Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από yandr »

Δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο όταν συμπληρώνει ααπλά το δελτίο απογραφής.

Μάλλον στην κατάταξή σου θα το χρειαστείς μόνο.
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Είμαι ασθματικός, πάσχω από αγχώδη διαταραχή για την οποία μου έχουν συνταγογραφηθει ηρεμιστικά. Και δυστυχώς κανω αρυθμιες και ταχυκαρδίες. Έχω καταλήξει στα επηγοντα πολακις τα τελευταία 3 έτη. Φοβάμαι και ανησυχώ για την υγεία μου πολύ περισσότερο απο το αν θα κάνω τη θητεια μου η οχι. Εχω προσαρμόσει τη καθημερινή μου ζωή και τις ασχολίες μου με κριτήριο το λιγότερο δυνατο άγχος και η διατροφή μου είναι προσαρμοσμένη για να αποφεύγω οσο περισσότερο γίνεται τα καρδιακά επισοδεια. Β αναστολεις εκαναν τα πραγματα χειροτερα οσον αφορα τις αρυθμιες οποτε κ τα αποφευγω. Θα ηθελα να μαθω τι σωματικη ικανότητα αντιστοιχεί στη κατασταση της υγειας μου. Υπαρχει η πιθανοτητα να παρω 2ετη αναβολη και εφοσων δεν υπαρχει βελτιωση στη κατασταση να με απαλαξουν; Καποια υπεθυνη απαντηση αν γίνεται. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από yandr »

Δημήτριος έγραψε:Καποια υπεθυνη απαντηση αν γίνεται. Ευχαριστώ.

Καταλαβάινω το άγχος σου, αλλά πως να δώσουμε υπεύθυνση απάντηση;

Σε έχουμε εξετάσει για να διαπιστώσουμε το μέγεθος του προβλήματος;

Λογικά θα συμβεί έτσι όπως το λες, αλλά θα περάσεις από επιτροπή απαλλαγών.
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα σας κρατήσω ενήμερους για την εξέλιξη ώστε να έχουν κάποια ιδέα παιδιά σε αντίστοιχη κατάσταση με εμένα. Καλημέρα.
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Παίδες καλησπέρα
Δεν ξέρω αν ειναι το καταλληλο τόπικ αλλα το βάζω εδώ
Μπαινω τον Μαίο και επειδη ειμαι δεξιοκαρδιος με πληρη αναστροφη σπλάχνων (δεν έχω κανενα πρόβλημα λογω πληρης αναστροφης) θα ήθελα να ξέρα αν τους πω οτι εχω τιποτα αρρυθμιες που και που υπαρχει περίπτωση να βγαίνω Ι τιποτα;

Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα ειμαι 22 χρονών και σε λίγο καιρό τελιώνει η αναβολή μου, έχω πρόβλημα με τα αυτιά μου έχω δυνατα βουητα ελαφρια πτωση ακοης απο το αριστερο αυτι και καμια φορα ιλλίγγους θα έχω καπιο πρόβλημα με τα όπλα> Γιατι με ενοχλούν πολύ οι ηχοι. Υπάρχη περίπτωση να με απαλαξουνε λόγο ιλλιγγων; Αν όχι θα βγω ι4;
ydroxoos2
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 10:56 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από ydroxoos2 »

Παιδια μαλλον βγενο Ι5 μπωρο να ζητησω απο την υγειονομικη επιτροπη να με βγαλει Ι4 να κανω την θητεια μου ! Θα το σεβαστουν λετε αυτο που θα τους ζητησω;
kapnicious
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από kapnicious »

Παιδιά να ρωτησω κάτι επι των διαδικασιών: Από οτι ξέρω αν έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας το δηλώνεις όταν κόβεις την αναβολή καταθέτεις ο, τι σχετικές εξετάσεις έχεις (ιστορικό) κ στην συνέχεια όταν παρουσιαστείς σε πηγαίνουν σε στρατιωτικό νοδοκομείο για παιρετέρω εξετάσεις. Ισχύει κάτι διαφορετικό;
Ευχαριστώ
Grgiwn
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 3:25 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grgiwn »

Χαιρεται ειμαι 28 και το Μαίο και εγω με το καλό παρουσιαζομαι. Εχω ασθμα και οταν παθαινω κριση το aerolin να ειναι καλα. Επισης πριν απο 3 χρονια ειχα ενα ατυχημα και επαθα συντριπτικο καταγμα κνημης και περονης για αυτο και μου τοποθετηθηκε ειλος στο εσωτερικο της κνημης απο το γονατο μεχρι τον αστραγαλο τον οποιο εχω ακόμη με αποτέλεσμα να εχω προβλημα εντονο στην ορθοστασια και οταν περπατήσω κανα μισαωρο. Μπορειτε να μου πειτε ποια θα ειναι η σωματικη μου ικανοτητα και οταν παρουσιαστω θα πρεπει να εχω χαρτια για ολα αυτα;
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα,
Εβγαλα αξονική και μου βρήκαν τα παρακάτω :

Σκολιωτική παραμόρφωση της ΟΜΣΣ με το κυρτό προς τα αριστερά,
σε μερικούς σπόνδυλους (Ο2-Ο5) παρατηρούνται μικρού βαθμού ευρείας βάσης προβολές των μεσοσπονδύλων δίσκων Και Ο5-Ι1 παρατηρείαται ευρείας προβολή του μεσοσπόνδυλιου δίσκου καθώς και σπονδυλολίσθιση του Ο5 με πρώτου βαθμού σπονδυλολίσθιση του Ο5 επί του Ι1.

Εγώ θα τους τα πώ αυτά μαζί με τις παρενέργειες που έχω (μούδιασμα αριστερά και όχι πολύ ορθοστασία). Τι προβλέπεται για εμένα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Grgiwn
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 3:25 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grgiwn »

Εχω ενα σίδερο 50 cm στο εσωτερικο της κνήμης εδω και τεσσερα χρονια. Δεν ειμαι υποχρωμένος να το βγαλω αμεσα. Τι πρεπει να κανω; Ποια θα ειναι η σωματικη μου ικανότητα; Υπάρχει κινδυνος να μου δώσουν αναβολη;H βοηθειά σας θα μου ειναι σηματικη. Ευχαριστώ προκαταβολικά
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φιλε μου ειλικρινα δεν θελω να κανω καποια εικασια αλλα ενα παλικαρι οσο ημουν εγω στο κεντρο που ειχε ενα αντιστοιχο προβλημα με το δικο σου τον βγαλανε Ι5.

Απο εκει και περα νομιζω ειναι θεμα της επιτροπης.
Grgiwn
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 3:25 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Grgiwn »

Το παιδι αυτο ειχε εντονο πρόβλημα ή απλα δυσκολία στο περπάτημα
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Γειά σας παιδία.

Έχω να κάνω ερώτηση σχετικά με το τι I1-I5 δικαιούμαι και απ' ότι κατάλαβα εδώ ρωτάνε.

Εκανα εγχείρηση αφαιρεσης όρχη,(Αλλα όχι για καρκινο), δικαιουμαι καποια μειωση;
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια χαρα. Μπαινω κι εγω αυλωνα σε λιγες μερες με το καλο. Εχω 3 βιδες στο μεσαιο δαχτυλο του αριστερου χεριου (ειμαι δεξιοχειρας) και η δεξια μου κλιδα εχει κολισει στραβα μετα απο σπασιμο (και τα 2 απο ατυχημα με μηχανη). Ακουγεται ψιλοτραγικο αλλα και το δαχτυλο λειτουργει κανονικα και η κλιδα δεν εχει κανενα προβλημα. Λογικα θα βγω Ι4. Ετσι δεν ειναι;
Ευχαριστω πολυ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες