Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
HelenCh
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2017 9:29 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από HelenCh »

Θα ηθελα να στειλω ενα γραμμα σε εναν φανταρο στην Κυπρο, συγκεκριμενα στο πυροβολικο Αγιας Βαρβαρας. Τι στοιχεια θα πρεπει να γραψω στον φακελο και ποια η διευθυνση του στρατοπεδου;
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από gimitrop »

Να μην σας σοκάρω όλους... Αλλά εδώ και κάποιες δεκαετίες έχουν εφερευθεί κάποιες συσκευές που τις λένε κινητά και μπορείς να στέλνεις μηνύματα σε οποιονδήποτε που τα λένε sms! Εικόνα
Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Sofia

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Sofia »

Καλησπερα. Θελω να στειλω ενα μικρο δεμα στο αγορι μου που υπηρετει στη Μυρινα της Λημνου στο στρατοπεδο Βερτσωνη. Χρειαζεται να γραψω κατι αλλο για διευθυνση εκτος απο αυτο, το ονομα και τηλ του οπλιτη;
Γλυ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 12:24 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Γλυ »

Γεια σας θα ήθελα να κάνω μια Ερώτηση! Το αγόρι μου πήγε στο ΚΕΠΒ (ΣΤΗ ΘΉΒΑ) και τώρα του έκαναν μετάθεση κάπου στην Ικαρία όμως δεν ξέρω που συγκεκριμένα και θα ήθελα να του στείλω ένα δώρο τώρα για τα γενέθλια του. Δεν θέλω να τον ρωτήσω περαιτέρω πληροφορίες για να μην χαλάσει η εκπληξη! Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με το τι πρέπει να αναγράφεται στο δεμα και τις αντίστοιχες πληροφορίες για τη στρατιωτική μοναδα; σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων η βοήθεια σας είναι παρά πολύ σημαντική!!!💞
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Nassos »

Πρέπει να αναγράψεις τη διεύθυνση και τον Ταχυδρομικό Κώδικα του Στρατοπέδου, όπως επίσης το Ονοματεπώνυμο του και το όνομα του αποστολέα.
Μαρλα

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Μαρλα »

Καλησπέρα, κοπέλα φαντάρου εδώ. Ξέρουμε πόσο καιρό κάνει να φθάσει ένα γράμμα από Αθήνα στην 124 Πτέρυγα Βασικής Εκπαίδευσης στην Τρίπολη. Το έστειλα Παρασκευή απόγευμα και θα φύγει από Αθήνα Δευτέρα μεσημέρι στις 2 όπως μου είπαν στο Ταχυδρομείο. Ξέρεις κανείς να μου απαντήσει ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μαρλα έγραψε:Καλησπέρα, κοπέλα φαντάρου εδώ. Ξέρουμε πόσο καιρό κάνει να φθάσει ένα γράμμα από Αθήνα στην 124 Πτέρυγα Βασικής Εκπαίδευσης στην Τρίπολη. Το έστειλα Παρασκευή απόγευμα και θα φύγει από Αθήνα Δευτέρα μεσημέρι στις 2 όπως μου είπαν στο Ταχυδρομείο. Ξέρεις κανείς να μου απαντήσει ;


1-2 ημέρες υπολόγισε.

Daphne

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Daphne »

Καλησπέρα! Κοπέλα φαντάρου κι εδώ! Θέλω να στείλω ένα γράμμα στο αγόρι μου από το εξωτερικό. Ξέρω πως βρίσκεται στην Δράμα στην 5η μοίρα καταδρομων και βρήκα μια διεύθυνση στο ιντερνετ (Δράμα, Στρατόπεδο Παπαργύρη, Δράμα,66100, ΔΡΑΜΑΣ). Θα γράψω δηλαδή:
όνομα επώνυμο
στρατόπεδο Παπαργύρη
66100 Δράμα
ή χρειάζεται να γράψω και τίποτ' άλλο; Να γράψω για την 5η μοίρα; Κι όλα αυτά σε ποιά σειρά να τα γράψω;

Ανησυχώ να φτάσει καλά, επειδή δεν έχουμε άλλες δυνατότητες επικοινωνίας αυτήν την στιγμή.
Christinem.

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Christinem. »

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω πώς και άν γίνεται να στείλω ενα φάκελο στην κύπρο στούς καταδρομείς ( Λ. Ο. Κ.) την διεύθυνση θα μπορούσα να την βρώ κάπου μόνη μου ή θα πρέπει να αναφερθώ στον γνωστό μου που υπηρετεί εκεί για να μου την δώσει;
Cassie

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Cassie »

Καλημέρα, αρραβωνιαστικιά φαντάρου εδώ. Ο καλός μου μπαίνει τον Νοέμβρη, αλλά προσπαθώ να ενημερωθώ για να μην βρεθώ προ εκπλήξεως. Μπορώ να στείλω δέμα με κάποιο φαγητό στην γιορτή του; Με ρούχα; Με κάποιο δώρο γενικά; Πως μπορώ να το κάνω, απλά με τα ΕΛΤΑ, ή πρέπει να απευθυνθώ στο Στρατιωτικό Ταχυδρομείο; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Φωτης

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Φωτης »

Ο Εγγονος της Αδελφης μου Υπερετη στην Σαμο, Εγω ειμαι μονιμος κατοικος εξωτερικου και θελω να του στειλω ενα μικρο δωρο, τι επιτρεπεται και τι δεν επιτρεπεται, και αν υπαρχει καποιος κωδικος η διεφθηνση τις μοναδας και ποια ειναι αυτη, Σας Ευχαριστω καλη σας νυχτα
Mk

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από Mk »

Καλησπέρα τελικά μπορούμε να στείλουμε κανονικά δέμα σε στρατόπεδο και αν ναι το ανοίγουν πριν το δώσουνστον φαντάρο που ανηκει;
hope

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από hope »

καλησπέρα σε όλους... το αγόρι μου είναι φαντάρος στην ταξιαρχία Πεζοναυτών στο Βόλο (τμήμα υγειονομικού).. θέλω να του στείλω ένα δέμα για τα γενέθλια του... γνωρίζετε αν επιτρέπεται και αν τα ανοιγουν; ξέρετε επίσης την ακριβή διεύθυνση που πρέπει να γράψω; σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από D.Y.K »

hope έγραψε:καλησπέρα σε όλους... Το αγόρι μου είναι φαντάρος στην ταξιαρχία Πεζοναυτών στο Βόλο (τμήμα υγειονομικού). θέλω να του στείλω ένα δέμα για τα γενέθλια του... Γνωρίζετε αν επιτρέπεται και αν τα ανοιγουν; Ξέρετε επίσης την ακριβή διεύθυνση που πρέπει να γράψω; Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!



Τα γράμματα τα ανοίγουν ΧΩΡΊΣ να τα διαβάζουν. Κάνουν ένα απλό "τσεκάρισμα" για τυχόν ύποπτα υλικά ή ύλες.

Κατά τα άλλα η διεύθυνση του Στρατοπέδου είναι η εξής:

Στρατόπεδο Γεωργούλα, Τ. Κ 38333, Νομός Μαγνησίας, Βόλος

32η Ταξιαρχία Πεζοναυτών.

Εννοείται ότι θα πρέπει να γράψεις και το όνομα του παραλήπτη.

bubblegum2
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιαν 29, 2021 8:17 pm
Επικοινωνία:

Γράμμα και δέματα σε φαντάρους

Δημοσίευση από bubblegum2 »

Καλησπέρα, το αγόρι μου είναι φαντάρος στην Λέσβο στο στρατόπεδο ''Μαρινέλλη'' στον Πέτσοφα της Καλλονής και θα ηθελα να του στειλω ένα γράμμα. Μηπως ξέρετε τι πρέπει να γραφει ο φάκελος ώστε να τον παραλάβει σίγουρα ο σωστός φαντάρος και να παει στο σωστό στρατόπεδο; Και ποια είναι η ακριβής διέθυνση του στρατοπέδου γιατί δεν θέλω να τον ρωτήσω για να μην μάθει ότι θέλω να του στείλω. ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες