Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2012 8:47 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ »

Ποιο λετε οτι ειναι το πιο σκληρο σωμα των ειδικων δυναμεων στους πεζοναυτες οι 575 η οι υπολοιποι
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Vessty »

ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ έγραψε:Ποιο λετε οτι ειναι το πιο σκληρο σωμα των ειδικων δυναμεων στους πεζοναυτες οι 575 η οι υπολοιποι
Σαφως οι μονιμοι ειναι καλυτεροι των εφεδρων. Οσο για τα υπολοιπα λογω του βισματος που πεφτει πλεον για να μπουν στη ΜΑΛ (λογω θεσης και λεφτων) γνωμη μου ειναι οτι καλυτερα ΜΑΚ. Δεν εχω ο ιδιος εμπειρια απο αυτα που ξερω και ακουω μονο
Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από george7388 »

Δεν ισχυει αυτο, αλεξιπτωτα και κυπρο ειναι τα ποιο απαιτητικα. Δυστηχως στη Δ2 οπου ειμαι δεν πηραν κανεναν σε καμια απο τις 2 μοναδες λογω πληροτητας.

ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ έγραψε:Ποιο λετε οτι ειναι το πιο σκληρο σωμα των ειδικων δυναμεων στους πεζοναυτες οι 575 η οι υπολοιποι


τι εννοεις σκληρο; Ιδια εκπαιδευση περνανε και στο βολο. Απλα απο θεμα στελεχων και συνθηκων αυλωνα ειναι ποιο ζορικα τα πραγματα

Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

Στα λοκ στην δραμα εχει αρκετο τρεξιμο
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Vessty »

Τι ειναι η Δ2; Αλεξιπτωτα εχω φιλο και μου λεει οτι ολοι η γκ@@ ειναι η ρηξη, αλλα αυτος μου ειπε εκτος απο τις ρηψεις απο ασκισεις τιποτα ιδιαιτερο σε σχεση με αλλες μοναδες.
Άβαταρ μέλους
Furious
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2012 6:12 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Furious »

Τελικά που αξίζει να πας να κάνεις την θητεία σου;
Στα Λ. Ο. Κ. Είδα ότι ο φίλος παραπαω έγραψε ότι γενικά εκεί μέσα γίνεται χαμός και κανένας δεν πάει επειδή γουστάρει τον στρατό και αγαπάει την Ελλάδα.

Εγώ θέλω να πάω στις Ειδικές Δυνάμεις αλλά που να πάω για να έχω μια σωστή εκπαίδευση χωρίς τον κάθε τρόμπα που πάει για να πουλήσει μούρη σε γκόμενες και να ανεβάσει φωτογραφίες στο φεϊσμπουκ;

Μοίρα Αμφίβιων Καταδρομών;
Αλεξιπτοτιστές;
Πεζοναύτες;
Λόχο Ορεινών Καταδρομών;

typos

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από typos »

Αλεξιπτωτα κυριως λογω του επιπλεον σχολειου που πρεπει να περασεις και ειναι παρα πολυ απαιτητικο. Ο, τι πιο δυσκολο μπορει να κανει εφεδρος στον ελληνικο στρατο πλεον.
tbabis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 11, 2012 5:37 am
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από tbabis »

Για οσους επιθυμουν τετοιου ειδους εκπαιδευση:
στις Ειδικες Δυναμεις ανηκουν:
οι Αμφιβιοι - τα ΛΟΚ - οι Αλεξιπτωτιστες - οι Πεζοναυτες.

Οι Ο. Υ. Κ. Ειναι Πολεμικό Ναυτικο. Δεν εντασσονται στις Ε. Δ. Και εχει μοναχα μονιμους.

Παρ' ολ' αυτα, λενε για τους Αερομεταφερομενους (οι οποιοι εδραζονται στη Νεα Σαντα του Κιλκις, που δεν εντασσονται ουτε αυτοι στις Ε. Δ.) το περιφημο
"καλυτερα κομμαντα, παρα στη Νεα Σαντα".
Λ.ΥΠ-35ΜΚ

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Λ.ΥΠ-35ΜΚ »

Δυστυχως με την αλλαγη διοικησης τα πραγματα εχουν αλλαξει στην 35 ΜΚ και εχουν χαλαρωσει πολυ. Καθε πονεμενος παιρνει πλεον μπερε. Το μονο που αξιζει πλεον ειναι ο μισθος (273 ο απλος,360 ο δεκανεας, υποδεκανεις παιρνουν τα ιδια με τους υπολοιπους). Αν γουσταρει κανεις καλη εκπαιδευση και γενικοτερα γουσταρει Ειδικες Δυναμεις προτεινω Ε ΜΚ (Δραμα).
λαμόγιο

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από λαμόγιο »

Αν έβγαλες το 156 τότε θα γνωρίζεις πολυ καλά ότι η εκπαίδευση στην ΔΥΚ είναι μακράν δυσκολότερη... Αντικειμενικά έτσι; Εγω ήμουνα εκεί αλλά δεν τελείωσα ως ναυτης... Έφυγα λιγες μέρες Πρίν την διαβολοβδομαδα. Προφανός γνωριζόμαστε και εφόσον ήμασταν μαζί ς'αυτό το κατά κοινή ομολογία πολύ δύσκολο σχολείο, τότε ξέρεις πολύ καλά ότι υπάρχει τρομερή διαφορά... Πολύ μεγάλη αδερφέ!
ΚΙΝΕΖΟΣ

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ΚΙΝΕΖΟΣ »

Παιδια καλησπερα. Βλεπω ολοι λετε για Μ. Υ. Κ! Μονο μονιμοι μπαινουν Μ. Υ. Κ ; Μπαινω τωρα στις 27 Νεα Περαμος και σκοπος μου ειναι μια σκληροτραχηλη θητεια ( Μ. Α. Κ λογικα ) μακρια απο την πολη μου βεβαια ( Βολο ) . Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
lephleg
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Παρ Φεβ 21, 2014 8:40 pm
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από lephleg »

ΚΙΝΕΖΟΣ έγραψε:Παιδια καλησπερα. Βλεπω ολοι λετε για Μ. Υ. Κ! Μονο μονιμοι μπαινουν Μ. Υ. Κ ; Μπαινω τωρα στις 27 Νεα Περαμος και σκοπος μου ειναι μια σκληροτραχηλη θητεια (Μ. Α. Κ λογικα) μακρια απο την πολη μου βεβαια (Βολο) . Ευχαριστω.


Μονο τα στελεχη περνανε ΜΥΚ. Αν σε ενδιαφερει μια ζορικη και επαγγελματικη εκπαιδευση σαν κληρωτος, χωρις να εχεις θεμα να φυγεις μακρια απο το σπιτι σου, ελα Κυπρο (35ΜΚ) !

Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Ποιο δύσκολο σώμα στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Vasss »

lephleg έγραψε:
ΚΙΝΕΖΟΣ έγραψε:Παιδια καλησπερα. Βλεπω ολοι λετε για Μ. Υ. Κ! Μονο μονιμοι μπαινουν Μ. Υ. Κ ; Μπαινω τωρα στις 27 Νεα Περαμος και σκοπος μου ειναι μια σκληροτραχηλη θητεια (Μ. Α. Κ λογικα) μακρια απο την πολη μου βεβαια (Βολο) . Ευχαριστω.


Μονο τα στελεχη περνανε ΜΥΚ. Αν σε ενδιαφερει μια ζορικη και επαγγελματικη εκπαιδευση σαν κληρωτος, χωρις να εχεις θεμα να φυγεις μακρια απο το σπιτι σου, ελα Κυπρο (35ΜΚ) !



Πάντα είναι ανάλογα το διοικητή και τα στελέχη, αλλά όντως η 35 ΜΚ λέγεται πως είναι η πιο δύσκολη για τους έφεδρους.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες