ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vkvk83
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 26, 2010 7:49 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από vkvk83 »

Ελα φιλε εγώ απο Αθήνα ειμαι. Βαγγέλης 26 από Πεύκη 8/2 κι εγώ. Έχεις σκεφτεί πως θα πας;

Κι εγώ για τις Τουαλέτες πολλή βρώμα άκουσα... Χαχα! Αλλά εντάξει Από μας εξαρτάται...

Math

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Math »

Βαγγο δεν εχω ιδεα, ακουσα οτι εχει παρα πολυ συχνα τρενο (1, ολογραφως : Ένα την ημέρα) ακουσα για κτελ που πως δεν εχω μαθει. Ακουσα οτι θελουν γονεις και φιλοι αλλά μαλλον με τρακτέρ αφου έχει μπλοκα, καμιά άλλη ιδέα ;

**Αν δειτε άνθρωπο με μάσκα και μπουκάλα οξυγόνου δεν ήρθαν οι (μαυροσκουφηδες) βατραχανθρωποι, εγω ειμαι και κανω ντου στην τουαλέτα!

μαυροσκουφης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 28, 2010 4:47 pm
Τοποθεσία: aa
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από μαυροσκουφης »

Καλημερα στους νεοσυλλεκτους...
θα σας πω καποια πραγματακια χρησιμα διοτι αυτην την στιγμη υπηρετω στην λαμια (63Μ. Ε)

σε αυτο το στρατοπεδο στεγαζονται 4 μοναδες (ΚΕΥΠ,63ΜΕ, ΔΙΑΒΙΒΑΣΤΕΣ, ΜΕΡΥΠ), οι 3 τελευταιες μοναδες απαρτιζονται απο 307 σειρα κ 308...
σαν στρατοπεδο ειναι αρκετα καθαρο σε σχεση με αλλα οπως αυλωνα (εχω εμπειρια)
σαν νεοσυλλεκτοι που θα πατε, απο πλευρας εκπαιδευσης απ'οσο ξερω λιγα πραγματα.
θα εχετε αρκετες υπηρεσιες πολλα σκοπετα (12σκοπιες-2περιπολα-λαντζα κτλ)
για τις τουαλετες λιγο πολυ γνωστα για κεντρο δηλαδη βρωμια... Δυστηχως αλλαξε ο μαγειρας και το φαγητο ειναι τουλαχιστον αθλιο... Οποτε προετοιμαστειτε για μεγαλες λορδες...
οι αξιωματικοι ειναι καλη δεν τιμωρουν, μην ξεχνατε οτι παρουσιαζεστε στο πιο βυζματικο σωμα... Γενικοτερα ειναι ηρεμα και δεν θα εχετε ιδιαιτερο προβλημα με τους''παλιους''.
προετοιμαστειτε καλα, με ζεστα ρουχα διοτι εχει πολυ κρυο το βραδυ ιδιαιτερα στο 4-6...

οτι θελετε εδω ειμαι να σας τα πω απο πρωτο χερι...
vkvk83
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 26, 2010 7:49 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από vkvk83 »

Φιλε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Μήπως μπορεις να μας πεις και τι να φέρουμε μαζι μας πάνω-κάτω από πράγματα/ρούχα (και πόσα) κτλ γιατί παίζει λίγο μπέρδεμα.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Rafale »

Για το τι να παρεις μαζι σου στη καταταξη Υπαρχει θεμα στη στρατιωτικη θητεια. Εδω ειναι αλλο θεμα
rchris

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από rchris »

Γεια σου Math. Μιας και ρωτησες για ηλικίες ειμαι 27 αν σου κανει και ειμαι και γω απο αθήνα! Μπαίνω και γω στις 8/2 όπως και συ φαντάζομαι! Για να πας Λαμία εμαθα από ΟΣΕ ότι εχει τρένο κάθε 1 ώρα απο σταθμό Λαρίσης! Επίσης αν ανησυχείς με τα μπλόκα, εσένα, αν δείξεις χαρτί στρατού θα σε αφήσουν (ετσι μου πανε τουλάχιστον).
Αυτά! Ελπίζω να σε πετύχω και μέσα!
Math

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Math »

Γεια σου rchris, δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με τους μικρότερους, ισα ισα έχουν πιο φάση απο εμάς, απλα για να καταλαβω τι παιζει, ειχα ακουσει για μηχανικο από φίλο οτι ειναι οι περισσοτεροι 26+ ρωτησα για να καταλαβω τι θα παιξει με τις αναλογίες κ σε εμας.
unknown user

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από unknown user »

Καλησπέρα παίδες και εμένα ΚΕΥΠ λέει το χάρτι για ΛΑΜΙΑ 8/2 αλλα σώμα λέει αεροπορία στρατού σε ποιά μονάδα θα ανοίκω εγώ αφου δεν είμαι ούτε διαβιβάσεις ούτε χημικό... Όποιος μπορεί να μου εξηγήσει τί παίζει!

ευχαριστώ
rUGBY

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από rUGBY »

Καλημέρα!Παρουσιάζομαι 8/2 ΚΕΥΠ Λαμία.

Το χαρτί μου έχει Ένδειξή ΥΕΑ και Ήθελα Να ρωτήσω αν με Συμφέρει Να πάω.

Έχω Διαβάσει τα σχετικά Άρθρα Αλλά Μου Φάνηκαν Λίγο Γενικά...

Ξέρει Κανείς Αν Υπάρχει Περίπτωση Να μου Δώσουν άδεια για εξετάσεις στο Ι. Κ. Υ.( Ιδρύματος Κρατικών Υποτροφιών )

Τέλος με βολεύει Μετάθεση Κοντά Στα Γιάννενα ή στην Καβάλα (δεν λέω Αθήνα Γιατί Βύσμα Δεν Παίζει) Ξέρει Αν Υπάρχουν Εκεί Μονάδες;

Σπυρος

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από Σπυρος »

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στην ιστοσελιδα (ψαρη) ... !
επιδη εχω ακουση αρκετα περη ισοτιτας κευπ και πεζικου θελω να ρωτησω εαν το κευπ ειναι ειδικες δυναμεις και αν συγκρινονται με τα ΛΟΚ στο πευκο... !
θελω και την αποψη σας επιδη θελω να μπω ειδικες δυναμεις αστυνομιας εκαμ θα ξανα δοσω πανελινιες αλλα πρωτα θελω να υπηρετισω την πατριδα για να μπει σαν ιστορικο...
και κεγωμε 9-2-10 ορκιζομε κετθ αυλωνα να παω η να παρω αναβολη για να παω κευπ η λοκ.
ευχαριστω για την υπομονη.

unknown user

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από unknown user »

Παιδες εμαθα οτι μπαινω με δυο φιλαρακια μεσα αυριο στο ΚΕΥΠ... Πως γινονται οι τοποθετησεις στους θαλαμους; Κατα αλφαβιτικη σειρά πάει; Πρεπει να κανονισουμε να μπούμε την ιδια ωρα;

ευχαριστω...
unknown user

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από unknown user »

Παιδες εμαθα οτι μπαινω με δυο φιλαρακια μεσα αυριο στο ΚΕΥΠ... Πως γινονται οι τοποθετησεις στους θαλαμους; Κατα αλφαβιτικη σειρά πάει; Πρεπει να κανονισουμε να μπούμε την ιδια ωρα;

ευχαριστω...
XRISTOS

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από XRISTOS »

Γεια σε ολους μπαινω 9/2 και το σκεφτομαι για δοκιμος μηπως ξερει κaνενας τι μορια εχει;

ευχαριστω και καλη θητεια σε ολουσ...
ΠΑΝΟΣ 23

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από ΠΑΝΟΣ 23 »

Μηπως ξερεις κανεις τι παιζει με την αεροπορεια στρατου υλικο πολεμου στη λαμια; Και που ειναι το στρατοπεδο?
ΣΤΑΥΡΟΣ

ΚΕΥΠ - Κέντρο Εκπαίδευσης Υλικού Πολέμου

Δημοσίευση από ΣΤΑΥΡΟΣ »

Παιδια ποιος ειναι τωρα διοικητης ταγματος και ποιος συνταγματος στην λαμια (κευπ) ;
ευχαριστω!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης