Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από D.Y.K »

giannis έγραψε:Παιδια πεστε μ τη επιλογες υπαρχουνε και ποιες ειναι ποιο καλες ελτος απο ειδικες δυναμεις :)


Το τι είναι ποιο καλό και τι όχι θα το ορίσεις εσύ και μόνο εσύ.

Μπορείς να υπηρετήσεις (αν μιλάμε πάντα για Στρατό Ξηράς) σε Προεδρική Φρουρά, Ειδικές Δυνάμεις, Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός και ΕΛΔΥΚ αν θες κάτι πιο "μάχιμο" ας το πούμε και σε ενδιαφέρουν και τα μόρια για ενδεχόμενες προκηρύξεις στα Σώματα Ασφαλείας.

Από εκεί και πέρα αν έχεις κάτι άλλο στο μυαλό σου γίνε πιο συγκεκριμένος για να σε βοηθήσω και περισσότερο κομάντο Εικόνα

πετρος

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από πετρος »

Γεια σας. Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω δηλώσει στο περιοδέυον λοκ όμως τώρα μου άρεσε περισσότερο η ιδέα για αλεξίπτωτα. Μπορώ να αλλάξω το τι δήλωσα?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι μπορείς να δηλώσεις Αλεξίπτωτα όταν καταταχθείς.
DimitrisHellas

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από DimitrisHellas »

Καλησπέρα σας ενδιαφέρομαι να υπηρετήσω στους πεζοναύτες και θα ήθελα να ρωτήαω το εξής. Δηλώνεις εσύ που ακριβώς θες να υπηρετήσεις π. Χ Βόλο ή σε στέλνουν όπου θελουν;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δηλώνεις που θέλεις να υπηρετήσεις και σε στέλνουν όπου θέλουν, με βάση πάντα τις υπηρεσιακές ανάγκες.
Ak47
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2018 7:42 pm
Επικοινωνία:

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από Ak47 »

Παιδια ειχα δηλωσει στα χαρτια παλια για λοκ αλλαξα ομως και γνωμη τωρα και ψηνομαι για αλεξιπτωτα παρουσιαζομαι στο κεεδ γινεται να δηκωσω εκει αυτο που θελω?
The Marine
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 249
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 10:54 pm
Επικοινωνία:

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από The Marine »

Το κεεδ δεν εχει κλεισει; Πως γινεται να παρουσιαζεσαι εκει; Σε καποια απο τα 23 ΣΥΠΟ λογικα παρουσιαζεσαι αν εισαι για ε εσσο

Άβαταρ μέλους
Xristoforos7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 04, 2019 1:05 pm
Επικοινωνία:

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από Xristoforos7 »

Καλησπέρα μάγκεςΣήμερα πήγα στο Κεπ της περιοχής μου και έφτιαξα το χαρτί του στρατού επιλέγοντας επιπλέον να καταταγω ειδικές δυνάμεις και μάλιστα ερωτηθηκα αν θα ήθελα καταδρομεας πεζοναύτης ή αλεξιπτωτιστής... Πάνω στην βιασύνη δηλωσα αλεξιπτωτιστής ενώ πραγματικά θα ήθελα να καταταχθω στους ΛΟΚ που μάλλον ανήκουν στην κατηγορία των καταδρομέων... Υπάρχει κάποια περίπτωση να μπορώ να αλλάξω αυτό που επελεξα ή θα υπάρξει κάποια άλλη διαδικασία για να δηλωσω που θέλω να πάω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

2019ΑΕΣΣΟ

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από 2019ΑΕΣΣΟ »

Μην αγχωνεσαι φιλε μου... Το οτι δηλωσες Ειδικες Δυναμεις δεν σημαινει τιποτα. Αν θελουν σε στελνουν οπου θελουν. ΟΤΙ και να συμβει, οταν θα παρεις το χαρτι σου και παρουσιαστεις για βασικη εκπαιδευση θα περασει κλιμακιο ειδικων δυναμεων. Εκει οταν με το καλο περασεις τα αθληματα δηλωσε που θες να πας (ΛΟΚ, ΜΑΚ, ΠΖΝ η ΜΑΛ). Αργεις ακομα μην αγχωνεσαι
Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Εγω θα προτιμουσα 2ΜΑΛ η ΜΑΚ και ας μην ηταν η Ζ.
Πάυλος

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από Πάυλος »

Μπορώ στις προτιμήσεις μου για το που θέλω να πάω να δηλώσω αλεξιπτωτιστης Χανιά και λ. ο. κ ρεντινα, Νάουσα, δράμα. Αν ναι θα με στείλουν σε ένα από αυτά που θέλω

Γιώργος

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από Γιώργος »

Αν με στείλουν λ. ο. κ. μετά απο κάποιους μήνες θα μπορώ να δηλώσω αλεξιπτωτιστης και να με στείλουν;
Ιωαννης

Επιλογή σώματος και ειδικότητας

Δημοσίευση από Ιωαννης »

Καλησπερα Κυριοι. Εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις ΟΥΚ. Περιμενω το χαρτι για να δω που θα παρουσιαστω. Μπορω να επιλεξω 35ΜΚ οταν παρουσιαστω; Η δηλωση μου ήταν οριστικη; Μπορω να το αλλαξω καπως;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες