Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από eleni sti »

Γεια σας. εχω κανει τα χαρτια μου για επ. οπ και μεθαυριο δινω συνεντευξη και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος τι ειδους ερωτησεις κανουν. ευχαριστω
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν νομίζω eleni_st να σ'αρέσει ο Στρατός έτσι όπως είναι. Τουλάχιστον στα Τεθωρακισμένα που είμαι οι ΕΠ. ΟΠ βαριούνται που ζούν... Αν είναι να πάς κάπου είναι Ειδικές Δυνάμεις. Τουλάχιστον εκεί έχεις εκπαίδευση.

ΡΑΝΙΑ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 07, 2007 7:15 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από ΡΑΝΙΑ »

Εδωσα συνεντευξη τη δευτερα. στν αρχη σε ρωτανε για πιο λογο θες να μπεις στο στρατο, τι εχεις σπουδασει. υπαρχει ενα βιβλιο το ανοιγεις σε οποια σελιδα θελεις εκει υπαρχουν καποια σχεδια στη σειρα και σου δινονται 5 με 6 επιλογες να διαλεξεις το σωστο σχημα που θα μπει τελευταιο τεστ δεξιοτητων ειναι και επειτα μια σειρα απο λεξεις που και παλι θα πρεπει να βαλεις τη σωστη στο τελος με διαδοχικη σειρα πανε ολα. αφου τελειωσεις απαντας σε καποιες ερωτησεις στον υπολογιστη. για παραδειγμα ο ποταμος σκουμπυ που βρισκεται; Στη βουλγαρια. οι ερωτησεις εχουν να κανουν με γεωγραφια, ιστορια. πιστευω να σε βοηθησα λιγο.
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από eleni sti »

Ρανια σε ευχαριστω εδωσα και εγω τη τριτη που μας περασε. ευτυχως μου πεσανε ευκολα. τωρα να δουμε τι θα κανουμε στις αθλητικες δοκιμασιες. πρεπει να ξεκινησω οπωσδηποτε πρποπονησεις. ευχομαι καλη μας επιτυχια και με το καλο να μπουμε :)
nassia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2007 12:33 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από nassia »

Θα πάω και εγώ για συνέντευξη και έχω την εξής απορία: Μπαίνεις κατά ομάδες ή μόνος σου; Σε παλαιότερο διαγωνισμό ήσουν μόνο εσύ.
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από eleni sti »

nassia μπαινεις μονη σου. σου συνιστω να μην εχεις αγχος ειναι ευκολα. εκει που πρεπει να δωσεις μεγαλυτερο βαρος ειναι στα αθληματα. ξεκινα προπονηση. και αν καπνιζεις κοφτο. ρωτα και μενα :p καλη επιτυχια
nassia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2007 12:33 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από nassia »

Να πω κάτι; Εδώ και καιρό, όποια εφημερίδα και αν διαβάσεις, γράφουν οτι κάνουν γελοίες ερωτήσεις στην συνέντευξη. Εμένα δεν μου φάνηκαν έτσι. Αν έχεις γενικές γνώσεις ιστορίας και γεωγραφίας, δεν είναι τίποτα.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από yandr »

Γράψε μας κανα δύο ερωτήσεις που θυμάσαι...
nassia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2007 12:33 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από nassia »

Σίγουρα δεν μου έκαναν ερωτήσεις όπως για παράδειγμα : Τι ομάδα είμαι, αν πηγαίνω στην εκκλησία ή τι πολίτευμα έχουμε.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από yandr »

Σε πιστεύω, αλλά γιατί δεν μας λες στο περίπου τι ζητούσαν;
eleni sti
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2007 1:53 am
Επάγγελμα: ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από eleni sti »

Εγω οταν εδωσα συνεντευξη με ρωτησαν αρχικα γιατι θελω να παω στο στρατο. υστερα ειχε εξι ερωτησεις στον υπολογιστη με 3 πιθανες απαντησεις απο αυτες που θυμαμαι ηταν οι εξης: τι ειναι κουλτουρα, τι ειναι μειδιασμα, τι γνωριζεται για την καυση των νεκρων στην Ελλάδα, και κατι για την απελευθερωτικη επανασταση δεν θυμαμαι ακριβως. εμενα πρωσοπικα μου φανηκαν ευκολες αλλα γνωρισα και παιδια που τους ρωτησαν πολυ πιο δυσκολα ιστορικης φυσεως.(αλβανικους, βαλκανικους πολεμους κ. α)
nassia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2007 12:33 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από nassia »

Με ρώτησαν πότε έγινε η ναυμαχία της Σαλαμίνας, για τον Ελληνογερμανικό πόλεμο, τι πρόσωπα είναι ο πρωθυπουργός-ο πρόεδρος της Δημοκρατίας-ο πρόεδρος της βουλης και κάτι άλλα που δεν θυμάμαι.
nassia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2007 12:33 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από nassia »

Οσοι πηγαν για συνεντευξη πανε και στις υπολοιπες δοκιμασιες η' απορριπτονται καποιοι;
TheAvenger
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2007 4:27 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από TheAvenger »

Απο τη συνεντευξη δεν απορριπτετε κανενας εκτος κ αν δεν παρουσιαστεις ή δεν έχεις τα απαιτούμενα έγγραφα. Εφόσων πέρασες από συνέντευξη προχωράς στα επόμενα. Τα πλέον συμαντικά είναι τα ιατρικά. Τα σωματικά μόνο για αυτούς που πάνε ειδικές δυνάμεις (και πάλι αναλόγος αξιοκρατίας).

Οι γυναίκες δεν μπορούν να δώσουν ειδικές δυνάμεις αν δεν κάνω λάθος (απο εποπ τουλάχιστον). Για την ακρίβια εποπ γυναίκες νομίζω ότι μπορούν να πάνε μόνο σώματα όχι όπλα.

Το θεμα δεν είναι κυριως αν η εκπαιδευση ειναι επαρκης αλλα κατα πόσο αυτή αφομιώνεται απο τους εκπαιδευόμεους εποπ. Το ηθικό κατα τη γνώμη μου είναι το συμαντηκώτερο και κατα τη γνώμη μου δεν υπάρχει κατα κανόνα στο θεσμό αυτό.

finix
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2007 3:33 am
Επικοινωνία:

Συνέντευξη για επαγγελματίας οπλίτης (2009)

Δημοσίευση από finix »

οι ερωτήσεις θέλουν να σου βγάλουν αν είσαι κανας τρελός ή νορμάλ άτομο...
υπάρχει περίπτωση που κάποιος έλεγε ότι είναι γιος Του Θεού. Τι να τον κάνουν;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες