2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
αχιλλεας

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από αχιλλεας »

22-11 μπαινω και εγω Μεσολογγι... Απο οτι μαθαινω απο παιδια εχει πιο πολυ τρεξιμο απο αλλα κεντρα...

στρατος ειναι υπομονη θελει και δυναμη δεν ειναι σαν να ειναι σπιτι μας...

ας δουμε πως ειναι και στα δυσκολα καμια φορα...

ας φαμε και μη καλο φαγητο αν ηνασταν δηλαδη στον πολεμο θα τρωγαμε παστιτσιο; Μουσακα;

αυτα απο μενα καλη θητεια σε ολους μας...

Ice21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2011 3:39 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Ice21 »

Γεια σας παιδιά,Και γω 22/11 παρουσιάζομαι... Υπάρχει κανένας να μας πει τώρα πως είναι εκεί τα πράματα ;

Κρητικός

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Κρητικός »

Παιδιά, καλησπέρα από το Ηράκλειο και την Κρήτη. Παρουσιάζομαι στο Μεσολόγγι την Δευτέρα, πείτε λεπτομέρειες... Είναι καλά τα πράγματα;

Άντε και καλή θητεία σε όλους τους νεοσύλλεκτους και καλά να περάσουμε!

Υπομονή, άνεση και καλή ψυχολογία χρειάζεται...

Από το Ηράκλειο Κρήτης...

βασιλης

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από βασιλης »

Παιδια παρουσιαστηκα στις 25/10 και τωρα ειμαι με αδεια ορκομωσιας. Εχει αρκετο τρεξιμο σε σχεση με αλλα κεντρα παρουσιασης. Το καθημερινο προγραμμα ηταν: Μετα το πρωινο καθαριοτητες (τουαλετες, θαλαμους, γοπες), στη συνεχεια αρχιζαν οι ασκησεις (προσοχη, ημιαναπαυση, βημα, οπλοασκησεις), στη συνεχεια το μεσημεριανο στη 13.00 και μετα ελευθερος χρονος μεχρι τις 16.00, μετα ξανα ασκησεις (μερικες φορες και νυχτερινη εκπαιδευση), κατα τις 19.30 το βραδινο και εν συνεχεια παλι ελευθερος χρονος μεχρι τις 10.00 που ειναι η βραδινη αναφορα, μετα υπνος.

Οι περισσοτερες τουαλετες δουλευουν, αλλα βρωμικες, ενω τα μπανια εχουν αρκετο ζεστο νερο σε συγκεκριμενες ομως ωρες (συνηθως μεσημερι κατα τις 15.00 και βραδυ μετα τις 20.00, υπηρχαν βεβαια μερες που ειχε απο το πρωι ως το βραδυ ζεστο νερο), το φαγητο μετριο, οχι χαλια, αλλα με την πεινα που θα εχετε θα το τρωτε. Δεν αφησαν τελικα υπνοσακο και σεντονια και μερικα βραδια κανανε εφοδους για να δουν ποιοι χρησιμοποιουν. Να διευκρινισω οτι ολα αυτα ισχυουν για το 1ο ΤΕΝ 2ος ΛΟΧΟΣ. Στους αλλους 3 ΛΟΧΟΥΣ δεν γνωριζω αν ισχυουν τα ιδια.
tsaks89
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 14, 2011 7:27 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από tsaks89 »

Ευχαριστουμε Βασιλη... Καλη θητεια να χουμε!
παλιοσειρά

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από παλιοσειρά »

Παιδιά πέρασα νεοσύλλεκτος από Μεσολόγγι το πιο οργανωμένο στρατοπεδο από όσα είδα, πραγματικός στρατός, γαι μένα ήταν εμπειρία και αλλό ένα πανεπιστήμιο!
νεος

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από νεος »

Γεια σε ολους, ο ανηψιος μου παρουσιαστηκε στο κεντρο νεοσυλεκτων στο Μεσολογγι (πηρε και Ι4), η ερωτηση μου ειναι η εξης, απο εκει και περα ποιες ειναι οι κατευθυνσεις; Συνηθως που παει ενας Ι4 μετα το Μεσολογγι; Κατι ακομα, λεει ειναι συνταγμα ευζωνων, δηλαδη αυτο σημαινει οτι παει για ευζωνας αυτος; Με Ι4; Μη τρελαθω κιολλας. Ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις σας. Γιωργος
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Nassos »

Τιμητικά ονομάζεται ακόμη Σύνταγμα Ευζώνων γιατί πριν πολλά χρόνια ήταν τέτοιο.

Δεν μας είπατε όμως τι Όπλο ή Σώμα είναι ο ανηψιός σας και αν εμπίμπτει σε ειδική κατηγορία (προστάτης οικογενείας, πολύτεκνος κλπ.)
giannisg89
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Δεκ 12, 2011 1:47 pm
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από giannisg89 »

Υπνοσακος επιτρεπεται;
Μηνας

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Μηνας »

ΡΕ παιδια ειναι για τσολιαδες; Η για κανονικος φανταρος; Παρουσιαζομαι 6/3
Minas

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Minas »

Και γενικα αν μπορει να μας πει καποιος που υπηρετεισε προσφατα τι παιζει εκει κ τι να προσεξουμε.
Mhnas

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Mhnas »

Και κατι αλλο αν γνωριζετε, δικαιολογητικα για μειωμενη θητεια λογο αναπηριας μητερας κλπ. ΠΟΤΕ τα καταθετω; Τα καταθετω τωρα στο ρουφ; Μολις μπω στο στρατοπεδο; Πειτε μου καποιος σιγουρα γιατι περνω ολη μερα στο ρουφ κ κανεις δεν το σηκωνει.
Μηνας

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από Μηνας »

Το στρατοπεδο ειναι ΧΑΛΙΑ. απλα περαστικα μας... Με πηρε ενας φιλος τηλ που εμαθε οτι θα μπω εκει και με προετοιμασε...
parmenion

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από parmenion »

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι Α' ΕΣΣΟ 2012 αλλά λόγω πνευμονίας πήρα αναβολή λίγες μέρες πριν παρουσιαστώ και το νέο χαρτί λέει ότι πρέπει να παρουσιαστώ από τις 3 έως τις 14 Απρίλη στο Μεσολόγγι στο Σύνταγμα Ευζώνων. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει τί παίζει γιατί προφανώς θα έχει τελειώσει η βασική εκπαίδευση αυτών που μπήκαν Μάρτη. Μόνος μου θα είμαι?
cpap79
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 18, 2009 1:12 am
Επικοινωνία:

2/39 ΣΕ - Μεσολόγγι

Δημοσίευση από cpap79 »

Λογικά θα μπεί και άλλη σειρά αρχές Απρίλη.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες