δεν τους αρεσει το υγειονομικο και λενε για κατι πυροβολικο και ειδικες δυναμεις... ΔΕΝ εχετε ιδεα που πατε να μπλεξετε!
rallye160ps
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Φεβ 19, 2008 1:22 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από rallye160ps »

και εγω σαμο ειμαι αρχηγε... δεν βλεπω φως για μεταθεση για καμια διετια ακομα εχω λογο που το λεω.
ΛΙΑΚΟΥΡΑΣ

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΛΙΑΚΟΥΡΑΣ »

Χαιρετω! Εν αναμονη της προκυρηξης και εχω καποια ερωτηματα να κανω μιας και οι πληροφοριες του λινκ για τους εποπ ειναι γενικες και δεν με καλυπτουν. Η πρωτη μεταθεση ειναι για παραμεθοριο. Τι οριζεται ως παραμεθοριος; Ας πουμε δηλωνω τοπο κατοικιας το Γυθειο η' την Κερκυρα, εχω ελπιδα να με στειλουν εκει κοντα η' εκει ακριβως (εννοειται και βυσματικα) η' σωνει και καλα σου αλλαζουν τη πιστη στελνοντας σε στου διαολου τη μανα; Εμενα αυτο που μου αρεσει στο να γινω ΕΠΟΠ Ειναι πως ξεφευγεις απο τη Αθηνα. Την εχω ακουσει στερεοφωνικα απο τα πολλα καυσαερια και τον κρετινισμο των κατοικων αυτης της πολης, επισης μου λειπει η επαφη με τη Φυση. Αυτο δηλαση που τοσοι θεωρουν μειονεκτημα στο να γινουν εποπ εγω το βλεπω σαν Θειο δωρο. Θελω να φυγω και δεν με χαλαει καθολου να ειμαι σε ενα νησι η' μια ωραια πολη της επαρχιας. Πακετο τρελο να πηγαινα Εβρο βεβαια, αλλα ας πουμε πως αυτο μπορω να το αποφυγωΕικόνα. Αν καποιος ξερει συγκεκριμενα πραγματα για τις μεταθεσεις αλλα και Ποιες ειναι οι Συνηθισμενες πρωτες τοποθετησεις ΕΠΟΠ του στρατου ξηρας θα του ειμαι ευγνωμων.Εικόνα
rena
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιουν 27, 2008 4:42 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από rena »

Καλησπέρα! Μήπως θα μπορούσε καποιος να μου πει τι Γίνεται με τις μεταθέσεις του πεζικού στις γυναίκες; Πόσα χρόνια είναι υποχρεωμένες να παίρνουν μετάθεση και για πόσο καιρο πρέπει να μένουν καθε φορα;

Rea21
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 08, 2008 9:09 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις και μετατάξεις ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Rea21 »

Εκπαιδευση που μας πανε;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες