2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΣΕΡΑΦΕΙΜ

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από ΣΕΡΑΦΕΙΜ »

Καλησπέρα παρουσιάζομαι κι εγώ και το χαρτί μου αναφέρει Μεσσολογγι... ξέρει κανείς τίποτα να με κατατοπήσει;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από yandr »

Όπως μπορείς να διαβάσεις και στο Που Παρουσιάζομαι; στο Μεσολόγγι έχουμε ένα ακόμη Κέντρο Εκπαίδευσης νεοσυλλέκτων Πεζικού (2/39 Σύνταγμα Πεζικού Μεσολόγγι).

Προσωπικά δεν γνωρίζω τίποτα παραπάνω, αν και έχω ακούσει ότι είναι ΟΚ. Άλλωστε στα περισσότερα ΚΕΝ, ΟΚ είναι τα πράγματα.
Γιωργος2
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Αύγ 28, 2007 5:33 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Γιωργος2 »

Καποιον Καραμουζας στο επωνυμο τον ξερατε; Δεν θυμαμαι ακρυβος τον βαθμο του αλλα ηταναρκετα μεγαλος!
geo_opus
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Φεβ 11, 2009 5:29 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από geo_opus »

Γειά σας. Μπορεί να μας δώσει κάποιος, που υπηρέτησε πρόσφατα, πληροφορίες για το 2/32 ΣΕ στο Μεσολόγγι; Ευχαριστώ!
Edward
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 20, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Edward »

Παιδιά καλησπέρα,

Εχώ πάρει το χαρτί και παρουσιάζομαι στο 2/39 ΣΕ/ΕΟΔ Μεσολογγίου. Ξέρει κανεί τίποτά για αυτό; Τι ειδικότητες εχει και τα λοιπά;

geo_opus
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Φεβ 11, 2009 5:29 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από geo_opus »

Την μόνη ειδικότητα που μπορεί να σου δώσει το 2/39 είναι τυφεκιοφόρος, βεβαια αν πάρεις άλλη π. Χ. Ολμηστής, οδερπάς η πολυβολητής θα κάνεις εκπαίδευση κατευθείαν στην μονάδα ή σε άλλο κέντρο.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οι Τ/Φ και οι Οδηγοι εκπαιδευονται και στο μεσολογγι.
Anonymous

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξεπει κανεις τι παιζει με μεσολλογγι; Καλο ΚΕΝειναι; Απο μεταθεσεις μετα; Παιζει να παω υλικου πολεμου;
Anonymous

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Anonymous »

Απ'οτι εμαθα ειναι καλα στο μεσολογγι. Κι εγω 17 αυγουστου παρουσιαζομαι...
πληροφοριες δεκτες
Anonymous

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Anonymous »

Παρουσιάστηκα εκει τον μαιο και σε σχεση με εμπειριες αλλων παιδιων απο αλλα κεντρα, το 2/39 μαλλον ειναι λιγο δυσκολο αλλα και παλι μη νομιζετε οτι μιλαμε για κατι το φοβερο. Στα συν του ειναι οτι το μεσολογγι ειναι ωραια πολη οταν εχεις εξοδους αλλα μιλαμε για πολυ περιορισμενο χρονο σε αυτες (εκτος π-σ-κ).

οι εγκαταστασεις ειναι ψιλοτραγικες και φροντιστε να εχετε μαζι σας αμετρητα ψιλα για τα μηχανηματα που πουλανε νερο μιας και το κψμ εκει ανοιγει σπανια.

απο αποψη λοχων τωρα κατα γενικη ομολογια ο πρωτος ειναι ο καλυτερος για τους στρατιωτες αλλα αν εξαιρεσει κανεις τον τεταρτο δεν εντοπισα τιποτε φρικτες διαφορες μεταξυ των τριων πρωτων.

εχετε στο μυαλο σας οτι "κεντρο ειναι θα περασει" και οτι η υπολοιπη θητεια εχει ελαχιστες ομοιοτητες με το κεντρο. Α και τη θεωρια που θα σας διδαξουν εκει προσπαθηστε να την μαθετε αφου ετσι θα γλιτωσετε αρκετο πρηξιμο στη μοναδα που θα πατε.
Anonymous

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας. Εγω υπηρετω αυτην την περιοδο Στο 2/39 ΣΕ Μεσολλογγιου. Ορκιστικα χθες και εχω παρει την λεγομενη αδεια ορκομωσιας, μεθαυριο επιστρεφω στο στρατοπεδο. Ειμαι Στον 4ο Λοχο και 4η διμοιρια. Γενικα καλα ειναι, αν και δεν λειπουν οι αγγαρειες (τουαλετες καθαρισμος ΚΨΜ κτλ). Αλλο προβλημα ειναι η υπερβολικη ζεστη που επικρατει, γι αυτο πρεπει να γινεται συχνα μπανιο για να φευγει ο ιδρωτας. Ο συνταγματαρχης του ΚΕΝ Λεγεται Ευθυμιος Σωκος και ο λοχαγος μας Γ. Μασιας και ειναι οι δυο αρκετα καλοι και ευγενικοι.

Anonymous

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Anonymous »

Ολοι απο το μεσολογγι θα τα πουμε οταν βρεθουμε εξω... Δεν αργει η μερα της απολυσης...

Nassos: Μην βρίζεις.
Anonymous

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Anonymous »

Σειρα 273 περασα πολυ καλα μεσσολογγι σαν νεος και σαν παλιος τον τωρινο διοικητη σωκο τον ειχα υποδιοικητη γαμο τα ατομα
chrishpap
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 23, 2009 11:58 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από chrishpap »

249 σειρα μεσολογγι ολα μια χαρα
palios
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 11, 2009 2:36 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από palios »

paidia eimai 264 seira kai parousiastika mesologgi.meta piga giannena kai meta ebro.oso kai skata na sas fanei o stratos na kserete oti i eksw zwi meta einai poli poio skata...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες