ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stergios@
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Ιαν 13, 2009 3:42 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από stergios@ »

tigionapas έγραψε:Πολλοι εχουν στην πολιτικη ζωη σπουδες που στο στρατο δεν μπορουν να τις αξιοποιησουν! Αλλα εχεις κανει καπου φαουλ! Αυτοι που εχουν σπουδασει κατι που εκ των πραγματων δεν μπορουν στο στρατο να το αξιοποιησουν; Πχ οι αστροφυσικοι! Τι να κανουν; Δε μπορει ο στρατος να κανει εξερεσεις σε σενα και σε αυτους! Εστι δεν ειναι; Καταλεβενεις που το παω! Και Μιλας εκ του ασφαλους ε; Κοπτεσε και φωναζεις αλα γιατι; Για να πας σε μοναδα της ειδικοτιτας σου οκ συμφωνω Αλλα του ΥΓ ομως! Ολως τυχαιως! Αν ησουν ψαρας λεω εαν, θα φωναζες για να πας στα ουκ; Αφου στην ειδιοτητα σου θα ηταν ρε συ! Αφηστε τα κολπα και να πατε οπου σας τυχη!

Αλλα ετσι , ειστε! Βαλε και εσυ βυσμα για το ΥΓ που εχεις τις ακρες , στο κατω κατω εισαι καλυμενος ηθικα μεσα σου με το τροπο που σκεπτεσαι και ασε τα παιδια του λαου που δεν εχουν ακρες να επανδρωνουν τα φυλακια προκαλυψεως !

Στα λεω εγω που εκανα 100 μερες σκοινακια και 11 μηνες φυλακιο στα συνορα γιατι καποιοι σαν εσενα βυσματονονταν στα γραφεια και στις πολεις τουσ!



Δηλαδή φταιω και από πάνω;
Ποια κόλπα ρε συ; ;
Σπουδασα ΠΑΡΑ-ΙΑΤΡΙΚΑ !
Εσυ που περίμενες να παω; ; Λογικα στο Υγειονομικό. Δεν υπαρχει αλλο κεντρο εκπαιδευσης με την ειδικοτητα μου. Μακαρι να υπηρχε!
Αφου έχει ειδικότητα δική μου στο στρατο λες να ήθελα να την αφήσω; ;

Εαν δεν μπω... Χάνω 41 μόρια(όλη την προυπηρεσία στο στρατό).
Εγω γιατί να μη τα διεκδικήσω; Ειναι σαν να εχω δουλέψει σε ιδωτικο εργαστηριο 9 μηνες.

Και κατι ακομα. Με στελνουνε Ναυπλιο (μηχανικό). Τι να κάνω στο μηχανικό. Και δεν συμπαθω ιδιαίτερα τους βυσματίες... Ούτε φυσικά και θέλω να βάλω. Αλλά με αναγκαζουν για να μπω στην ειδικοτητά μου.

Δεν με νοιαζει αν μετα την ΑΡΤΑ με στειλουν στο τελευταιο φυλάκιο να κανω 100 μέρες σχοινάκια... Ακομα και να περασω ολόκληρη τη θητεια μου στα σύνορα. ΔΕΝ ΒΥΣΜΑΤΙΩΝΟΜΑΙ... ΟΥΤΕ ΓΡΑΦΕΙΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΟΥΤΕ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ. Και ασε αυτα με τα παιδια του λαου... Γιατι και εμεις το ιδιο ειμαστε. Γιατι να μην βαλω βυσμα ωστε να μπω με τη μια ΑΡΤΑ και να μην φωναζω τωρα; ;
Μαλλον φιλε δεν γνωριζεις την ειδικοτητά μου.
Εαν η ειδικοτητα μου ηταν σε ενα δυσκολο ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗς να εισαι σιγουρος ότι και για εκει θα φωναζα.
tigionapas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από tigionapas »

Παντως και εγω παραιτρικα εχω σπουδασει και πεζικο πηγα!
stergios@
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί Ιαν 13, 2009 3:42 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από stergios@ »

Αρα και εσυ θιγμένος είσαι.
Και εσενα οπου να ναι σε στειλανε; ;
Εσυ δεν θα επρεπε να πας υγειονομικο; ;
Επρεπε ή δεν επρεπε; ;
Ι. Ε. Κ Ή ΤΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΤΜΗΜΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ... Αν επιτρέπεται.
tigionapas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από tigionapas »

Ιατρικη! Πηγα δοκιμος στο πεζικο

tigionapas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 10, 2009 11:55 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από tigionapas »

Πριν ειπα παραιατρικα εκ παραδρομης !
Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδιά, τι κάνει ο σκαπανέας; Γιατί τόση εκπαίδευση; Καμιά καλή ειδικότητα στο μηχανικό;

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν ξεχωριστές μονάδες μηχανικού ή παίρνει κανείς μετάθεση όπου να ναι;

Εγώ δεν ξέρω τίποτα - παρουσιάζομαι τον Φλεβάρη
argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από argeadas »

tigionapas έγραψε:Εικόνα Δε λες και τις δικες σου ; Αν ειναι καλες να τις αλαξουμε ρε συ
Είναι πολλές.

Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Κι εγώ τελικά παρουσιάζομαι εκεί στις 10 Φεβρουαρίου.

Θοδωρή γιατί λες λες τόση εκπαίδευση; είναι η εκπαίδευση έντονη;

Κι εγώ δεν έχω ιδέα τι θα κάνω εκεί. Τι είδους εκπαίδευση γίνεται;

Το μόνο καλό που βρίσκω έως τώρα είναι το Ναύπλιο:)
ilias-t
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 2:35 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από ilias-t »

Καλησπέρα παιδιά, πολυ καλή η ιστοσελίδα και πολύ χρήσιμη... μπράβο!
Παρουσιάζομαι και εγώ Ναύπλιο ΚΕΜΧ με την Α ΕΣΣΟ στις 9 Φλεβάρη, απ'ότι άκουσα είναι καλά λένε. Εικόνα
ΕικόναΈχω κάποιες απορίες ρε παιδιά και αν είναι κάποιος παλιός που ξέρει να μας τη λύσει και σε εμάς τους ψάρακες...
Γενικά στο στρατόπαιδο τι παίζει; Άκουσα πως το 60% παίρνει ειδικότητα σκαπανέα, το 30% οδηγού και το υπόλοιπο 10% ότι να ναι... Ποιά η διαφορά οδηγού και σκαπανέα; Ποια ειδικότητα συμφέρει πιο πολύ; Ισχύει πως ότι και αν γίνει 5 μήνες θα τους κάνουμε παραμεθώριο;
Συγγνώμη για το κατεβατό των ερωτήσεων αλλά δε ξέρω που μου πάνε τα τέσσερα... Εικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Nassos »

Όσο υπηρετούσα, παιδιά από Μηχανικό που λέγανε ότι από τη 297 σειρά (2006 Δ' ΕΣΣΟ) άλλαξαν τα πράγματα και έγιναν κάπως αυστηροί.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από yandr »

Παιδιά, για συναντήσεις και γνωριμίες ρίξτε μια ματιά στο φόρουμ "Συναντήσεις πριν την κατάταξη".

Εκεί μεταφέρθηκαν τα σχετικά μηνύματα.

Ευχαριστώ...
Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια καλησπερα... Μακρυα απο ειδηκοτητα οδηγου ειναι η χειροτερη ειδηκοτητα σε ολα τα οπλα και σωματα σας μιλαει ενας παλιοσειρας 218... Οδηγος
Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια παρουσιάζομαι 9/11 στο Ναύπλιο στο ΚΕΜΧ. Μπορεί κάποιος να μου πει εντυπωσεις; Επισης σκεφτομαι να δηλωσω και στρατονομια... Αξίζει τον κόπο?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Rafale »

kokorikos έγραψε:Παιδια παρουσιάζομαι 9/11 στο Ναύπλιο στο ΚΕΜΧ. Μπορεί κάποιος να μου πει εντυπωσεις; Επισης σκεφτομαι να δηλωσω και στρατονομια... Αξίζει τον κόπο;
η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν αξιζει το κοπο να το "κυνηγησεις" αφου μπορεις και αλλου να "περασεις καλα"
Anonymous

ΚΕΜΧ - Κέντρο Εκπαίδευσης Μηχανικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παρουσια ζομαι και εγω στο Ναυπλιο στις 9/11 και στο χαρτι που μου ειρθε γραφει ΥΕΑ αλλα εγω λογω προβληματος στο γονατο θα βγω Ι4, κοβομαι για ατυο τον λογω απο ΥΕΑ;(εννοειται πως δεν θελω να παω), ακομα θα ηθελα να ρωτησω γενικα τι αιζει με το στρατοπαιδο και που θα ηταν καλα να παω μετα;

Ευχαριστω.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες