Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
aimilios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Οκτ 31, 2008 5:46 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από aimilios »

Καλησπέρα παιδιά! εχω κανει εγχείριση στη μέση. Θα πρέπει στο κέντρο να εχω μαζί μου τις πρωτότυπες μαγνητικές-αξονικές και αποτελέσματα βιοψίας ή αντίγραφα; γνωρίζει κανείς τι ι θα βγώ; ευχαριστώ προκαταβολικά
ilias
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:44 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από ilias »

Προκειται να παρουσιαστω σε λιγους μηνες στο Στρατο. Ενας γιατρος που εχει επισκεφτει για ασχετο λογο πριν ενα χρονο μου ειχε πει οτι εχω μια καραμπινατη σκωλιωση αλλα δεν μου προτεινε να παω σε καποιον ορθοπεδικο. Μου ειπε οτι δεν υπηρχε λογος. Θα εχω καποιο προβλημα με την καταταξη μου;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από yandr »

Μάλλον αποκλείεται να είναι τόσο καραμπινάτη ώστε να βγεις Ι-κάτι.

Λογικά δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα.
ilias
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:44 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από ilias »

Ελπιζω να ειναι οπως τα λες γιατι με εχει αγχωσει λιγο το ενδεχομενο να με βγαλουν Ι.
ΜΑΧΙΜΟΣ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 05, 2008 3:57 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από ΜΑΧΙΜΟΣ »

Σιγουρα δεν υπαρχει προβλημα με την σκολιωση σου. Εδω δεν υπαρχει προβλημα στους υποψηφιους για ασσει αν και αναφερετε στα νοσηματα που απογορευονται να εχεις. Εκτος και αν ειναι σε πολυ μεγαλο βαθμο.
dim_than
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 5:38 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από dim_than »

Γεια σας, πριν απο μερικά χρόνια αναγκάστηκα να κάνω μια εγχείρηση με την οποία αφαίρεσα τον ένα όρχυ μου, θα ήθελα να ρωτήσω αν για αυτό το λόγο παίρνω απαλλαγή απο το στράτευμα, αν όχι σε ποία κατηγορία ειμαι; ευχαριστώ πολύ!
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας παιδια, σκοπευω να μπω το Νοεμβριο αλλα εχω ρηξη χιαστου εδω και 2 χρονια. Δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα στη καθημερινη μου ζωη (μονο ποδοσφαιρο και μπασκετ δε μπορω να παιξω φυσικα), εκτος αν κουραστω πολυ που με ποναει φυσικα το γονατο... Ξερετε αν θα εχω καποιο προβλημα στη θητεια μου και τι θα βγω;
argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από argeadas »

Λογικά θα πρέπει να σε κρίνουν με Ι1 και να σε παραπέμψουν για εισαγωγή προς επέμβαση(πράγμα που σε βολεύει). Η άλλη περίπτωση είναι να βγεις Ι3 το λιγότερο και να κάνεις μόνο θαλαμοφύλακας, αλλά το πρόβλημα θα το έχεις.

Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Οταν λες Ι3 το λιγοτερο τι εννοεις; Θα προτιμουσα το 2ο γιατι σκοπευω να κανω την εγχειρηση μετα το στρατο σε δικο μου γιατρο.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από yandr »

Δεν ξέρω αν θα σου πληρώσουν για εγχείρηση προβλήματος που προϋπήρχε της θητείας.

Επίσης δεν μπορούμε φυσικά να σου κάνουμε διάγνωση για το Ι που θα σου αποδοθεί.
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλος που μπηκε στην προηγουμενη ΕΣΣΟ με ρηξη χιαστον βγηκε ι4, γενικα μπορει να βγεις και ι3 εξαρταται το γιατρο... Δεν εχει σχεση οτι εχεις απο πριν το προβλημα, μπορεις να κανεις την εγχειρηση...
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά εγώ έχω κιρσοκήλη, η οποία όμως δεν με ενοχλεί εδώ και 2 χρόνια που ξέρω ότι την έχω, εκτός από μερικές φορές που νιώθω λίγο άβολα με στενά τζιν. Θεραπεύεται με επέμβαση. Γενικά μπορώ να αθληθώ χωρίς πρόβλημα. Συμφέρει να το αναφέρω την ημέρα της κατάταξης; ακούω ότι τα άοπλα ι τρώνε τις περισσότερες αγγαρείες, λάτζα σφουγγαρίσματα κτλ. Επίσης συμφέρει να κάνω την επέμβαση κάποια στιγμή της θητείας μου;
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω χρόνιο πρόβλημα εξάρθρωσης του δεξιού μου ώμου. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε τι Ι θα βγω.

Ευχαριστώ πολύ
Anonymous

Σωματική ικανότητα και προβλήματα υγείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Έχω ανισοσκελία (το ένα πόδι μου είναι 3,5 εκ. Πιο μακρύ από το άλλο. Επίσης το ένα μου νεφρό κάνει μόνο το 2% της λειτουργίας και το άλλο το 98%. Έχω γεννηθεί 26-12-1991. Πότε περνάω περιοδεύων; Πρέπει να έχω τώρα τα χαρτιά των γιατρών;

ΕυχαριστώΕικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες