Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
LIN@

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από LIN@ »

kallitexnis έγραψε: Λίνα αν σ'αρέσει πραγματικά ο στρατός τότε μπράβο σου. Κυνήγησέ το. Εγώ την ΣΣΕ την κυνηγάω 4 χρόνια. Ο επιμένων νικά... Μην πάς στα κινέζικα ρητά... Θυμήσου τα ρητά των ελληνικών ενόπλων δυνάμεων...

Αμ δεν το κυνηγάω... φτάνει αυτό να μην με αφήσει!!! Εικόνα θα τα έχω πάντως υπόψιν μου και τα ρητά των ελληνικών ενόπλων δυνάμεων!!! Εικόνα

Anonymous

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από Anonymous »

ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ;
ΝΙΝΑ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Αύγ 04, 2008 11:03 pm
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από ΝΙΝΑ »

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΠ. ΟΠ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΩ; ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΝΕ; ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΣΩ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΧΡΙΣΤΙΝΑ έγραψε:ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ;
Η προκύρηξη ΕΠ. ΟΠ. Π. Α. θα ανακοινωθεί μαζί με τις αντίστοιχες για Σ. Ξ. και Π. Ν. που αναμένονται τον Σεπτέμβριο.

Anonymous

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από Anonymous »

Η προκυρηξη της αεροποριας θα βγει οκτώμβριο με νοεμβριο του Σ. Ξ θα βγει σεπτεμβριο.
NickTheGreek
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 4:56 am
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από NickTheGreek »

ΝΙΝΑ έγραψε:ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΠ. ΟΠ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΩ; ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΝΕ; ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΣΩ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;



Απλά αυτοί που έχουν βίσμα έχουν περισσότερες πιθανότητες να μπούν. Ξέρω συναδέλφους που μπήκαν με την αξία τους καθώς και άτομα που πιστεύουν ότι τους βοήθησε κάποιος να μπούν ενώ το έχουν πετύχει και αυτοί με την αξία τους. Οι περιπτώσεις όμως αυτές είναι 2/10 ΑΛΛΑ υπάρχουν Εικόνα . Τέλος να κυνηγάς τα όνειρα σου Εικόνα .
xristinakate
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2007 4:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από xristinakate »

ΝΙΝΑ έγραψε: ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ  Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΠ. ΟΠ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΩ; ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΝΕ; ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΣΩ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;


Κοιτα Νινα, εγω ειμαι ΕΠΟΠ απο το Δεκεμβριο 2007. Η σειρα μου(6η)μπηκε τον Οκτωβριο. Μπηκα ως επιλαχουσα μετα απο 2 μηνες. Το οτι θελει βισμα θελει. Εγω αν ειχα θα εμπενα κατευθειαν κ δε θα εσκαγε το στομαχι μου για 2 μηνες!!! Τα βισματα ειναι παντα στανταρ, απο κει και περα δεν ειναι μονο βισματα αυτοι/ες που μπαινουν. Κανε εσυ τα χαρτια σου και περιμενε! Ετσι εκανα κ γω και τελικα μπηκα! Ολοι οι επιλαχωντες ηταν παιδια που δεν ειχαν βισμα! Δε χαθηκαμε ομως! Τα καταφεραμε! Αγαπαει ο Θεος τον κλεφτη...
ΝΙΝΑ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Αύγ 04, 2008 11:03 pm
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από ΝΙΝΑ »

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΕΙΜΑΙ 21 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΥΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΨΙΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑ ΒΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΠΙΣΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΜΟΡΙΑ. ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΤΕΕ. ΘΑ ΠΑΛΕΨΩ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΦΑΕΙ ΠΙΚΡΑ ΟΤΑΝ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΣΜΥ.
NickTheGreek
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 4:56 am
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από NickTheGreek »


Κοιτα Νινα, εγω ειμαι ΕΠΟΠ απο το Δεκεμβριο 2007. Η σειρα μου(6η)μπηκε τον Οκτωβριο. Μπηκα ως επιλαχουσα μετα απο 2 μηνες. Το οτι θελει βισμα θελει. Εγω αν ειχα θα εμπενα κατευθειαν κ δε θα εσκαγε το στομαχι μου για 2 μηνες!!! Τα βισματα ειναι παντα στανταρ, απο κει και περα δεν ειναι μονο βισματα αυτοι/ες που μπαινουν. Κανε εσυ τα χαρτια σου και περιμενε! Ετσι εκανα κ γω και τελικα μπηκα!Ολοι οι επιλαχωντες ηταν παιδια που δεν ειχαν βισμα! Δε χαθηκαμε ομως! Τα καταφεραμε! Αγαπαει ο Θεος τον κλεφτη...


Τα έντονα γράμματα είναι αυτά που μου θυμίζουν στην σειρά μου 3η ΕΠ. ΟΠ αεροπορίας άτομα που ενώ είχαμε φάει το παλούκι (στρατικοποιήσεις) Εικόνα στην Τρίπολη ήρθαν χαλαροί μετά από μέρες. Υπήρχαν και άτομα που ήρθαν μετά Εικόνα την ορκομωσία !!! Εικόνα
xristinakate
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2007 4:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από xristinakate »

Nick δε ξερω για τη σειρα σου παντως η δικη μου εφαγε πολλη πικρα! Ειμασταν η 2η σειρα επιλαχ. και οταν παρουσιαστηκαμε ολοι μαζιστη Θηβα(ανεξαρτητου οπλου-σωματως)μας τεντωσαν το κορμι!!!
xristinakate
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί Σεπ 04, 2007 4:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από xristinakate »

Νινα το κεφαλι ολοι ψηλα το εχουν... και ολοι εχουμε περασει πολλα.. Και γω ειμαι 21χρ, και γω παλεψα πολυ στη ζωη μου, παρ'ολα αυτα καταφερα να μπω με την αξια μου εδω που ειμαι. Δε κατηγορω ομως τους/τις υπολοιπους/ες που μπικαν με βισμα... Τον εαυτο τους κοιταξαν να σωσουν και καλα καναν... Απο κει κε περα ο καθενας κανει οτι καλιτερο για να πετυχει τους στοχους του... Ο Τολμων Νικα λενε οι Καταδρομεις και κατι ξερουν!!!
NickTheGreek
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 26, 2008 4:56 am
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από NickTheGreek »

xristinakate έγραψε:Nick δε ξερω για τη σειρα σου παντως η δικη μου εφαγε πολλη πικρα! Ειμασταν η 2η σειρα επιλαχ. και οταν παρουσιαστηκαμε ολοι μαζιστη Θηβα(ανεξαρτητου οπλου-σωματως)μας τεντωσαν το κορμι!!!


Χριστίνα με αυτό που λέω δέν τους παίρνει όλους η μπάλα αλλά μόνο εκείνα τα κ@λοβίσματα που πέρασαν ζάχαρη. Συγνώμη άν το έθεσα λάθος και πάντα μιλάω για την σειρά μου και την αεροπορία που υπηρετώ Εικόνα

Anonymous

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από Anonymous »

Όντως ας μην κατηγορούμε τα παιδιά που έχουν μέσο όπως λέει και η Χριστίνα!!! αφού έτυχε να έχουν κάποιον γνωστό/συγγενή τους γιατί να μην το χρησιμοποιήσουν σε μια χώρα που επιβάλλεται; Αυτοί φταίνε; ΟΧΙ!!! απλά στάθηκαν πιο τυχεροί απο τους υπόλοιπους! ο καθένας κάνει ότι μπορει για το μελλον του και για να εξασφαλιστεί. είτε με μέσο είτε χωρίς... μην σκάτε λοιπόν! έχει ο Θεός... τον Σεπτέμβρη άκουσα και εγώ ότι θα βγει... στις αρχές. για τα υπόλοιπα σώματα κάπου εκεί.. Σεπτέμβρη με Οκτώβρη... καλή τύχη σε όλους σας παιδιά.

sakalom
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 12:38 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από sakalom »

Pavlo πιστευεις ειλικρινα οτι εποπ αεροπορια θα βγει φετος; οι πηγες σου ειναι εγκυρες; ευχαριστω. Σακης
marina25
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Αύγ 06, 2008 1:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκηρύξεις για ΕΠΟΠ (2006 και 2007)

Δημοσίευση από marina25 »

Green Berets έγραψε:
Εχεις πιο πολλα μορια λογω θητειας, δεν θυμαμαι ομως ποσα ακριβως...
Ειναι ευκολο να μου πειτε ποτε θα βγει η προκυρηξη στρατου ξηρας;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες